Vsetínský Luh valašským králem. Postupuje také brodská legenda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krajská eliminace ČEPS cupu je minulostí. Minimálně tedy ve Zlínském kraji. Naplno se ukázala kvalita vybraných škol. Mezi chlapci zazářila turnajová legenda v podobě ZŠ Pod Vinohrady, na kterou nestačil ani vsetínský, a nakonec stříbrný, Luh. Mezi děvčaty už se ukázalo, kdo je valašským králem. Či vlastně spíš královnou.

Chlapeckého turnaje pro základní školy se zúčastnila desítka týmů z celého Zlínského kraje. Mezi top čtveřici se probojovaly valašsko-slovácké školy. Uherskobrodská základní škola Pod Vinohrady, vsetínští Luháci, ZŠ Uherský Ostroh a Sychrováci ze Sychrova.

Nutno dodat, že žádný z týmů neprošel turnajem bez ztráty pomyslné květinky. Favorizovaný Uherský Brod podlehl o jednu branku Luhákům. Jenže šlo pouze o skupinový zápas. Ten ve výsledku znamenal, že Mošťkovy ovečky čekala přetěžká bitva s Uherským Ostrohem, vítězem druhé skupiny. Ovšem florbalisté z brodského 1. AC, jehož barvy oblékají například mimořádně talentovaní bratři Ležatkové, nezaváhali. I bez dvou šikovných bratrů dokázali vyhrát a postoupit do finále.

Do něj se dostali i jejich skupinové přemožitelé ze Vsetína-Luhu. Ti si totiž těsně o jeden gól poradili ve vsetínském derby se Sychrováky ze Sychrova. A tak se hrálo o medaile v duchu slovácko-valašském. V obou případech se radovali borci ze Slovácka. Nejprve v bitvě o bronz Uherský Ostroh přehrál Sychrováky. A pak ve finále Uherský Brod oplatil Vsetínu skupinovou porážku a odsunul Luháky na druhé místo. Tím si tak zajistil postup do olomouckého zemského finále.

Na to se mohou těšit dívčí kolegyně Luháky. Vsetínské Luhačky totiž doslova stylem start-cíl opanovaly celý uherskobrodský krajský finálový turnaj a postupují dále. Ve valašském finále porazily suverénně 4:1 valašskomeziříčské Šafinky. Radost mohou mít ale i florbalistky z Uherského Brodu. Následovnice Barbory Sedláčkové totiž pro sebe nakonec uzurpovaly aspoň bronzové medaile. Postupovou příchuť sice nemají, radost ze hry s nimi ale rozhodně spojena byla. A o tu jde na ČEPS cupu pro základní školy především!

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/vsetinsky-luh-valasskym-kralem-postupuje-take-brodska-legenda/