Kdo bojuje o vítězství ve Finálovém turnaji v kategorii chlapců?

Vyvrcholení florbalového projektu Pohár ČFbU pro 1. stupeň základních škol ve florbale 2013 je za dveřmi, již 19. duna se utká šest nejlepších škol v chlapecké kategorii o celkový triumf. Na začátku soutěže snilo v říjnu o vítězství na čtyři sta týmů, ve hře v dubnu zůstala jen šestice nejlepších. A které základní školy že to stále mají šanci pozvednout nad hlavu vítěznou trofej? Přečtěte si, jak své výběry vidí samotní trenéři.

Devils Zlín – ZŠ Emila Zátopka Zlín

Vedoucí  M.Horníková: Základní škola Emila Zátopka Zlín nabízí vynikající možnosti sportovního vyžití, protože má 2 tělocvičny, a také díky finančním příspěvkům z Klubu rodičů se postupně podařily zajistit potřebné sportovní florbalové pomůcky, a tak jsme se rozhodli zúčastnit se 1. ročníku Poháru ČFbU pro žáky 1. stupně. Název DEVILS jsme vymysleli ve třídě, Hrazdu (hráč R. Hrazdíra) to jen tak napadlo, že prý jsme ďáblové /ve škole i na hokeji/, tak si to dáme do názvu.

Cesta turnajem je zatím skvělá, 11.12.2012 jsme hráli ve Vsetíně – Luhu a vyhráli jsme 1. místo. 20.3.2013 se v Olomouci konalo TOP 8 Východ, kde jsme sice skončili druzí, ale postup do finále jsme si zajistili, postoupili jsme do Prahy! Jak se připravujeme na zápasy? Kapitán Džim tým vždy nabudí a i v průběhu zápasů nás povzbuzuje. Celou sérii nám dělají skvělé trenéry tátové pan Šindelek a Hradil a někteří rodiče dokonce jezdí s námi na zápasy a fandí nám. Za to jim patří velké poděkování. Abychom nezapomněli – zbytek naší třídy se nás také snaží povzbuzovat, jen je škoda, že nám nemůžou jít fandit do Prahy. Co se týče nervozity, náš tým si to užívá. Máca, Kopec, Hrazda a Chluďa jsou vždy před zápasem ale nervózní, Lafata a Šindel někdy. Zažili jsme i stresy, např. když jsme hráli s Přerovem a nervozitu, když se nám nedaří. Jedeme vyhrát, věříme si, turnaj je megasuper!

Želátky – ZŠ Želatovského, Přerov

Vedoucí týmu Iva Procházková: Družstvo ZŠ Želatovské, Přerov tvoří kluci ze 4. a 5. třídy. Jsou to malí hokejisté, ale především nadšení sportovci. Žádný druh sportu jim není cizí, proto s obrovským nadšením přivítali mé rozhodnutí přihlásit je do turnaje o Pohár ČFbU. Ihned po přihlášení začali poctivě trénovat a brzy zjistili, že se florbal od hokeje liší. I když dohrávali hokejovou sezonu a absolvovali spoustu turnajů, přesto se vždy dokázali perfektně koncentrovat na florbal. Jejich výsledky to dokazují – kluci prošli vítězně všemi koly turnaje a právem se těší do Prahy, kde chtějí jak jinak než vyhrát.

Žabáci – ZŠ Opava- Kylešovice 5

Vedoucí týmu Jaroslava Schäferová: Rychlá charakteristika našich hráčů. Radek „Šafi“ Šafarčík je kapitán týmu, Lukáš „Bugi“ Buga – nejrychlejší hráč, Milan „Mili“ Návrat – náhodný střelec, Jan „Rabi“, Rabinský – dobrý a tvrdý obránce , Jan „Stoleček“ Hodula – dobrý obránce, nosič a podavač nápojů, Lukáš „Luky“ Horný – umí dobré otáčky, Dominik „Domi“ Dostál – nejlepší brankář kraje a TOP 08 – východ. Do turnaje jsme šli s cílem změřit si své síly s ostatními školními týmy. Okresním kolem jsme prošli bez porážky. Kraj už byl pro nás těžší, ale výhra byla i tam naše. Na turnaji TOP 08 Východ  zapracovala zodpovědnost a nervozita, takže jsme skončili na třetím místě. Hlavně, že jsme postoupili. Co čekáme od finále?  Samozřejmě jsme rádi, že se můžeme zúčastnit, chceme si to pořádně užít a když skončit „na bedně“.

ZŠ Kunratice 

Trenér Jiří Szebinovský: Postup do závěrečného finálového turnaje o Pohár ČFBU škol je pro nás odměna za několikaletou práci při trénincích i zápasech. Je to také možnost si vyzkoušet a prožít velkou florbalovou akci. Do finálového turnaje se připravujeme pečlivě, dokonce si hráči s podporou rodičů odsouhlasili i několik tréninků ráno, ještě před začátkem vyučování, kdy je volno ve sportovní hale. Velmi se těšíme na týmové přespání v hotelu a následující účast na Superfinále florbalu v O2 areně 20.4.2013. Připravujeme se na na sportovní akci, která bude pro většinu hráčů z našeho týmu, naší školy největší v jejich dosavadním florbalovém životě. Vedení školy v Kunraticích nás velmi podporuje a očekáváme i účast fanoušků na finálovém dni 19.4.2013 ve sportovní hale Podvinný Mlýně. Stejně tak si velmi vážíme podpory ze strany městské části Praha 4 Kunratice. Umístění ve finálovém turnaji je pro nás věc důležitá, ale samotná účast je ještě důležitější!

Tygři – ZŠ F.L.Čelakovského Strakonice

Za rodiče a školu P. Kalbáčová: Náš tým sportovních nadšenců z řad kluků 4. a 5. tříd (včetně jednoho třeťáka) si už teď zaslouží obdiv. V posledních týdnech se všichni schází ve svém volném čase (i o víkendech), aby ještě potrénovali a ukázali, že právě oni jsou ve finále naprosto oprávněně. V okresním a krajském kole dokázali porazit i velké favority a jejich chuť po vítězství je dovedla až do Prahy, kde si to chtějí pořádně užít a samozřejmě stát na stupních vítězů.  Připomenu ještě paní vychovatelku J. Andrlovou, bez jejíž podpory by to kluci měli určitě těžší. Držíme palce!

 Naše florbalové mužstvo není typickým školním mužstvem, byť na naší škole již několik let úspěšně funguje kroužek florbalu. Původně zde většina našich hráčů začínala, ale nyní již hrají a trénují pod vedením klubových trenérů, především ve Slávii Ústí nad Labem. Jedná se o velmi dobrý ročník všestranných sportovně zaměřených kluků. Na začátku, v Okresní kvalifikaci jsme si šli pouze zahrát, ale jak mužstvo procházelo soutěží dále, začala se stále více projevovat jeho síla, odhodlanost a touha po úspěchu. Na toto finále jedeme s přáním užít si dva pohodové sportovní dny a předvést co možná nejlepší výkony. Za úspěch budeme považovat umístění do třetího místa.

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/kdo-bojuje-o-vitezstvi-ve-finalovem-turnaji-v-kategorii-chlapcu/