Kategorii chlapců ovládla ZŠ Kunratice po finálové výhře nad zlínskou ZŠ Emila zátopka

Pohár ČFbU pro 1. stupeň ZŠ 2013 vyvrcholil v obou kategoriích v pátek 19. dubna v hale Arena Sparta Podvinný mlýn. Z vítězství v kategorii chlapců se nakonec zaslouženě radoval pražský zástupce ZŠ Kunratice poté, co ve finále zničil zlínskou základní školu Emila Zátopka 8:3.

Celý turnaj započal v deset hodin dopoledne, kdy se rozběhly boje v základních skupinách. Po třech hodinách bojů, kdy se utkání na dvou malých hřištích v obou kategoriích střídali, bylo známo, které týmy postoupily z prvních míst přímo do semifinále a kdo se o něj bude muset ještě utkat ve čtvrtfinále.

Skupinu A ovládli bez ztráty bodu žáci z Kunratic, Přerov si vítězstvím nad zraněními zdecimovanou Opavou zajistil papírově lepší nasazení do čtvrtfinále. Ve velmi vyrovnané skupině B byly k vidění tři zápasy, které skončily výsledky 3:2, 3:2 a 2:2. O jeden gól šťastnější a bez boje do semifinále postupující skončil nakonec tým ze Zlína, hoši ze Strakonic a z Ústní nad Labem museli projít sítem čtvrtfinále. 

První utkání čtvrtfinále rozhodl jediný hráč. Souboj přerovských Želátek s ústeckou Českou mládeží skončil 2:0 pro ZŠ Želatovskou, přičemž oba góly vstřelil šikovný Stanislav Svozil. Ve druhém čtvrtfinále si pak pro sebe v ještě napínavějším duelu uzmula základní škola ze Strakonic. Opět dvěma góly ho spolurozhodl Filip Andrle.

Jasno tak bylo o čtyřech semifinalistech, ovšem ještě než jejich boje vypukly, přisoudil zápas poražených čtvrtfinalistů páté místo České mládeži z Fakultní ZŠ Ústí nad Labem. Pak už však na hřiště vkráčely nejlepší čtyři týmy z celé republiky. Pozici nejlepších týmů ze skupiny v napínavých soubojích potvrdili Strakoničtí i Zlínští, když zejména Moravané si ale užili hodně nervydrásající duel. Jejich souboj se ZŠ Želatovskou Přerov totiž musely rozhodnout až samostatné nájezdy, když utkání po šestnácti minutách hry skončilo 2:2.

V duelu o bronz si pak Přerovští spravili náladu medailovou náplastí, když ve dlouho vyrovnaném duelu porazili díky brankám Kopečka, Chytila a Gréče Jihočechy 3:2. Pro svou školu tak vybojovali jako jednu z cen vak se sadou deseti hokejek, který měli již dopředu jistí finalisté.

V závěrečném utkání celé chlapecké kategorie se pak naplno projevila florbalová zkušenost pražských Kunratic. Tým vedený Jiřím Szebinovským nepřipustil ve finále drama a porazil Devils Zlín ze ZŠ Emila Zátopka jasně 8:3.  Po dvou gólech vítězů vstřelili Jakub Kerzel, Matyáš Ondrík a Lukáš Dubský, v dresu poražených, kteří hráli celý turnaj v náhradních dresech Sparty, zaznamenali po gólu a asistenci Dominik Luža a Tadeáš Talafa. Jakmile zazněl závěrečný hvizd, mohla naplno vypuknout radost vítězů.

Hned poté následoval závěrečný ceremoniál společný pro obě kategorie. Prezident ČFbU Filip Šuman, poslanec Josef Dobeš, předseda Komise kultury a sportu Prahy 9 Vladimír Zedník a ředitel nesoutěžního úseku Jan Jirovský předali všem týmům věcné ceny, medaile, pamětní talíře i poháry pro nejlepší trojici. Kromě věcných cen od společnosti FlorbalExpert a Puma dostali všichni účastníci i vstupenky na sobotní Superfinále florbalu v O2 areně. Fotogalerie z finálového kola je k vidění ZDE, jednotlivá utkání přenášená živě přes internet pro změnu ZDE (nutno najet na den 19.4.2013).

Výsledky:

čtvrtfinále:
ZŠ Želatovská – Přerov x Fakultní ZŠ Ústí nad Labem 2:0
ZŠ FLČ Strakonice x ZŠ Opava – Kylešovice 3:2

o 5. místo:
ZŠ Opava – Kylešovice x Fakultní ZŠ Ústní nad Labem 1:3

semifinále:
ZŠ Kunratice x ZŠ FLČ Strakonice 5:3
ZŠ E. Zátopka Zlín x ZŠ Želatovská Přerov 2:1 po samostatných nájezdech

o 3. místo:
ZŠ FLČ Strakonice x ZŠ Želatovská Přerov 2:3

finále:
ZŠ E. Zátopka Zlín x ZŠ Kunratice 3:8

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: https://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2012/vysledky-finaloveho-turnaje-cfbu-pro-1-stupen-zs-ve-florbalu/