TOP 08 ZÁPAD ovládli chlapci z Ústí nad Labem

V základních skupinách byla dvě mužstva, která neztratila ani bod, a tím pádem byla nasazena rovnou do semifinále. Jedná se o domácí reprezentaty ZŠ Kunratice a žáky Fakultní ZŠ Ústí nad Labem. Se čtyřmi body zvítězila ve skupině A ZŠ F.L.Č Strakonice, to ovšem stačilo pouze na lepší nasazení do čtvrtfinále proti týmu z Lomnice nad Popelkou, kterému stačil k postupu jediný bod. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvořili hoši ze ZŠ Eden a 6. ZŠ Mladá Boleslav.

skupina A
1. ZŠ Františka L. Čelachovského Strakonice (4 body, 7:5)
2. ZŠ Eden (3 body, 9:7)
3. ZŠ Velký Borek (1 bod, 6:10)

skupina B
1. ZŠ Kunratice Praha (6 bodů, 16:6)
2. ZŠ Lomnice nad Popelkou (1 bod, 9:13)
3. ZŠ Plánická Klatovy (1 bod, 11:17)

skupina C
1. Fakultní ZŠ Ústí nad Labem (6 bodů, 12:5)
2. Šestá ZŠ Mladá Boleslav (3 body, 11:5)
3. ZŠ Nejdek (0 bodů, 3:16)

Ve skupině o 7. – 9. místo se představily týmy ZŠ Nejdek, ZŠ Plánická Klatovy a ZŠ Velký Borek. Źáci z Nejdku nakonec obsadili konečné 7. místo díky výraznější výhře nad ZŠ Velký Borek, která skončila poslední. Na 8. místě se umístila ZŠ Plánická Klatovy.

čtvrtfinále
ZŠ Eden x 6. ZŠ Mladá Boleslav 5:3
ZŠ F.L.Č. Strakonice x ZŠ Lomnice nad Popelkou 4:2

o 5. místo
6. ZŠ Mladá Boleslav x ZŠ Lomnice nad Popelkou 11:1

semifinále
ZŠ Kunratice x ZŠ Eden 5:4
V pohledném utkání obléhali domáci branku vršovických, trefovali však pouze výtečně chytajícího brankáře nebo plastové snižovače. Žáci ZŠ Eden tak díky bleskovým protiútokům drželi krok s kunratickými až do poslední vteřiny.

ZŠ F.L.Č Strakonice x Fakultní ZŠ Ústí nad Labem 3:5
Roli favorita splnil i druhý přímo do semifinále postupující tým z Ústí nad Labem, který vedl již 4:0, ale v závěru musel odolávat velkému tlaku strakonických. Stíhací jízda ale přinesla pouze zdramatizování stavu na 3:4, na vyrovnání již síly nezbyly.

utkání o 3. místo
ZŠ Eden x ZŠ F.L.Č Strakonice 1:7
Zápas o bronzové medaile a o postup do Velkého finále si jednoznačně vybojovali hráči ze Strakonic, své soupeře přehrávali a postup měli po celé utkání ve svých rukou.

finále
ZŠ Kunratice x Fakultní ZŠ Ústí nad Labem 6:10
Hráči z Ústí nad Labem měli opět raketový start a v půlce 1. poločasu již vedli 4:0. Domácím hrůčům pomohl rychlý oddechový čas a uklidňující trenérská promluva. Před zraky svého ředitele kunratičtí zabrali a dokázali srovnat na 4:4 a schylovalo se k napínavé koncovce. Tu ovšem odmítl s dvaceti góly nejlepší střelec turnaje Dominik Beneš, který režíroval výhru svého týmu ve finále 8 přesnými zásahy.

Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni Filip Andrle ze Strakonic, Dominik Beneš z Ústí nad Labem, Jakub Kerzel za domácí Kunratice. Malou náplastí na nepopulární bramborovou medaili může být trofej pro nejlepšího brankáře, kterou si odnesl Matyáš Milec ze  ZŠ Eden.

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/top-08-zapad-hosi-boje-po-skupinach/