Vysočině kraluje Havlíčkův Brod. Postup vybojoval na půdě rivala

Představte si sportovní soupeření Sparty a Slavie v Praze. Zmenšete ho v patřičném měřítku, které je adekvátní Vysočině. A vyjde vám, jak moc se má v lásce Jihlava a Havlíčkův Brod. Když se pak naskytne možnost dobýt půdu soupeře, motivaci se násobí. Florbalisté z města Karla Havlíčka Borovského dokázali vybojovat dvojí postup. V Olomouci tak budou hájit vysočinské barvy.

Kraj Vysočina je v ČEPS cupu historicky spíš tím, kdo sleduje nejlepší týmy zpovzdálí. Ještě nikdy se žádnému celku z Českomoravské vrchoviny nepodařilo stanout na vrcholu či celorepublikovém medailovém postu. A možná právě o to větší je celková motivace účastníků tohoto turnaje nemilou bilanci prolomit. Letos bude mít tuto šanci dvojice havlíčkobrodských škol.

Chlapecké i dívčí finále hostila sportovní hala v Jihlavě, která vzhledem ke své letitosti už pamatuje nejednu podobnou akci. Omšelé parkety očividně svědčily malým hokejistům z Havlíčkova Brodu. Základní škola Štáflova, která se nachází nedaleko brodské hokejové Kotliny, ztratila v celém turnajovém průběhu body jen jednou, když ve skupině remizovala s jihlavskou ZŠ Kollárova. S ostatními soupeři si dokázala poradit. A když ve velkém finále narazila znovu na tým z půdy arcirivala, rozhodla o tom, že do metropole Hané vyrazí právě borci z kdysi Německého Brodu.

Stejnou linku, byť o den dříve, využijí také další zástupkyně Brodu. Základní škola Nuselská měla totiž shodnou bilanci jako kolegové ze Štáflovy vzdělávací instituce. Výhry a remíza byly dostatečným prostředkem k vybojování postupu dál. Ten stvrdilo finálové vítězství nad měřínskými Kočkami, jejichž paní učitelka jen hořce podotkla, že jim výhra asi není souzená, neboť už mají třetí stříbro. Tak snad příště. Také dívčí barvy Vysočiny tak budou hájit florbalistky a následovnice českého básníka a novináře.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/vysocine-kraluje-havlickuv-brod-postup-vybojoval-na-pude-rivala/