Známe účastníky dívčího finálového turnaje. Zlínsko a Olomoucko svědkem senzací

Koronavirová pandemie ovlivnila florbalové hnutí v mnoha ohledech. Nejinak tomu bylo v případě turnaje ČEPS cup, jehož pořadatelem je Český florbal. Také v tomto případě karantény, školní uzávěry či jen odklady turnajů způsobily, že zdaleka ne všichni, kdo si vybojovali účast v krajském kole, se jej nakonec mohli zúčastnit. Se složitou situací se ale pořadatelé dokázali vypořádat. A tak už známe jména účastníků finálového turnaje.

Turnajové souhrny jsme vždy začínali psát směrem od západu. A obvykle v republikové metropoli. Tentokrát to ale opravdu „vyhrála“ pražská základní škola Campanus z Jižního Města. S ohledem na epidemiologickou situaci a okolnosti postoupila bez boje.

Ani tradičně nabité středočeské finále tentokrát nebylo tak dramatické. Krajsko-finálového turnaje ve střešovické Stodole se zúčastnilo jen trio „přeživších“. A s ohledem na celkový počet přihlášených družstev hned dva z nich mohli jít dál. Tři výhry a jedna remíza znamenaly postup pro mladoboleslavskou Šestku, jednu z ikon turnaje. Spolu s ní kráčí dál i druhá ZŠ a MŠ Třebotov. Jediným týmem, který odjel domů bez toho, aniž by okusil pocit vítězství, byla ZŠ Emila Kolbena Strančice. Smutnit ale nemusela, jakožto třetí a poslední účastník brala bronz.

To do karlovarské haly míčových sportů se sjela hned čtveřice družstev. Postoupit dál ovšem mohlo jen jedno jediné. A tím byly Svatavky. Holky ze Svatavy na Sokolovsku totiž nastoupily do tří utkání, přičemž všechna dokázaly vyhrát. A tak se radují ze zaslouženého postupu. Ten unikl o jednu prohru druhé Libušince. Bronz braly Franťačky. S „bramborami“ pak odjely domů holky z Královského Poříčí.

Tentokrát se přesouváme na jih. V Jihočeském kraji, konkrétně v Hrdějovicích, které znají cestovatelé vlakem jako jednu z posledních zastávek před Českými Budějovicemi, se představila čtveřice družstev. Volné místo ve finále v Praze zde bylo připraveno pouze pro nejlepší z nich. A tím se stala písecká Benešovka. Ta za sebou nechala druhou Křemži, třetí Komety i čtvrté Dražice.

Na Liberecku byla postupová matematika poměrně jednoduchá. Koronavirus zamíchal kartami stejně jako v Praze. Dál tedy bez boje kráčí ZŠ Osečná.

Představit musíme také Plzeňsko. V těsné blízkosti Borského parku, na hale Slavie Plzeň, se představila čtveřice účastnic. Také v kraji nejlepšího piva na světě bylo pro přítomné k dispozici jen jedno volné místo pod postupovým sluncem. Pro něj si s bilancí dvou výher a jedné prohry dokráčely holky ze ZŠ Radnice. Klíčem k úspěchu pro ně byla těsná výhra nad druhými Přešticemi, jež měly stejnou bilanci, ale právě horší vzájemný zápas. Bronz patří Bělkám. Hezké florbalové dopoledne si užily také reprezentantky 4. ZŠ Kralovická.

A protože nejen z Čech se skládá naše země, přesouváme se na východ. Než si zrekapitulujeme výsledky z moravské a slezské části republiky, čeká nás jeden ještě ryze český kraj, ovšem řazený již na východní stranu. A to sice kraj Královéhradecký. V Předměřicích nad Labem se představila čtveřice dívčích škol. Směr Finálový turnaj však mohla nabrat jen jedna z nich. Čtyři výhry a jedna remíza, to byla úctyhodná postupová bilance ZŠ Cerekvice nad Bystřicí. Ta za sebou nechala Deštné dívky, Dobřanky i Svobodné Dvořanky.

O kousek níž, v prvním ze dvou hraničních krajů, se nehrálo. Holky na Pardubicku pokosila nemoc, jež nám znepříjemňovala dva roky naše životy. Bez boje jdou dál jediné zdravé holky ze ZŠ a MŠ Prosetín.

Druhým hraničním krajem na česko-moravském pomezí je Vysočina. Zde se nakonec utkala jen dvě družstva. Čest Moravy hájily Kněžické holky, Čechy reprezentovaly Lánečačky ze Světlé. Možná i vlivem výrazně hlasitějšího projevu trenéra nakonec v těsné sérii dokázaly soupeřky přetlačit florbalistky z Čech. Světelské florbalistky se tak vydají do Prahy na Finálový turnaj. Na Kněžice zbyla exkurze v nedaleké sklárně.

Olomoucko vyslalo do krajských bitev trio účastnic. A také zde bylo připraveno jen jedno jediné místo na chodníku slávy. V Lipníku nad Bečvou se nejvíc dařilo Medlovačkám. Hráčky z obce nedaleko Uničova se postaraly o senzaci – díky lepšímu celkovému skóre vyřadily turnajové legendy a někdejší mistryně z Lutína. Těm zbyly oči pro pláč a stříbro. Bronz si odvezly holky ze ZŠ Určice.

Další obrovské překvapení se událo na Zlínsku. Není tajemstvím, že zde působí nesmírně ambiciózní ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu. Navíc se tento turnaj hrál v tamější sportovní hale. Jenže pomyslný rybník domácím vypálily Ostrožanky. Florbalistky z Uherského Ostrohu si totiž dokázaly poradit se všemi soupeřkami, mimo jiné právě i s Brodem, a tak zaslouženě míří směr Praha. Favoritky braly stříbro, další stará známá adresa, Luhačky ze Vsetína pak bronz. Zahrály si i další celky, konkrétně Houští, ZŠ Hradčovice a Holky z Ohrady.

Ještě než se dostaneme do finiše a představíme holky z nejpočetnějšího kraje, čeká nás černý kůň, a to sice Jihomoravský kraj. I zde byly k vidění hvězdy minulosti. Leč tentokrát Sovičky z Žarošic své senzační tažení zopakovat nedokázaly a braly „jen“ stříbro. Nad jejich síly byla brněnská ZŠ Horní, zásobárna talentů pro florbalisty Hornets. Ta si poradila také s bronzovou znojemskou Mládežkou. Na turnaji v tradiční kolébce jihomoravského školního florbalu, na hale Tatranu Bohunice v Brně, se dále představily Holky z Vyhlídky, Sokolnice, ZŠ a MŠ Pozořice a ZŠ Pustiměř.

Dostáváme se k poslednímu kraji, a to sice tomu, kde se prolíná Slezsko s Moravou. V ostravské ČPP aréně nastoupila čtveřice družstev. A díky nejvyššímu počtu přihlášek hrála mimořádně hned o dvě postupová místa. Tři výhry ze tří zápasů nenechaly nikoho na pochybách, že si postup zaslouží Tygřice z Hladkých Životic na Novojičínsku. Spolu s nimi pak kráčí dál Emilky. Florbalistky z Kopřivnice, jež chodí na školu pojmenovanou po Emilu Zátopkovi, sice vyhrály jen jedinkrát. Díky nejlepšímu skóre z tria se stejnou bilancí však mohou stále myslet na splnění finálového snu. Jednu výhru a dvě prohry měly na svém kontě také třetí Bolatice a čtvrté Proskovice, právě poměr branek je ale dostal z kola ven.

» Zobrazit všechny aktuality.


Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly/zname-ucastniky-divciho-finaloveho-turnaje-zlinsko-a-olomoucko-svedkem-senzaci/