V domácím prostředí se zelenaly Vinohrady. Dívčí radost putovala do Vsetína

Tradice by se měly dodržovat. Něco v tomto smyslu si zřejmě říkají na Zlínsku, konkrétně v Uherském Brodě. Tamější mladé naděje totiž i tentokrát opanovaly regionální kolo a postupují mezi moravsko-slezskou elitu. I když jen mezi chlapci. O dívčím postupu rozhodovala minitabulka. Ta přiřkla první místo vsetínským Luhačkám.

Do uherskobrodské sportovní arény se sjelo celkem devět družstev. A jak tomu tak v krajském kole zpravidla bývá, postoupit mohl jen jeden nejlepší. Proč zpravidla? Protože pokud čtrnáct krajů podělíte dvěma, vyjde vám číslovka sedm, která značí počet účastníků národního finále. Aby byl jejich počet sudý, doplňuje se vždy druhým družstvem z nejpočetnějšího kraje. Tím ale Zlínsko nebylo a není.

Ze všech účastníků zůstal na konci neporažený jen jeden jediný. Logicky také ten postupující. ZŠ Pod Vinohrady z města, v němž se údajně narodil učitel národů Jan Amos Komenský, je svým způsobem turnajový fenomén. Ve své historické sbírce už má několik cenných kovů z celorepublikového finále a oprávněně tak patří ke každoročním favoritům. Na postupující celek si nedokázal vyšlápnout ani druhý a silný Zlín, konkrétně ZŠ Emila Zátopka, či třetí Sychrováci.

Dlouho to směřovalo i k postupu následovnic Báry Sedláčkové a vybojování nesmírně cenného regionálního „doublu“, pomyslný vaz ale holkám z Brodu srazila prohra s Halenkovicemi. Ta totiž v konečném účtování a při součtu skóre znamenala „až“ bronz, a to při stejné výsledkové bilanci, jakou měly vítězky ze Vsetína. Luhačky zachránila výhra nad Halenkovicemi. Při lepším celkovém skóre měla doslova zlatou hodnotu. A tak se děvčata od proslulého Lapače mohou připravovat na další turnajovou část. K té odcestují do Olomouce v březnu.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/v-domacim-prostredi-se-zelenaly-vinohrady-divci-radost-putovala-do-vsetina/