TOP 8 VÝCHOD: chlapci bojovaly o Velké finále

Ve středu ráno v olomoucké Čajkaréně začaly boje v základních skupinách florbalového turnaje TOP 8 VÝCHOD v kategorii chlapci.

Nejlepších 8 týmu bylo rozděleno do 2 skupin po čtyřech. Šanci vybojovat si postup do Velkého finále měly dále první tři týmy z každé skupiny. Vítězové skupin postupovaly rovnou do semifinále, kde se utkaly s vítězem čtvrtfinálového duelu mezi 2. týmem z jedné skupiny a 3. ze skupiny druhé. Čtvrté týmy čekal souboj o konečné 7. místo.

Po semifinálových zápasech následovala utkání o 3. místo a finále. Oba finalisté a celek na bronzovém stupínku si vybojovali postup do Velkého finále a zároveň obdrží pro všechny hráče vstupenky na dubnové extraligové Superfinále, které bude hostit vysočanská O2 Aréna.

Ve skupině “A” se postupně utkala mužstva:
Základní škola Lubná – Sebranice
Základní škola Přerov
Cyrilometodějská církevní základní škola Brno
Základní škola Frenštát pod Radhoštěm

Do skupiny “B” byla nalosována mužstva:Základní škola Opava – Kylešovice
Základní škola Žďár nad Sázavou
Základní škola Strž Dvůr Králové nad Labem
Základní škola Emila Zátopka Zlín

 

 

 

 
V poledne měly všechny týmy odehrány po dvou zápasech a začínalo být jasno o postupujících. Ve skupině A měly dvě výhry týmy z Přerova a z Brna, které si zahrály o přímý postup do semifinále, souboj do té doby nebodujících mužstev Frenštatu a a Lubné rozhodl o daším postupujícím do čtvrtfinále. Ve vyrovnanější skupině B byli po dvou zápasech bez bodu a tím pádem bez šance na postup Sokolíci ze Žďáru nad Sázavou, ostatní týmy bojovaly o postup do semifinále v posledním zápase.

konečné pořadí po základních skupinách:
Skupinu A ovládl bez ztráty bodu tým Želátky Přerov, z druhé skupiny postupil rovnou do semifinále neporažený tým Devils Zlín. Zápas o 7. místo přinesl radost z prvního vítězství družstvu z Lubné, byť o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy.


» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/top-8-vychod-chlapci-dnes-bojuji-o-velke-finale/