TOP 8 VÝCHOD: dnes o postup hrály dívky

Po včerejších soubojích mužstev chlapců soupeřily ve čtvrtek o věcné ceny a postup do Velkého finále dívky. Hrací systém byl stejný jako u hochů, čili 8 nejlepších týmů bylo rozlosováno do dvou skupin. Jejich vítězové postoupili do semifinále, týmy na druhých a třetích místech si zahrály čtvrtfinále, nejméně úspěšné účastnice jsme viděli v zápase o konečné 7. a 8. místo.

skupiny měly následující složení:

finálová radost vítězek

“A”
ZŠ Jablonné nad Orlicí
ZŠ Šitbořice
ZŠ Lutín
ZŠ Odry

“B”
ZŠ Nová Paka
ZŠ Chotěboř
ZŠ Kopřivnice
ZŠ T. G. Masaryka Horní Bečva

 

V zápase po základních skupinách posledních týmu se nakonec z první výhry na turnaji radoval tým z Horní Bečvy, který porazil hráčky Odry 4:1. Ve čtvrtfinálových zápasech potvrdily role favoritů 2. týmy po základních skupinách, tedy ZŠ Šitbořice a ZŠ Nová Paka, které porazily ZŠ Chotěboř a Jablonné v Orlických horách. Semifinálové duely ovládly ze skupin přímo postupující týmy z Kopřivnice a Lutína, které tak postoupily do finále z bilancí 4 výher v řadě. V důležitém zápase o bronz, který rozhodoval o postupujícím do Velkého finále, nakonec zvítězil tým ZŠ Nová Paka. Finále nabídlo skvělou podívanou, po strhujícím obratu z 1:5 na konečných 7:5 se z vítězství radovaly hráčky ZŠ Lutín na úkor soupeřek ze ZŠ Kopřivnice.

Nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena Jitka Kurdiovská ze ZŠ Šitbořice, tříčlenný allstar team hráček z pole tvoří Mariana Polášková z Kopřivnice, Hana Weidingerová z Lutína (obě vstřelily ve finále čtyři branky!) a Natálie Kuželová z Nové Paky.

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/top-8-vychod-dnes-o-postup-hraji-divky/