Finálový turnaj dívek se stal kořistí Šestky z Mladé Boleslavi

Ve vysočanské Arena Sparta Podvinný mlýn se v v pátek v 10 hodin dopoledne rozběhlo vyvrcholení celorošního školského projektu Pohár ČFbU pro 1. stupeň ZŠ 2013. Sešlo se zde 12 nejlepších školních týmů z celé České republiky, po 6 v chlapecké i dívčí kategorii. Nejlepším dívčím týmem se nakonec po tuhém boji stala Šestká ze 6. ZŠ Mladá Boleslav, když ve finále přehrála těsně 4:3 ze základní školy Kopřivnice. Bronz brala ústecká škola Ďáblice z Dobětic.

Po šesti utkáních základních skupin kategori dívek bylo jasné, které týmy postoupily z prvních míst přímo do semifinále a kdo se o něj bude muset ještě utkat ve čtvrtfinále. V základní skupině C každý tým jednou zvítězil a jednou byl poražen, o konečném pořadí tak rozhodovalo až skóre, které měly nejlepší hráčky Šesté ZŠ z Mladé Boleslavi, které tak postoupily přímo semifinále. Na dalších místech se umístila ZŠ Lutín a ZŠ Nová Paka. Dva nejlepší týmy ze skupiny D, Ďáblice z Ústní nad Labem a žákyně ze Smržovky, spolu ve vzájemném utkání remizovaly, postupujícího do semifinále tak určila až výše výhry v zápase s Kopřivnicí. Ústecké dívky, vědomé si výhry svých soupeřek 5:2, zabraly, a rozstřílely díky šesti gólům Sáry Dračkové třetí tým skupiny 10:2.

Ve čtvrtfinále si  Kopřivnice poradila 5:2 hlavně díky osvědčené spolupráci Mariany Poláškové (4+1) s Klárou Štěpánovou (0+4) s Lutínem a Smržovka 5:4 s Novou Pakou, které nepomohl ani hattrick Natálie Kuželové. V boji nešťastných čtvrtfinalistů pak po dramatických samostatných nájezdech uspěla Nová Paka.

V boji o titul nejlepší základní školy tak zůstali pouze čtyři adepti. Na dvou hřiští zároveň se po jedné hodině odpolední rozběhly klíčové boje. Jednoznačný byl boj florbalových děvčat z Mladé Boleslavi, když vyprovodily Smržovku 6:1. Jasnou vládkyní utkání byla Markéta Žbánková, která se trefila hned pětkrát a nemohl jí uniknout titul nejlepší hráčky zápasu. Ve druhém semifinále pak v defenzivnější partii Alšovačky5 z Kopřivnice opět díky produktivnímu duu Polášková – Štěpánová zdolaly Ďáblice z Dobětic 3:1.

Bouřící tribuny již čekaly pouze dvě utkání, která měla definitivně rozhodnout o medalistkách. Klíčem k bronzovým medailím opět byly samostatné nájezdy. Dramatická koncovka se po remíze 3:3 v základní hrací době povedla více Dobětickým, které mohly oslavovat celkové třetí místo. Ve finále pak potvrdila roli favoritek středočeská Šestka, která přetlačila Kopřivnici díky hattriku Kristýny Lechnerové 4:3. Alšovačkám tentokrát již nepomohlo ani duo P+Š, které opět zaznamenalo všechny body svého týmu.

Hned po finálovém duelu chlapecké kategorie, ve které zvítězila pražská základní škola Kunratice, následoval závěrečný ceremoniál společný pro obě kategorie. Prezident ČFbU Filip Šuman, poslanec Josef Dobeš, předseda Komise kultury a sportu Prahy 9 Vladimír Zedník a ředitel nesoutěžního úseku Jan Jirovský předali všem týmům věcné ceny, medaile, pamětní talíře i poháry pro nejlepší trojici. Kromě věcných cen od společnosti FlorbalExpert a Puma dostali všichni účastníci i vstupenky na sobotní Superfinále florbalu v O2 areně. Fotogalerie z finálového kola je k vidění ZDE, jednotlivá utkání přenášená živě přes internet prozměnu ZDE (nutno najet na den 19.4.2013).

Výsledky:

čtvrtfinále: ZŠ Lutín x ZŠ Kopřivnice 2:5 ZŠ Smržovka x ZŠ Nová Paka 5:4

o 5. místo: ZŠ Lutín x ZŠ Nová Paka 2:3 po samostatných nájezdech

semifinále: 6. ZŠ Mladá Boleslav x  ZŠ Smržovka 6:1 ZŠ Ústní nad Labem – Dobětice x ZŠ Kopřivnice 1:3

o 3. místo: ZŠ Ústí nad Labem – Dobětice x  ZŠ Smržovka 2:1 po samostatných nájezdech

finále: ZŠ Kopřivnice x 6. ZŠ Mladá Boleslav 3:4

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/finalovy-turnaj-cfbu-pro-1-rocnik-zs-2013/