Poslední turnaj TOP8 – kdo doplní složení velkého finále?

Poslední turnaj ze série TOP8 odstartoval, tentokrát se o účast na velkém finále poperou florbalisté ze základních škol na východě. Po dnešním dni tak budou známá jména všech týmů, které se v dubnu utkají v Praze o titul.

Hřiště A

ZŠ Uherský Brod – ZŠ Jugoslávská, Ostrava-Zábřeh (4:7)

ZŠ Újezd u Brna – ZŠ Dvorská Blansko (9:9)

ZŠ Uherský Brod – ZŠ Újezd u Brna (9:3)

První zápas skupiny A nabídl hezkou podívanou. Kluci ze ZŠ Uherský Brod i jejich ostravští soupeři hráli vyrovnaný florbal, ve kterém několik hráčů jasně vynikalo. O gólové šance nebyla nouze a často museli celou situaci zachraňovat na poslední chvíli gólmani. Oproti druhému zápasu ale skončil šťastněji pro tým z Ostravy, který v závěru dokázal svým soupeřům utéct a to až na rozdíl tří branek. V duelu Brna a Blanska to zase vypadalo jak na střelnici. Co minutu pískali rozhodčí gól na jednu či druhou stranu. Oba týmy se přetahovaly o vítězství, žádný z nich si však náskok dlouho neudržel a zápas tak skončil remízou. Je však jen dobře, že střelecky se zatím žádný tým netrápí a fanoušci se mají na co dívat. Totéž platilo i o posledním zápase první poloviny základních skupin – Uherský Brod si připsal první vítězství proti Újezdu, který má zatím na kontě jediný bod.

Hřiště B

ŽELATOVSKÉ FLORBALKY – ZŠ Palackého, Moravská Třebová (8:1)

ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod – ZŠ Strž Dvůr Králové n.L. (7:3)

ŽELATOVSKÉ FLORBALKY – ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod (4:5)

Nejlépe do turnaje nakročila přerovská škola Želatovská, která debaklem nad Moravskou Třebovou dala soupeřům jasně najevo, že chce dosáhnout ještě lepšího výsledku než v minulých letech. Proti Havlíčkovu Brodu se už ale pěkně potrápili – za stavu 2:0 na začátku první poloviny sice dotáhli skóre, florbalisté z Brodu ale dvoubrankový náskok zase získali a drželi ho až do samého závěru zápasu. V poslední minutě ještě konečný stav zápasu upravili přerovští na 5:4, víc už ale nestihli. Plný počet bodů tak připadl soupeři, který si stejnou sumu odvezl i ze svého prvního zápasu. Proti ZŠ Dvůr Králové poměrně s přehledem kontrolovali brodští flobralisté celé utkání a jejich golman za svá záda příliš střel nepustil. Obě skupiny čeká ještě polovina zápasů v základní skupině a poté se pustí do vyřazovacích bojů, či do zápasů o umístění.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Česká pojišťovna Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2013/posledni-turnaj-top8-kdo-doplni-slozeni-velkeho-finale/