Stálice ze Zlínska potvrdily role favoritů. Překvapil Uherský Ostroh a Huštěnovice

Sledujete pravidelně ČEPS cup? Pokud ano, pak vám jistě neuniklo, že ve většině krajů existují florbalově dominantní školy, jež každoročně kralují. Na Zlínsku patří tato pozice uherskobrodské ZŠ Pod Vinohrady a vsetínské základní škole Luh. Letos jim však budou dýchat na záda i jiné silné školy. Obě pohlaví bude mít v kraji zastoupen jak Uherský Ostroh, tak Huštěnovice.

Zlínský kraj – chlapci

V Baťově kraji se odehrálo celkem devět chlapeckých turnajů, které spadaly do okresní eliminace. Stejný počet vítězů se pak mohl těšit na účast v krajském finále Zlínského kraje. V Otrokovicích se představilo celkem deset škol. Medaile si odvážela bronzová ZŠ TGM Otrokovice, stříbrná otrokovická Máneska a zlatá zlínská „základka“ Mikoláše Alše. Ta si také vybojovala postup dál.

Zlínského šampiona má i turnaj ve Slušovicích, někdejší oáze kapitalismu v socialismu. V obci spojené s Františkem Čubou a slaným JZD zaválela nejlépe ZŠ Emila Zátopka Zlín. Do Valašského Meziříčí se sjelo celkem osm družstev. Z postupu se mohlo radovat jen jediné. Tím vyvoleným a jediným neporaženým byli Koryčánci, což jsou chlapci z Koryčanských Pasek v Rožnově.

V Uherském Brodě se představilo deset družstev. A kdyby bookmakeři vypisovali kurzy, na vítězství ZŠ Pod Vinohrady by byl tak 1,1. Tradiční favorit opět nezaváhal. Všech šest soupeřů převálcoval a vykročil tak vzhůru za dalšími velkými florbalovými bitvami. Domácí půda borcům v zeleném očividně svědčí. Kousek od „dablu“ byli vsetínští Luháci, kteří mohli doprovodit své dívčí kolegyně do „kraje“. Radost jim ale pokazili Sychrováci, tedy další tým z města spojeného s hokejovým Lapačem. Ti také míří dál.

V Uherském Brodu se hrál i druhý turnaj. Tentokrát se radovala Lvíčata z Korytné, tedy celek z malotřídní školy. O to větší radost z postupu tito chlapci měli. V kunovické sportovní hale slavily Huštěnovice, jež si poradily se všemi soupeři. Druhou kunovickou akci pak opanovali Ostrožané, čili školáci z Uherského Ostrohu. Šestkrát si zahráli, šestkrát vyhráli. Poslední chlapeckou akci hostila otrokovická městská sportovní hala. V kroměřížsko-holešovském měření sil se nejvíc dařilo Sýpkařům právě z města květné zahrady UNESCO. Také oni se tak mohou těšit na pokračování v turnaji.

 

Zlínský kraj – holky

Děvčata sehrála celkem čtyři turnaje. Ten první se konal v Mekce florbalu Zlínska, tedy ve sportovní hale v Uherském Brodě. Bez účasti domácích hráček se z postupu nakonec radovaly Ostrožanky, dívčí kolegyně chlapců z Uherského Brodu. Do další turnajové fáze je doprovodí také Huštěnovice, které postupujíc dál jak mezi chlapci, tak i mezi děvčaty.

Ve Slušovicích si to rozdala v duelu pouze dvě družstva. Pořádající ZŠ Slušovice vyzvala Halenkovice. A protože se florbalistky od Napajedel představily v lepším světle, mohou se těšit na krajskofinálovou účast. Ta čeká také na velké turnajové favoritky z Uherského Brodu. Ty na domácí půdě opanovaly všech pět svých duelů a kráčí do krajského finále z prvního místa. To je velmi kruté pro ZŠ Hradčovice, které o gól prohrály s Bánovjankami a skončily druhé. Ani pět výher jim tak na krajské finále nestačilo. Naopak jen dvě výhry stačily právě Bánovjankám.

Aby byla sestava kompletní, nesmí chybět ani vsetínské Luhačky. Ty si poradily se všemi svými soupeřkami a vyzvou tak nejen školu zpod vinohradu v souboji o post krále Zlínska.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/stalice-ze-zlinska-potvrdily-role-favoritu-prekvapil-uhersky-ostroh-a-hustenovice/