Přímými semifinalisty mezi chlapci jsou Děčín a Uherský Brod

V zápase mezi ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a Ledoví hráči ZŠ Liberec šlo o hodně. Šlo totiž o první místo ve skupině a zajištění si tak účasti přímo v semifinále Velkého finále. Od začátku se tak sváděl urputný boj a na první branku se čekalo dlouho. Kluci byli hodně nahecovaní a i trenéři obou družstev byli hodně slyšet. O úvodní gól se postaral Uherský Brod a tohle hubené vedení si přenesl až do druhého poločasu. V něm ale i liberečtí hráči předváděli své střelecké schopnosti a brzy se radovali z vyrovnání na 1:1. K radosti svých fanoušků se ale k velké akci nadechl uherskobrodský hráč, když přesprintoval  celé hřiště a nekompromisní střelou nedal brankáři šanci. Jenomže zanedlouho bylo zase srovnáno! Ve více šancích byl ovšem Uherský Brod, který nastřelil tyčku a ve velké příležitosti, kdy byl jeho hráč dokonce sám před gólmanem, selhal. Minutu před koncem se trenéři Uherského Brodu odhodlali k nevídané věci. Odvolali svého brankáře a za stavu 2:2 tak měli o jednoho hráče více v poli. Vyplatilo se, kluci v zelených dresech vstřelili 10 sekund před koncem gól a zajistili si tak přímou účast v semifinále.

Poslední úterní zápas za podpory svých fanoušků odehrály školy ŽELATOVSKÉ FLORBALKY  ZŠPřerov a ZŠ Jugoslávská z Ostravy. Tento zápas byl velmi napínavý a zajímavý až do samotného konce. ZŠ Jugoslávská se po individuální akci dostala až před brankáře hostí, ale zakončit se jí nepodařilo. A tak, jak to ve florbale bývá podle hesla „nedáš-dostaneš“, skóre otevřel přerovský hráč.  Akce střídala akci a stav se měnil jako na běžícím páse. Po vyrovnání na 1:1 ale přišla lepší část zápasu ze strany Přerova. Ten se dostal až do tříbrankového vedení 4:1 i díky krásnému gólu ze standardky. Ostrava už pak musela jen dotahovat. Během prvního poločasu ale padly ještě čtyři branky. A to hned tři ze strany Ostravy. Před druhou půlí byl tak stav 5:4 pro hráče Přerova a zápas tak sliboval ještě velkou bitvu. Opět se ukázalo jako platné pravidlo „nedáš-dostaneš“, protože Přerov byl ve větších šancích, nastřelil dokonce tyč, ale byla to Ostrava, která vyrovnala na 5:5. Přerov si opět vybral svou chvíli, který se zřejmě stala rozhodující v zápase. Základní škole Jugoslávské totiž odskočil na 8:5 a během tří minut tak vedl o tři góly. Ostravě se ještě podařilo snížit a 45 sekund před koncem dostala možnost trestného střílení. To ale zůstalo neproměněno, a tak ani stav se neměnil. ŽELATOVSKÉ FLORBALKY  z Přerova tak svůj zápas dotáhly do vítězného konce – 8:6. Z vítězství ve skupině se ale radují hráči ZŠ Kamenická Děčín, kteří jako jediní vyhráli oba své zápasy.

Na svůj první zápas ve skupině si museli počkat kluci ze ZŠ Jugoslávská Ostrava, kteří nastoupili proti ZŠ Kamenická z Děčínu. Ti vyhráli svůj první zápas proti Přerovu, a že budou těžký soupeř ukázali už po čtyřech minutách hry, kdy vedli již 3:0. Kluci z Ostravy se ale brzy rozkoukali a ohrožovali soupeřovu bránu, jedna z těchto střel se ujala a přinesla snížení na 1:3. Jinak ale své spoluhráče podržel jejich brankář a další gól do konce prvního poločasu neobdržel.

I ve druhém poločase byli slyšet fanoušci Děčína, kteří svůj tým přijeli podpořit. To se také po necelých třech minutách vyplatilo a kluci ze ZŠ Kamenická zvýšili svůj náskok již na 5:1. Skvělou individuální akci ale vzápětí předvedl ostravský hráč a backhandem snížil na 2:5 z pohledu ZŠ Jugoslávské. To se ale nelíbilo děčínským fanouškům ani hráčům, a tak přidali další dvě rychlé branky. Stav byl tedy 7:2 a o vítězi bylo rozhodnuto již pět minut před koncem utkání. Minutu před koncem ještě přišlo snížení na 3:7, o dalších 29 sekund později dokonce na 4:7, ale to již bylo ze strany Ostravy vše a ze svého druhého vítězství ve skupině se tak mohla radovat ZŠ Kamenická Děčín.

I ZŠ Benešov chtěla napravit svou prohru z prvního utkání ve skupině. Proti nim nastoupil celek z Uherského Brodu, konkrétně škola ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod.

Benešovu vstup do utkání nevyšel a brzy prohrával. To ale paradoxně hráče „nakoplo“ a zaměstnávali brankáře soupeře svými střelami. Skóre se ale měnilo na straně druhé, když nejprve sice skvělou křižnou přihrávku a následně střelu vynikajícím zásahem pokryl benešovský brankář, na střelu která přišla o pár sekund později byl ale již krátký. Kluci z Uherského Brodu přidali další dvě branky a Benešovu se ještě před koncem prvního poločasu podařilo snížit na 1:4. Ve druhé půli se vyznamenávali jak hráči svými skvělými dovednostmi s hokejkami, tak ale i brankáři obou družstev, kteří pochytali vše, co jim letělo na bránu. Na branku se tak čekalo devět minut, když po krásné akci přidal pátý gól uherskobrodský hráč. V posledních sekundách hry rozhodčí rozpažili po střele benešovského hráče, ale trenér ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod opravil jeho rozhodnutí a nechal tak v rámci fair play branku uznat. Nutno podotknout, že už neměla vliv na následný výsledek utkání, protože rozhodčí ukončili hvizdem zápas. Benešov tak prohrál i svůj druhý zápas ve skupině poměrem 2:5.

Ke svým prvním zápasům ve své kategorii nastoupili také kluci, a to ŽELATOVSKÉ FLORBALKY Přerov proti ZŠ Kamenická Děčín  a Ledoví hráči ZŠ Liberec proti ZŠ Benešov.

Mezi Přerovem a Děčínem jsme mohli vidět vyrovnaný boj od začátku do konce. Jako první se vedení ujali kluci z Přerova již po 3 minutách hry. Že se opravdu bojovalo ze všech sil dokazovala taky zlomená hokejka uprostřed hrací plochy. Kluci do toho prostě dávali všechno. Brzy poté taky přišlo první minutové vyloučení Velkého finále, když se provinil hráč č. 12 z Přerova. Děčín svou šanci využil a srovnal na 1:1. Gól jej tak nabudil, že téměř vzápětí už byl stav 1:2 pro Děčín a po pár minutách zvonila za přerovským brankářem tyč. Stav po první půli byl tak pouze o gól. Několik střeleckých pokusů přetavil v branku děčínský hráč č.10 – 1:3. Za další minutu zvyšoval Děčín už na 1:4 a zdálo se rozhodnuto. Do konce zápasu zbývalo ještě 2 a půl minuty a Přerov snížil na 2:4. Na více se už ale nezmohl, a tak byl konečný stav 2:4.

V souběžně hraném zápase se proti sobě postavili kluci z Liberce a Benešova. Diváci viděli spoustu gólů a šancí, téměř výhradně jen ze strany Liberce, a tak po 5 minutách hry už svítil na ukazateli stav 7:1. Benešov ale předváděl velmi sympatický výkon a vůbec se nevzdával, což dokazoval i jejich trenér, jehož pokyny a povzbuzování bylo hodně slyšet. Po gólu na 8:1 Benešov vystřídal svého brankáře a mohl být ukončen 1. poločas. V tom druhém Liberec opět brzy zvýšil již na 9:1, ale to bylo z jeho strany v této desetiminutovce vše. Veškeré, a to i obrovské, šance lapil benešovský golman, čímž podpořil své hráče v poli. Ti se opravdu vůbec nevzdávali a bojovali až dokonce, za což byli odměněni aspoň jedním gólem a snížením na konečný stav 9:2.