Finálový souboj o vítězství v Poháru ČFbU v kategorii chlapců je za dveřmi!

Stejně jako v kategorii dívek, v kategorii chlapců se v pátek 19. dubna rozhodne v Arena Sparta na Podvinném mlýně o vítězi Poháru ČFbU pro 1. stupeň ZŠ ve florbale. Z původního počtu čtyř set týmů o triumfu v soutěži dál sní pouze šestice vyvolených.

Šestice, která prokázala během tří předchozích fází turnaje největší florbalové dovednosti. Všichni účastníci Finálového turnaje již pro svoji školu vybojovali florbalové vybavení v podobě branek a míčků a pro sebe získali vstupenky na vyvrcholení florbalové Superfinále, vyvrcholení florbalové extraligy mužů i žen, konané v supermoderní O2 areně. Na to ale děti snažící se na hřišti určitě nemyslí. Pro ně je hlaví pocit z vítězství, a o to jde především samotným organizátorům.

“Je skvělé, že Česká florbalová unie projekt pro tuto kategorii rozeběhla. Kromě fotbalu v republice soutěž takovéhoto rozsahu chybí, tedy pro kategorii 1. až 5. tříd,” pochvaluje si celoroční soutěž určenou malým sportovcům předseda celostátní Komise mládeže a metodiky Jiří Kučera. “Děti jsou do hry neuvěřitelně zapálené a prožívají vítězství i porážky naplno. Tak to má být.”

Do finále se šestice nejúspěšnějších prokousala skrz Okresní kvalifikace, Krajské eliminace a turnaje TOP 8. Právě z TOP 8 Východ a Západ se do Finálového klání kvalifikovaly dvě trojice základních škol. Na Východě si v březnovém turnaji nejlépe vedly Želátky ze ZŠ Přerov, Devils ze ZŠ Emila Zátopka ve Zlíně a základní škola Kylešovice-Opava. V západní části turnaje pak do závěrečného kola postoupila Česká Mládež z Fakultní základní školy v Ústí nad Labem, pražská ZŠ Kunratice a strakonická ZŠ F. L. Čelakovského.

Ve finálovém klání se dá očekávat vyrovnaný souboj o nejlepší základní školu v republice. Zatímco vítěz je tak ve hvězdách, zcela jistě bude na Podvinném mlýně k vidění parádní florbalová podívaná. Nadšeně bojující děti, nervózní trenéři i bouřlivě povzbuzující fanoušci a rodiče. Nenechte si proto tento turnaj, který díky stránkám www.tvcom.cz poběží živě i na internetu, ujít a přijďte šikovné hráčky bojující za svou školu povzbudit. Turnaj začíná v 10:00 a všichni florbalové nadšenci jsou srdečně zváni!

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/ve-finalovem-turnaji-divek-budou-bojovat-hracky-ze-vsech-koutu-republiky/