V chlapeckých základních skupinách rozhodoval los. Suverénní byla jen Česká Lípa

To tu ještě nebylo. Základní skupiny v rámci národního finále západ v Praze přinesly dosud nevídaný los. O tom, kdo se umístí na které pozici, totiž nerozhodla ani minitabulka. Z osudí vyšli nejšťastněji kluci z Mladé Boleslavi. Šestku tak dělí jedna výhra od velkého finále. Stejně tak vítěze skupina A Slovanku Česká Lípa.

Jeden suverén a tři poměrně vyrovnané týmy. Takový byl průběh první skupiny v rámci pražského západního národního finále. ZŠ Slovanka Česká Lípa si poradila se všemi třemi svými soupeři a kráčí do semifinále z první pozice. Jedna jediná výhra ji tak dělí od účasti v ostravském velké finále.

O něm mohou snít také druzí pražští Fryčováčci. Ti si vyzkoušeli všechny možné výsledky, když krom prohry s Lípou také remizovali s Mělníkem a porazili Strakonice.

Ani jediný tým z této skupiny neodcházel po skupinách s prázdnou. Pomyslný černý Petr, jediné nepostupové čtvrté místo, zůstalo na Strakonice. Přímá bitva o třetí místo skončila nerozhodně, Mělníku, tedy konkrétně Pšovanům z tamější části Pšovka, pomohly právě body proti Pražanům.

Neuvěřitelně zamotanou a dosud nevídanou situaci viděli lidé ve druhé skupině. O pořadí na prvních třech místech musel rozhodnout los. Týmy se totiž mezi sebou obíraly takovým způsobem, že nerozhodl vzájemný, zápas, skóre ani počty vstřelených či inkasovaných branek. Pět bodů tak na první místo stačilo vítězi losu, tedy Šestce z Mladé Boleslavi.

Druhé místo los určil Vojnovičovákům z Ústí nad Labem, jejichž trenér v průběhu turnaje prokazoval svůj temperament. Třetí a taktéž postupové místo pak zbylo na plzeňskou Pětadvacítku, a to taktéž při zisku pěti bodů. Nula na kontě odsunula do duelu o sedmé místo Pantery z Chebu.

 

Čtvrtfinále

Fryčováčci – Pětadvacítka

Pšované – Vojnovičováci

 

O sedmé místo

ZŠ FLČ Strakonice – Panteři

 

Přímý postup do semifinále

Šestka Mladá Boleslav

ZŠ Slovanka Česká Lípa

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/v-chlapeckych-zakladnich-skupinach-rozhodoval-los-suverenni-byla-jen-ceska-lipa/