Valašsko-slovácké královny olomouckých skupin. Obhájkyně titulu musí do čtvrtfinále

Skupinová fáze dívčího turnaje ČEPS cup je minulostí. Také olomoucké východní finále už určilo, na koho zbydou jen duely o umístění a kdo může žít svůj ostravský superfinálový sen. Dařilo se florbalistkám z Valašska a ze Slovácka. „Domácí“ obhájkyně republikového primátu musí postup stvrdit ve čtvrtfinále.

Osmička nejlepších týmů z Moravy, Slezska, Vysočiny a východních Čech se prezentovala na olomoucké střední škole v Rooseveltově ulici. O šampionkách a přímých postupujících zde nebylo pochyb. Oba skupinoví vítězové si na své konto připsali plný počet bodů.

Skupinu A ovládly vsetínské Luhačky. Florbalistky z Luhu porazily postupně holky z Oder, Brna a obhájkyně prvenství z Lutína. Díky tomu kráčí přímo do semifinále a dělí je jediná výhra od splnění finálového snu.

Ten mohou stále žít prakticky domácí florbalistky. Lutín se nachází jen kousek od Olomouce. A domácí prostředí mu i letos očividně prospívá. Dvě ze tří utkání vyhrál a kráčí do čtvrtfinále. Tam ho doprovodí ještě oderské Pohořačky, jež překvapivě porazily loňské republikové finalistky z Brna.

Ve skupině B kralovaly holky ze Slovácka. Orlice, které reprezentují Dolní Bojanovice z Hodonínska, vyhrály taktéž všechna tři utkání a rovněž je dělí jedna výhra od ostravského splnění snu. Toho se určitě nedočkají pelhřimovské holky ze ZŠ Na Pražské, jež třikrát prohrály a zahrají si jen o sedmou pozici. Druhé skupinové místo patří Trutnovským tygřicím, třetí skončily Kočky ze ZŠ Svatopluka Čecha.

 

Čtvrtfinále

Kočky ze ZŠ Sv. Čecha – Lutín

Trutnovské tygřice – Pohořačky

 

O sedmé místo

ZŠ Na Pražské Pelhřimov – ZŠ Horní Brno

 

Přímý postup do semifinále

Luhačky

Orlice

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/valassko-slovacke-kralovny-olomouckych-skupin-obhajkyne-titulu-musi-do-ctvrtfinale/