Okresní kola začala, známe první postupující

První týden Okresních kol Školského poháru České pojišťovny ve florbale měl na programu 11 turnajů, kterých se účastnilo 72 družstev. V Jihomoravském kraji, Středočeském kraji a v Kraji Praha se pořádaly již dva chlapecké turnaje. V Pelhřimově se pořádal už i první turnaj kategorie dívek.

„Vloni se projekt velmi vydařil, víme to z reakcí dětí i učitelů. Potvrdilo se nám tak, že krok k přechodu hrací kategorie pouze na první stupeň se vydařil. V jiných sportech si takto malí školáci v České republice moc nezasoutěží,“ uvedl koordinátor projektu Michal Kuchta. „Navíc díky spolupráci s Českou pojišťovnou a společností Isoline můžeme dětem zajistit drobný dárek již v úvodním kole, aby jim na turnaj zůstala vzpomínka.“

Hned první hrací den si postup zajistili loňští vítězové v kategorii chlapci ze ZŠ Kunratice. Ti se v Krajské eliminaci mohou těšit na zápas s týmem Edeňáci z pražské ZŠ Eden, který stejně jako ZŠ Kunratice vyhrál všechny čtyři zápasy a zcela tak ovládl svůj turnaj. Dva postupující už znají i Jihomoravský, Středočeský a Pardubický kraj. V Jihomoravském kraji na turnaji v Adamově vyhrála ZŠ Dvorská Blansko a první brněnský turnaj CMcZŠ Lerchova. Ve Středočeském kraji postoupili Kozlové ze ZŠ Tuchlovice a kluci ze ZŠ Vrdy. V Pardubickém kraji se v dalším kole potkají Skoty tým chlapci ze ZŠ Skuteč a ZŠ Chroustovice.

V kategorii dívek známe první dva postupující týmy v Kraji Vysočina. Tým Hradská ze ZŠ Humpolec se v dalším kole utká s týmem ZŠ Na Pražské z Pelhřimova.

Do konce listopadu nás čeká ještě 90 turnajů, ze kterých do Krajské eliminace postupují jen ti nejlepší. Krajské eliminace pak vygeneruje osm týmů pro Top 8 Východ a Top 8 Západ. Aktuální postupující můžete najít v sekci „Turnaje“.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Česká pojišťovna Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2013/okresni-kola-zacala-zname-prvni-postupujici/