Chlapecké finále si podmanil Uherský Brod!

ZŠ Kamenická, Děčín – ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod  2:5

Finále v kategorii chlapců slibovalo vyrovnanou partii. I na tribuny se přesunuli nehrající hráči a vytvořili tak svým kolegům parádní atmosféru. Tou se již po třicetisekundách nechal strhnout uherskobrodský hráč a poslal svůj tým do vedení. Děčín ale také prokazoval své kvality a několikrát se musel vyznamenat soupeřův brankář. Byla to ale nenápadná střela Uherského Brodu, která skončila až v brance a následně míček propadl děčínskému gólmanovi za záda i podruhé. Hráči ale jinak skvěle blokovali střely soupeře a kolem mantinelů hráli tvrdě. Při jednom takovém přepadnutí přes mantinel vylétla rozhodčímu ruka nahoru a Děčín tak měl možnost snížit v přesilové hře. Tu ale čas rozdělil mezi dva poločasy, ovšem to děčínské neohrozilo. Již po deseti sekundách druhého poločasu snížili na 1:3 a za dalších deset sekund dokonce na 2:3. Byli to v tu chvíli oni, kdo byl „na koni“ a zápas tak zdramatizovali. Po další čtyři minuty se hrálo vyrovnaně především na středu hřiště. Pak ale natáhl ke střele zpoza obránce uherskobrodský hráč a vrátil svému týmu vedení o dvě branky. A když se ujala i dalekonosná střela jeho kamaráda, zdálo se být ve prospěch Uherského Brodu rozhodnuto. Minutu před koncem si ještě děčínský trenér vyžádal oddechový čas, ale jeho svěřencům už se srovnat nepodařilo. Po vítězství 2:5 se tak oslav ujal Uherský Brod. Gratulujeme!

Zápas o 3.místo: ŽELATOVSKÉ FLORBALKY ZŠ Přerov – Ledoví trhači ZŠ Liberec  7:9

Tento zápas přinesl zajímavou podívanou a strhující bitvu. Ani jeden z aktérů utkání se nechtěl spokojit s pomyslnou bramborovou medailí. Přerov měl na začátku utkání lepší formu a vypracoval si už dokonce náskok 4:0. Ale Ledoví trhači se rvali seč jim poslední síly stačily. Zápas vyrovnali a v průběhu druhého poločasu dokonce otočili ve svůj prospěch. Přerovu už nepomohla ani přesilová hra, ani oddechový čas, ikdyž po jeho skončení byli blízko a nastřelili tyč. Liberec si své vedení pohlídal, vyhrál 7:9 a radoval se ze třetího místa ve Velkém finále.

Zápas o 5.místo: ZŠ Jugoslávská, Ostrava  – ZŠ Benešov  8:2

Utkání o 5.místo mezi sebe svedlo kluky z ostravské ZŠ Jugoslávská a ZŠ Benešov. Již od prvních minut utkání padaly branky především do benešovské svatyně. Když se konečný účet utkání zastavil na číslech 8:2, kluci ze ZŠ Jugoslávská Ostrava se mohli radovat z jediného vyhraného utkání ve Velkém finále a konečného pátého místa.