Buďte zodpovědní, nabádal trenér Kunratic své svěřence před vítězným Finálovým turnajem

Chlapecký tým ze základní školy Kunratice se málem nekvalifikoval do Velkého finále. Díky pochybení v propozicích se však po druhém místu z Krajské eliminaci nakonec v další fázi objevil. I v té skončil na druhém stupínku, kdy ho ve finálovém souboji udolala 10:6 ústecká Česká mládež. Jenže to nejlepší si trenér Jiří Szebinovský se svým týmem schoval na konec. Ve finále zvítězili ve všech čtyřech duelech a po finálové výhře 8:3 nad Devils Zlín mohli nad hlavu pozvednout vítězný pohár.

Váš tým dokázal zvítězit v celostátním Poháru pro 1. stupeň ZŠ ve florbale. Jaké jsou pocity po finále?

Skvělé pocity, dobře připravený turnaj, dobrá zábava a solidní sportovní výkony, nejen našich hráčů, ale i ostatních družstev.

Jak to vůbec začalo? Byli jste v září po úvodní zprávě o konání turnaje hned rozhodnuti, že se zúčastníte?

Rozhodnutí jsme byli hned, chlapci se rádi zúčastní všech podobných akcí. Až se někdy stává, že je buď rodiče, nebo učitelé nechtějí uvolnit.

Jak jste tým skládal? Měl jste z čeho vybírat?

Měli jsme jasno, vybírali jsme ze tří trojic do pole a dvou brankářů.  Nakonec jsme turnaj odehráli ve dvou trojicích s jedním nebo dvěma náhradníky na lavičce, kteří ale každý zápas nastoupili. A držte se, naše brankářská jednička, Kryštof Sedláček, se po celou dobu turnaje ani do brány nedostala!  Jeho mladší kolega Honza Buzik odvedl solidní práci a zhostil se role brankáře dost dobře.

Kritickým momentem asi byla Krajská eliminace, kde jste skončili druzí.

Ano, tato situace nastala po regionálním finálovém turnaji v Praze, kdy jsme prohráli se základní školou Z Edenu. Byl to těžký zápas s družstvem plným hokejistů. Byli určitě lepší a my jsme celý zápas jenom dotahovali jejich náskok. Nakonec jsme prohráli…

Souboj z finálového zápasu mezi Kunraticemi a zlínskými Devils.Ale finále nakonec vyšlo a vy jste na něj byli výtečně připraveni. Dalo by se podle výsledku říci, že nejlépe ze všech. Čekali jste, že cesta skrze několik stovek týmů skončí zlatou tečkou?

Připravovali jsme se pečlivě, několik ranních tréninků navíc před vyučováním, snažil jsem se klukům vysvětlit, aby byli zodpovědní ohledně spánku před turnajem a podobně.  Aby se hlídali i po zdravotní stránce, aby třeba nenastydli.  Měli jsme kompaktní tým, kdyby vypadl jeden nebo dva hráči, ještě bych věřil v úspěch. Kdyby jich ale onemocnělo více, tak bychom v těžké konkurenci určitě neuspěli.

Je někdo, koho byste ve Vašem týmu vyzdvihl?

Jeden za všechny, všichni za jednoho. Góly umějí od nás dávat všichni, všichni jsou skvělí mladí florbalisté. Kluci sami říkali, že pokud kdokoliv vypadne z týmu, bude to hodně těžké.

Co jste říkali organizaci turnaje, cenám pro děti a celkovému nápadu projekt pro tuto kategorii rozjet?

Už minulý rok jsem projekt chválil, i když ne všechno jde tak hladce jak by se možná zdálo. Na každém takovém projektu se nějaká chyba najde, ale jsme tady od toho, abychom tyto chyby příště neopakovali.  Například vyhodnocení soutěže roztleskávaček proběhlo až po tom, když už mladé tanečnice nebyli v hale…

Jak se Vám a dětem líbilo v pražské O2 areně během Superfinále?

Všechny naše děti se podíleli programu v O2 aréně, účinkovali v programu před jednotlivými zápasy, užili si program báječně, byl to pro ně určitě velký zážitek. Přes deset tisíc diváků je hodně dobré! Třeba někoho z nich uvidíme za pár let na ploše arény v roli hráče některého z finálových týmů.

Pokud se podaří turnaj znovu uspořádat, předpokládám, že se jako obhájci novu zúčastníte.

Jednoznačně ano.

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/budte-zodpovedni-nabadal-trener-kunratic-sve-sverence-pred-viteznym-finalovym-turnajem/