Mladá Boleslav nezopakuje včerejší dívčí úspěch a zlato nezíská!

ČTVRTFINÁLE skupiny A: ŠESTKA-Mladá Boleslav - ZŠ Benešov (4:6)

Napínavý zápas přineslo první čtvrtfinále TOP 8 Západu. Za stavu 4:3, kdy ještě nebyl vítěz úplně jasný, proměnil hráč Benešova samostatný nájezd a vedení svého týmu navýšil na 5:3. Tento dvougólový náskok se pak ukázal jako rozhodující. ŠESTKA sice ještě zkusila hrát poslední minutu bez gólmana, ani se 4 hráči v poli však stav zápasu nedokázala zvrátit. Ještě má ale šanci ukončit své působení na turnaji vítězně, v boji o páté místo nastoupí proti Zenklovce. Benešovská škola má naopak velkou naději na postup, v semifinále tohoto turnajes se utká s Děčínem.

ČTVRTFINÁLE skupiny B: ZŠ Kaplice - Zenklovka Boys-ZŠ Praha 8 (11:5)

Druhé čtvrtfinále bylo už mnohem jednostrannější, Kaplice nepouštěly Zenklovku do přílišných gólových příležitostí a samy zasypávaly soupeřovu bránu jednou střelou za druhou. Jsou tak druhým týmem postupujícím do semifinále TOP8 Západu.

Zápas o 5. místo: ŠESTKA-Mladá Boleslav - Zenklovka Boys-ZŠ Praha 8 (4:3)

Mladoboleslavští těsným rozdílem přemohli pražskou Zenklovku a skončili v turnaji na 5. místě. Oba týmy však předváděly celý zápas vyrovnanou hru, štěstí ale stálo při hostujícím celku. Domácí dokonce v poslední minutě nastřelili tyčku, vyrovnání se ale nedočkaly a s turnajem se rozloučili prohrou.

Zápas o 7. místo: Tolsťáci-ZŠ Klatovy - ZŠ Cheb (10:8)

Konečně se fanynky Tolsťáků dočkaly vítězství svého týmu! Kluci z Klatov se konečně začaly pořádně gólově prosazovat a soupeři nasázely 10 branek. Přesto to neměli úplně jednoduché – za stavu 10:4, kdy se zápas zdál rozhodnut, začaly chebští forbalisté pomalu ale jistě dotahovat. Tolsťáci tak mohou být rádi, že zápas nebyl o něco delší a neskončili turnaj na posledním místě. Oba chebské týmy se tak shodně umístily na 8. příčce turnaje.