Ve Finálovém turnaji dívek budou bojovat hráčky ze všech koutů republiky

Finálový turnaj Poháru ČFbU pro 1. stupeň ZŠ ve florbale 2013 se blíží do svého konce, o triumf v dívčí kategorii již bojuje pouze šest nejlepších škol z celé republiky.

V závěrečném klání, které se uskuteční v Arena Sparta Podvinný mlýn ve Vysočanech, budou mladé florbalistky bojovat celkové vítězství. Všichni účastníci Finálového turnaje již jako odměnu získali vstupenky na vyvrcholení florbalové sezóne – na florbalové Superfinále konané v supermoderní O2 areně.

Nyní čeká boj o další florbalové ceny pro školy, věcné pro každou hráčku, především však budou nadšené malé sportovkyně soupeřit o samotný pocit z výhry. Cesta k celkovému triumfu povede přes tříčlennou základní skupinu a následně úspěšně zvládnuté play off. Všechny týmy tak čekají nejméně čtyři utkání, ve kterých by raději neměly zaváhat. Již za sebou nechaly na dvě stě padesát jiných škol a triumf ji na dosah.

Do finále se prokousaly skrz Okresní kvalifikace, Krajské eliminace a turnaje TOP 8 tři týmy z východu a západu republiky. TOP8 Východu nejlépe zvládla trojice ZŠ Lutín, ZŠ Nová Paka a ZŠ Alšovačky5 z Nového Jičína, západ si podmanily ZŠ Smržovka, mladoboleslavská Šestka a ústecké Ďáblice z Dobětic.

“Turnaj je pro mladé florbalistky koncipován i metodicky, proto se vzhledem ke kategorii 1. až 5. třídy hraje systémem pouze 3+1 na malém hřišti,” říká Michal Kuchta, koordinátor nesoutěžního úseku České florbalové unie. “V projektu jde hlavně o to, aby si mohly takto malé děti pořádně zahrát, a aby školy v celé republice přišly florbalu ještě více na chuť.”

Vítěze v dívčí kategorii těžko odhadovat, ovšem jisté je, že 19. dubna bude na Podvinném mlýně k vidění parádní florbalová podívaná. Nadšeně bojující děti, nervózní trenéři i bouřlivě povzbuzující fanoušci a rodiče, kteří se sjedou ze všech koutů republiky. Nenechte si proto tuto podívanou, která díky stránkám www.tvcom.cz poběží živě i na internetu, ujít a přijďte šikovné hráčky bojující za svou školu povzbudit. Turnaj začíná v 10:00 a všichni florbalové nadšenci jsou srdečně zváni!

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/ve-finalovem-turnaji-divek-budou-bojovat-hracky-ze-vsech-koutu-republiky-2/