Teplická Stínadla odkryla jména šampionů Ústecka. Dál míří Dubí a Vojnovičováci

Tajemná a lákavá byla Stínadla ve Foglarových Rychlých šípech. A jiná nejsou ani ta teplická. Sportovní fanoušci si je sice spojují především s proslulým fotbalovým stadionem, mnozí ale ani nevědí, že je zde i sportovní hala. A právě v ní se konaly urputné bitvy o post královny a krále Ústeckého kraje.

Pětice úspěšných dívčích týmů, okresních šampionek, se vydala vstříc druhé letošní turnajové výzvě. Ta měla vítězky katapultovat do národního finále západ v Praze. Postoupit dál však mohl jen ten nejlepší. A tím se staly florbalistky ze ZŠ Dubí 1. Ty totiž ve čtyřech zápasech ani jednou nepoznaly hořkost porážky.

Tři výhry a pouze jediná ztráta v podobě remízy s celkově čtvrtou Masaryčkou z Podbořan znamenaly nejen zisk zlatých medailí, ale také splnění postupového snu. Domácí teplická Buzulka brala „jen“ nepostupové stříbro, pro bronz si přilétly florbalistky z Mostu. Nikoli však s označením „dycky“, nýbrž jako Wings, tedy křídla.

Ještě bohatší účast přineslo krajské finále chlapců. Jedenáctka vyvolených se poprala taktéž o jednu jedinou místenku na vlak do hlavního města. Čtyři výhry ze čtyř k jejímu zisku stačily Vojnovičovákům z Ústí nad Labem. Stříbrné medaile putovaly do Mostu k tamějším Hokejkám. Bronz zůstal doma – radovali se z něj tepličtí Metelíci.

Parádně se ale představily i další zúčastněné školy. Leč do další fáze turnaje ČEPS cup se už letos jistojistě nepodívají.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/teplicka-stinadla-odkryla-jmena-sampionu-ustecka-dal-miri-dubi-a-vojnovicovaci/