Pohár České florbalové unie pro 1. stupeň základních škol ve florbale 2013

Po velice úspěšném projektu O pohár ministra školství ve florbale 2012, startuje v září letošního roku další projekt, který připravila Česká florbalová unie pro žáky 1. stupně základních škol – Pohár ČFbU pro 1. stupeň základních škol 2013. Tento projekt je výjimečný nejen svým celorepublikovým rozsahem, ale také faktem, že turnaj tato věková kategorie doposud neměla. Stejně jako vloni se dá i nyní očekávat, že se turnaje zúčastní více jak 1000 týmů ze všech základních škol po celé republice.

Turnaj svojí formou naváže na loňský ročník projektu O pohár ministra školství, který byl však určen pro žáky až 9. tříd. Určen však bude pouze žákům prvního stupně a bude se hrát systémem 3+1. Za předchůdce nového projektu ČFbU můžeme považovat úspěšné soutěže školského florbalu z let 2004, resp. 2008 – ORION a JAGA OXYGEN CUP, které byly mezi žáky velmi oblíbené, a přihlásilo se do nich celkově více jak 2000 družstev složených ze žáků základních škol napříč celou republikou.

V září letošního roku proběhne registrace týmů do soutěže, uzávěrka přihlášek je poté stanovena na 5. října 2012. Celý projekt Pohár ČFbU pro 1. stupeň ZŠ 2013 oficiálně odstartuje  úvodními Okresními kvalifikacemi  22. října 2012.

Všechny základní školy v České republice mohou přihlásit jedno družstvo dívek a jedno družstvo chlapců, které ho bude reprezentovat v boji o historicky první pohár České florbalové unie této věkové kategorie. Soutěž ovšem není koncipována pouze sportovně, ale obsahuje i společenský aspekt. Další žáci mohou zaujmout role např. fotografů, novinářů, vedoucích týmů, roztleskávaček nebo fanoušků. Pro podporu těchto aktivit je připraveno několik doprovodných akcí a autoři projektu budou rádi, když se do turnaje zapojí co nejširší spektrum žáků přihlášené školy.

Soutěže se smějí zúčastnit pouze žáci příslušné školy, kteří se narodili 30.6.2001 nebo později! Formát soutěže je tradičně vícestupňový, po základních okresních kolech, které vygenerují v každé kategorii nejlepší lokální tým, přichází fáze Krajské eliminace, tedy souboje o nejlepší krajské výběry. Ti nejlepší z krajů se dále utkají v semifinálovém TOP 8 Východu a Západu o tři postupová místa do Finálového turnaje, ze kterého vzejde celkový vítěz obou kategorií.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/o-projektu/