Tajně jsme ve zlato doufali, přiznal trenér vítězné Šestky Ondřej Lechner

Dívky ze 6. ZŠ Mladá Boleslav dokázaly ve Finálovém turnaji v nejdůležitějších duelech porazit všechny soupeřky a po zásluze ovládly Pohár ČFbU pro 1. stupeň ZŠ ve florbale. Dívky v černých dresech ve finále šťastně porazily 4:3 Kopřivnici a mohla vypuknout jejich velká radost. Ovšem kdo je k triumfu mezi více jak dvěma stovkami dívčích školních týmů dovedl? Správnou taktiku Šestce ordinoval kouč Ondřej Lechner spolu se svojí kolegyní Radkou Žbánkovou.

Váš dívčí tým Šestka dokázal zvítězit v celostátním Poháru pro 1. stupeň ZŠ ve florbale. Jaké jsou Vaše pocity po finále?

Fantastické! Finále byl velký boj, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu a zhruba minutu a půl před koncem jsme prohrávali 2:3. Během krátké chvíle se nám ale podařilo vyrovnat a vzápětí vstřelit i vítězný gól. Radost dětí i trenérů byla obrovská!

Vzpomenete si, co jste si říkali, když Vám přišel v září první mail ohledně konání tohoto turnaje pro malé školáky?

Byli jste hned rozhodnuti, že se zúčastníte nebo jste váhali? Protože ZŠ ŠESTKA je zaměřena kromě jiného i na florbal, tak nebylo o čem přemýšlet. Základ týmu tvořily hráčky, které pravidelně hrají ligovou soutěž elévů, ostatní jsme doplnili ze začátečníků nižší kategorie.

Jaká byla Vaše cesta turnajem? Zažili jste někdy kritický moment, kdy to už už vypadalo na konec nebo vše proběhlo poměrně „hladce“? Čekali jste, že cesta skrze několik stovek týmů skončí zlatou tečkou? S čím jste do finále šli?

Vzhledem k tomu, že jsme za celou soutěž prohráli pouze dva zápasy ze sedmnácti, tak se naše cesta turnajem může jevit jako snadná, nicméně ve finále nás soupeřky z Kopřivnice dokázaly pořádně potrápit a byl to boj do poslední vteřiny. Při vší úctě k soupeřům jsme si jeli do Prahy pro medaili a tajně jsme doufali ve zlato, což se nám nakonec podařilo. Takže spokojenost.

Koho byste ve Vašem týmu vyzdvihl? Byl někdo tím pověstným tahounem nebo rozhodujícím faktorem?

Základ tvořily dvě hráčky naší Florbalové Akademie Maki Žbánková a Kiki Lechnerová, které letos mají opravdu vynikající sezónu (vítězství na švédském Gothia Cup, několikeré vítězství v nejelitnější skupině ligy elévů a teď už vlastně „titul mistra ČR“ školních týmů). Do základní trojky patřila ještě Anička Černoušková, která obě naše stěžejní hráčky výborně doplňovala. Aby si holky mohly během hry alespoň na chvilku vydechnout, tak je prostřídávaly postupně Terka Hyková, Majda Jirková, Ája Jirková a Zuzka Kábrtová. Branku jistily Pája Kulhavá s Kájou Žákovou a součástí týmu a celé party byly samozřejmě i Verča Kolářová, Bára Chmelařová a Megy Šindlerová.

Co jste říkali organizaci turnaje, cenám pro děti a celkovému nápadu projekt pro tuto kategorii rozjet včetně závěrečné ceny, když všichni účastníci Finálového turnaje zavítali zdarma na florbalové Superfinále v O2 areně?

Považuji celý projekt za výborný nápad, protože kromě soutěžních hráček a hráčů florbalu se do turnaje zapojilo i ohromné množství dětí ze škol a kroužků, které florbal po takovém zážitku určitě chytne a budou se mu věnovat pravidelně. Co se týká organizace a cen, tak si organizátoři zaslouží podtrženou jedničku s hvězdičkou. Návštěva Superfinále i samotné arény byla pro děti velkým zážitkem a moc si vše užily včetně toho, kdy se jako vítězný tým objevily na kostce nad hrací plochou.

Pokud se podaří turnaj znovu uspořádat, předpokládám, že se jako obhájci novu zúčastníte.

Vůbec si nedovedu představit, že po úspěchu turnaje, jakým rozhodně byla účast škol napříč republikou a počtu cca. 700 zúčastněných týmů by někoho mohlo napadnout tuto akci příští rok nepořádat. Čím více se pro aktivity a sportovní činnost dětí, spojenou třeba právě s florbalem, udělá, tím lépe. Takže my s účastí v příštím ročníku na sto procent počítáme.

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/tajne-jsme-ve-zlato-doufali-priznal-trener-vitezne-sestky-ondrej-lechner/