VÍTĚZEM HOLČIČÍHO ČEPS CUPU SE STALA ZŠ HORNÍ BRNO

Po třech letech se rozjely finálové boje v poháru základních škol. ČEPS Cup dívek ve sportovní hale Jedenáctka nakonec ovládly mladé florbalistky ze ZŠ Horní Brno, které ve finále jasně přestřílely pražský Campanus.

Vítězky turnaje jím prošly bez jediného zaváhání. V semifinále si v malém moravském derby poradily s žákyněmi z Uherského Ostrohu a ve finále vyzvaly do té doby také suverénní ZŠ Campanus. Finále mezi Prahou a Brnem se ale stalo jasnou záležitostí týmu z moravské metropole, který vyhrál jednoznačně 7:1.

„Jsme moc rádi, že se turnaj nakonec navzdory všem koronavirovým komplikacím během všech kol uskutečnil. Finále už byla třešnička na dortu včetně našeho čtvrtfinálového zápasu, který jsme vyhráli na nájezdy,” připomíná vedoucí brněnského týmu duel s píseckou Benešovkou. „Semifinále a finále pak už byla brnkačka,” říká za veselého souhlasu svých svěřenkyň. „Těší nás, že jsme ve finále porazili Prahu, což je pro nás takové prestižní,” dodává s poděkováním trenérům z klubu Hornets Brno, kteří mladé florbalistky vedou.

„Bylo to super, akorát ten poslední zápas se nám moc nepovedl, ale jsme rády, že máme pohár, medaile a že Evička (Čtvrtečková – pozn. red.) byla vyhlášena nejlepší gólmankou,” zněly hlasy z řad nakonec poražených finalistek.

Trofeje a ceny žákovským týmům předávala reprezentantka a bronzová medailistka z mistrovství světa juniorek Vanessa Rebecca Keprtová. „Bylo fajn sledovat mladé holky. Každý zápas prožívaly, finále bylo navíc plné emocí a myslím si, že nám dorůstají velké naděje,” popsala hráčka Chodova své dojmy z finálového turnaje. „Vzpomněla jsem si na své začátky, když jsem takhle létala po hřišti a měla radost z úplně každého dotyku s balonkem,” doplnila vzápětí.

 

KONČENÉ POŘADÍ ČEPS CUPU DÍVEK

1. ZŠ Horní Brno

2. ZŠ Campanus (Praha)

3. Ostrožanky (Uherský Ostroh)

4. Buzulka (Teplice)

5. Šestka MB (Mladá Boleslav)

6. Benešovka Písek

7. Tygřice (Hladké Životice)

8. Lánečačky (Světlá nad Sázavou)

9. Medlovačky (Uničov)

10. Holky z Bolatic

11. Svatavky (Svatava)

12. ZŠ a MŠ Cerekevice nad Bystřicí

13. ZŠ a MŠ Třebotov

14. ZŠ Radnice

15. ZŠ a MŠ Prosetín

 

All-Star tým:

Brankářka: Eva Čtvrtečková (ZŠ Campanus)

Hráčky: Bára Blažková (ZŠ Horní Brno), Michaela Kočicová (Ostrožanky), Lea Rážová (Buzulka)

 

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/vitezem-holciciho-ceps-cupu-se-stala-zs-horni-brno/