Finalisté jsou kluci z Děčína a Uherského Brodu!

ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – ŽELATOVSKÉ FLORBALKY ZŠ Přerov  8:4

Kluci z Uherského Brodu si na svůj první středeční zápas museli počkat až do 10:30, ale hned od začátku utkání všem ukázali, že se vyspali dobře. Již v polovině prvního poločasu vedli nad Přerovem 6:1, když se trefili po krásných akcích, a to ještě několikrát nastřelili tyč. Ikdyž Přerov vyřadil ve čtvrtfinále kluky z Benešova jednoznačně 7:3, na výsledek se zřejmě nadřel. Uherský Brod byl očividně plnější sil a odhodlaný zahrát si své velké finále. I ve druhém poločase drželi častěji míček na svých hokejkách kluci z Uherského Brodu, což také vyjadřovali i gólově. Nicméně ani Přerov neotálel a chtěl ukázat, že se do semifinále nedostal náhodou. Na borce z Uherského Brodu to ale bohužel nestačilo, a tak je po výsledku 8:4 zaslouženě čeká finále.

ZŠ Kamenická, Děčín – Ledoví trhači ZŠ Liberec  8:7

V semifinálovém utkání číslo 2 mezi Děčínem a Libercem byla k vidění mnohem napínavější a vyrovnanější bitva.  Liberec se nejdříve brzy ujal vedení, což ale odpočaté kluky z Děčína vyburcovalo. Najednou na hřišti existovali jen oni, srovnali na 1:1, zaměstnávali gólmana hostí i jeho brankovou konstrukci. I přesto, že kluci z Děčína drželi častěji balonek na svých hokejkách, „půlilo“ se za stavu 3:2, když Liberci podařilo z protiútoku vstřelit gól. Téměř hned po začátku druhého poločasu bylo ale už srovnáno. Taktické porady očividně zafungovaly a kluci nechávali na hřišti opravdu vše. Po jedné krásné akci, kdy si hráč objel bránu a zpoza ní skóroval, byl ve vedení opět Děčín. Liberecký hráč pak v blízkosti svého brankáře zahrál vysokou holí a umožnil tak standardní situaci z bezprostřední blízkosti. Tu také Děčín využil a na světě bylo první vedení o dvě branky. To ale nevydrželo příliš dlouho, zbývalo necelých pět minut do konce, když se ujala dorážka libereckého hráče a následně i střela z dálky a bylo zase srovnáno. Napětí se stupňovalo a téměř všichni přítomní na hale se přišli podívat na velkou bitvu. Dvě minuty do konce se trefil liberecký hráč a nastartoval tak vlnu euforie, kterou ale za pouhých 19 vteřin utnul Děčín. Stav byl 7:7 a vše směřovalo k tomu, že uvidíme další semifinálové nájezdy. Proti byl ovšem Děčín, který se všemi silami vrhnul do útoku a vyplatilo se. Bojovností dotlačil míček do branky soupeře a 57 sekund před koncem tak rozhodl o své finálové účasti.