Zlínské okresy minulostí. Legendární Vinohrady jdou dál v obou kategoriích

Devět turnajů, sedm měst, čtrnáct postupových míst. Zlínský kraj zná jména postupujících do krajské eliminace turnaje ČEPS cup. A už po nich je jasné, že se žádné velké překvapení nekoná. Tradiční účastník finálových fází z Uherského Brodu tradičně postoupil dál. Vyzyvatelé na něj číhají ze všech koutů Baťova kraje.

Slušovice byly kdysi oázou kapitalismu v socialismu. Výkladní skříň bývalého režimu jsou nyní moderním městečkem. Přesvědčit se o tom mohli i účastníci okresního chlapeckého kola, z nějž se dostali dál kluci z lázeňského města – ZŠ Luhačovice. Pro změnu do Otrokovic si mohli doslova trolejbusem dojet reprezentanti sousedního Zlína, jež se honosí názvem hokejového klubu Berani. Ve Valašském Meziříčí viděli super florbal, a to minimálně dle jména vítěze – Super Bečvanů z Dolní Bečvy.

Ve Vsetíně řádili pro změnu Sychrováci ze Sychrova. Domácí prostředí očividně svědčilo chlapcům z 1. ZŠ Holešov, kteří k jedné remíze přidali pět výher a vykročili za postupem. Ten čeká také na osvědčené sportovce z Uherského Hradiště. Sportovka Hradiště doprovodí ZŠ Uherský Ostroh, oba dva výběry si postupy zajistily v kunovické aréně. Domácí prostředí vyhovuje tradičně i Uherskému Brodu. ZŠ Pod Vinohrady ani letos nenechala nikoho na pochybách, kdo že je letitým hegemonem Zlínska. Spolu s ní jdou dál i Havrani z Havřic.

Děvčata se prezentovala na dvou turnajích. Na tom vsetínském překvapivě vypadly Luhačky ze Vsetína-Luhu, jež odsoudilo horší skóre ke konci v turnaji. Velkou radost naopak mohou mít Šafinky Valašského Meziříčí. Na patnáctičlenném „extraturnaji“ v Uherském Brodě se představilo hned patnáct týmů. Krom zmiňovaných „Vinohradů“ jdou dál také jediné neporažené Bánovjanky z Bánova, Březová a ZŠ Hradčovice.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/zlinske-okresy-minulosti-legendarni-vinohrady-jdou-dal-v-obou-kategoriich/