Představujeme účastnice Finálového turnaje kategorie dívek

Vyvrcholení florbalového projektu Pohár ČFbU pro 1. stupeň základních škol ve florbale 2013 je za dveřmi, již 19. duna se utká šest nejlepších škol v dívčí kategorii o celkový triumf. Na začátku soutěže snilo o vítězství přes dvě stě padesát týmů, naději dál živí jen šestice nejlepších. A které základní školy že to stále mají šanci pozvednout nad hlavu pohár pro vítěze? Pojďme si je v krátkosti představit.

Ďáblice z Dobětic – ZŠ Ústí nad Labem

Trenér Michal Mácha: Družstvo je složeno z 12-ti dívek. Dívky vytvořily dle mého názoru dobrý kolektiv a týmová soudržnost, ale někdy  i  patřičná  dávka  štěstí  zapříčinily, že se nám v dosavadním průběhu turnaje podařilo uspět. Florbalu se z našeho družstva závodně věnuje jenom zlomek dívek. Patříme tedy spíše do skupiny florbalových nadšenců. Perličkou je možná i to, že jako trenér družstva  jsem se učil rychle jména dívek teprve na kvalifikačním turnaji v Praze, protože okresní a krajské kolo sehrála děvčata pod vedením jiného pedagoga.  O to  větším  a nečekaným úspěchem je pak pro nás účast v republikovém finále. Na finále se těšíme. Naším cílem je neudělat ostudu a být finálovým elitním týmům důstojným soupeřem.

ZŠ Lutín

Trenér Jan Chmelař: Tým děvčat z prvního stupně se skládá z žákyň třetí až páté třídy. Dvě děvčata chodila už loni do kroužku florbalu, ostatní se s florbalem začaly seznamovat až letos. Členkou družstva je taky Anička, která sice nemůže hrát, protože je o jedenáct dnů starší, než dovolují pravidla, ale absolvuje s námi většinu tréninků a turnajů a je takovou mojí druhou asistentkou. První asistentkou je naše paní zástupkyně, která se stará o organizační zajištění turnajů a vždy ví, jak holky potěšit nebo povzbudit. Trénujeme jednou týdně 45 minut před vyučováním. Vzhledem k tomu, že některá děvčata dojíždějí z okolních vesnic, je ranní vstávání obtížné. Finálový turnaj bereme už jako odměnu za vynaložené celoroční úsilí. Samozřejmě trénujeme a snažíme se ještě zlepšit, abychom dosáhli co nejlepšího výsledku.

Alšovačky5, ZŠ Kopřivnice

Vedoucí týmu Dana Holubová: Naše škola, ZŠ Kopřivnice ulice Alšova, má zaměření na rozšířenou výuku cizích jazyků a informatiky. Se žákyněmi čtvrtých a pátých ročníků jsme se na podzim roku 2012 rozhodly, že se přihlásíme do Poháru ČFbU pro 1. stupeň. Neměli jsme ani jednu hráčku florbalu, která by se tomuto sportu věnovala aktivně. Družstvo dívek jsme poskládali ze šikovných sportovkyň naší školy. Takže mezi námi najdete tenistky, hokejistku, volejbalistku, atletku, mistryni české republiky ve své kategorii v krasobruslení a další zapálené sportovkyně.

S dívkami jsme trénovali v hodinách tělesné výchovy a kroužku sportovních her. Přišel nám s tréninkem i pomoci jeden tatínek, bývalý výborný hokejista. V prvních dvou kolech této soutěže jsme ani jeden zápas neprohrály. Až v TOP 8 Východ jsme prohrály s dívkami z Lutína. Všechny dívky našeho týmu se zlepšily ve svých florbalových dovednostech. Nejlepší v našem družstvu je Mariana Polášková, která vede i průběžné bodování celého turnaje. Do Prahy jedeme s cílem, co nejlepšího umístění. Některé dívky, se díky tomuto turnaji poprvé dostanou do našeho hlavního města. Už se těší na tento výlet a doufají v co nejlepší výsledek na turnaji.

ZŠ Smržovka

Trénerský tým Mgr.A.Svatá, Robert Svatý a L.Červenka: ZŠ Smržovka se nachází v okresu Jablonec nad Nisou a navštěvuje ji celkem 256 žáků. Náš tým tvoří hráčky ze 3. a 5. třídy. Scházíme se jednou týdně v rámci školního kroužku. Po vítězství v krajském finále jsme začali trénovat i o víkendech. Do TOP 8 jsme jeli s tím, že chceme postoupit dál, což se nám s vypětím všech sil podařilo. V celorepublikovém finále bychom si to chtěli užít a ukázat, že tam nejsme náhodou. Těšíme se velké podpoře našeho města, naší školy a rodičů holek. Florbal patří s basketbalem mezi nejúspěšnější sporty na naší škole. Jsme pravidelnými účastníky krajských finálí v Orion cupu.

Šestka – ZŠ Mladá Boleslav

Ředitel školy Tomáš Suchý: Šestá základní škola Mladá Boleslav je škola se 40-ti letou tradicí sportu. Její zaměření byla atletika a před 10-ti lety k tomu přibyl florbal. Škola úzce spolupracuje s největším oddílem Florbalu ve středních Čechách – Florbalovou akademií Mladá Boleslav a také s oddílem Billy Boy Mladá Boleslav. Družstvo školy reprezentují hráčky, které se florbalu věnují již několik let a hrají v soutěžích ČFbU za družstva FA elévky a mladší žačky.

ZŠ Nová Paka, Husitská 

Trenér Václav Kužel: Na začátku se parta šesti dívek z 5. A rozhodla, mimochodem ani jedna nehrála závodně florbal, že to zkusí. Hned na začátku nám bylo jasné, že s ostatními týmy se nemůžeme srovnávat po technické a taktické stránce, a tak jsme vsadili na bojovnost a nasazení. Jak v průběhu Okresní kvalifikaci, tak v Krajské eliminaci se ukázalo, že to byla správná volba. Děvčata ve složení Klára Vlažná, Magda Fejfarová, Michaela Neumanová, Valérie Matějčíková a Martina Jozífková vede kapitánka a zároveň naše nejlepší střelkyně Natálie Kuželová. Do Prahy jedeme s vůlí, že budeme opět bojovat. I když je nám jasné, že konkurence je obrovská. V případě nedosáhnutí na medailové umístění se pro nás svět nehroutí, protože tím, že jsme se dostali do Prahy, jsme vlastně už vyhráli.

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/predstavujeme-ucastnice-finaloveho-turnaje-kategorie-divek/