Strašecké zebry znovu suverénní. Boleslavská Šestka tentokrát zářila mezi chlapci

Bývá to v posledních letech takovým nepsaným pravidlem. Když se hraje krajská středočeská eliminace, do další fáze postoupí mladoboleslavská Šestka a zebry z Nového Strašecí. Nejinak tomu bylo i letos. Rozdíl je pouze v tom, že tentokrát se radovali kluci, nikoli holky z města automobilů. Překvapivě vyřazen je také obhájce titulu.

Středočeský kraj je z hlediska množství obyvatel velmi početný. To logicky vyžaduje i vysoké množství škol, na nichž zdejší děti studují. A ruku v ruce s tím se tak navyšuje i šance na nejvyšší počet přihlášených týmů. Nebudu vás napínat, bylo tomu tak pochopitelně i letos.

Chlapeckých celků bylo tolik, že mají díky nim Středočeši uvolněna hned dvě místa v národním finále. A tak se mohly konat hned dva chlapecké turnaje. Důležitý je také fakt, že nejen turnaje silnějšího pohlaví, ale i ten dívčí, se konaly ve střešovické Stodole. Nikdo tak neměl výhodu domácího prostředí.

První turnaj opanovala Šestka. To v minulosti nebylo žádnou výjimkou. Ale pozor! Tahle mladoboleslavská Šestka byla chlapecká, nikoli dívčí. Poprvé v historii kluci vystoupili ze stínu svých holčičích kolegyň a díky pěti výhrám z pěti utkání postupují dál. Stříbrné, leč už nepostupové místo, obsadila kolínská Kmochova Dvojka. Bronzový skončil Velký Osek. Obhájci republikového prvenství, Jeseňáci, skončili hluboko v poli poražených.

Druhého chlapeckého turnaje se účastnila šestice týmů. I zde mohl postoupit jen ten nejlepší. V tomto případě sice šampion všechno nevyhrál, podlehl ve skupině celkově druhé Zelenči, to mu ale ve výsledku vůbec nevadilo. Ve finále si totiž spravil chuť. Pšované z Mělníka-Pšovky tak napodobili svého předchůdce Štěpána Šafránka a stejně jako on zamíří do Prahy. Navíc se zlatými medailemi na krku.

Zeleneč trochu smutně odcházela se stříbrem a bez postupu. Naopak třetí Dukla Benešov odcházela s úsměvem na rtech. Bronzová medaile je totiž taky cenná.

To dívčí turnaj proběhl bez překvapení. Středočeský hegemon uplynulých let, Strašecké zebry, nastoupily k šesti duelům. Pětkrát odcházely jako vítězky, jednou s remízovým pocitem. To ve výsledku znamená první místo a očekávaný postup dál. Po něm toužily také druhé Jeseňačky, které mohly vystoupit ze stínu svých chlapeckých kolegů a loňských vítězů, plány jim však zhatila prohra právě s pozdějšími šampionkami.

Další tradičně silný tým, mezi chlapci postupující Šestka, se tentokrát s ČEPS cupem loučí už v krajské eliminaci. Stejně jako zbylá čtveřice středočeských týmů.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/strasecke-zebry-znovu-suverenni-boleslavska-sestka-tentokrat-zarila-mezi-chlapci/