Zápasy skupin chlapců TOP 8 jsou odehrány

HŘIŠTĚ A

1. ŠESTKA - Mladá Boleslav - Zenklovka Boys - ZŠ Praha 8 (4:2)

První zápas potvrdil předpoklad, že se v Mladé Boleslavi buduje silná základna mladých florbalistů. Kluci ze Zenklovky nedokázaly proměnit řadu šancí a doplatily i na nepřesnou rozehrávku. ŠESTKA má tak nakročeno ke stejně vydařenému úspěchu, jakého dosáhly včera žákyně ze stejného města.

2. Ledoví trhači-ZŠ Liberec - Tolsťáci-ZŠ Klatovy (10:5)

Druhý zápas skupiny A se odehrál za silné divácké podpory klatovických fanoušk. Desítky dívek skandovaly a povzbuzovaly své spolužáky a kamarády, přesto to na výhru nestačilo. Ani skvěle chytající branakář jejich týmu nestačil zabránit dobře umístěným střelám soupeře a míček lovil ze své sítě hned desetkrát. Přesto se i Tolsťáci dostali do mnoha slibných šancí, kde z několika dokázali vytěžit maximu. Uvidíme, jak si budou vést v dalších zápasech a zda je jejich fanoušci dovedou až třeba do finále.

3. ŠESTKA - Mladá Boleslav - Ledoví trhači-ZŠ Liberec (2:2)

První zaváhání Mladé Boleslavi přineslo hned druhé utkání, ve kterém předvedly vyrovnaný výkon s týmem Liberce. Brankáři podrželi výkony svých týmu a neinkasovali více než dvě branky. Kromě jednoho bodu si nejlepší hráči zápasů odnášejí i čelenky Unihoc. Snad se jim s nimi bude hrát lépe a uvidíme více využitých gólových šancí.

4. Zenklovka Boys - ZŠ Praha 8 - Tolsťáci-ZŠ Klatovy (8:7)

Ani v druhém zápase nepomohla Tolsťákům k výhře jejich ohromná divácká podbora. Ta byla alespoň svědkem neuvěřitelné gólové přestřelky, která ale více přála domácím. Tolsťáci tak budou muset svůj příští zápas vyhrát aby se mohli ještě porvat o prvenství na turnaji či alespoň postup do finále.

5. ŠESTKA - Mladá Boleslav - Tolsťáci-ZŠ Klatovy (4:2)

Šestka ve svém posledním zápase už nezaváhala a svou výhrou poslala Tolsťáky do bojů o 7. místo. Sami mají mladoboleslavští kluci nakročeno ke skvělému úspěchu v podobě velkého finále.

6. Zenklovka Boys - Ledoví trhači-ZŠ Liberec (2:12)

Debaklem Zenklovky se po odehrání základních skupin posunuli Ledoví trhači na první příčku a postupují tak rovnou do semifinále. Předběhli tak tým Mladé Boleslavi, který má na svém kontě rovněž dvě vítězství a jednu remízu. Zenklovce nezbývá než odehrát o jedno utkání víc - ve čtvrtfinále nastoupí proti ZŠ Kaplice.

HŘIŠTĚ B

1. ZŠ Kaplice - ZŠ Benešov (4:4)

První vyrovnaný zápas a zrátu cenných bodů zaznamenal tým Kaplice spolu s Benešovem. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a ani jeden tým se nedostal do rozhodujícího vícebrankového vedení. Světelná tabule tak na konci utkání ukazovala nerozhodně 4:4 a kluci si mohli spravit chuť už jen v doprovodném programu. Přesto je ještě čekají dva zápasy základní skupiny a poté i vyřazovací bojel.

2. ZŠ Kamenická - ZŠ Cheb (6:1)

Poměrně přesvědčivý výkon podali žáci ZŠ Kamenická, kterým se povedlo připravit ZŠ Cheb o důležité body. Snad nebudou mít chebští kluci stejnou smůlu jako včera jejich florbalistky, které skončily beznadějně na posledním místě a během celého turnaje urvaly jen jeden bod.

3. ZŠ Kaplice - ZŠ Kamenická (5:8)

ZŠ Kamenice si připsala i druhé vítězství a je jedním z kandidátů na zlato v tomto turnaji. ZŠ Kaplice se oproti tomu trápí a i navzdory své gólové produktivitě ve svých zápasech zatím za soupeřem zaostává.

4. ZŠ Benešov - ZŠ Cheb (9:5)

Benešovští florbalisté si sympatickým výkonem vysloužily své první vítězství na tomto turnaji. Cheb i přes svou bojovnost inkasoval osm branek, na které nedokázal stejnou měrou odpovědět. Pokud si na své konto nepřipíší v posledním zápase skupiny nějaké body, budou se muset utkat už jen v boji o 7. místo.

5. ZŠ Kaplice - ZŠ Cheb (9:4)

Chebští florbalisté prohráli i svůj poslední zápas a nezbývá jim než hrát o čest s dalším posledním týmem skupiny A - Tolsťáky. Oba týmy však měly na hale mnohou fanoušků, kteří vytvořili skvělou atmosféru, ve které je vždy radost hrát.

6. ZŠ Benešov - ZŠ Kamenická (4:6)

Poslední zápas skupiny B nabídl k vidění hezký florbal, v němž se vedoucí tým strachoval o výsledek až do poslední sekundy. Kluci ze základní školy Kamenická vedly 6:2 a zdálo se, že je zápas rozhodnut. Florbalisté z Benešova se ale nechtěli tak lehce vzdát a bojovaly až do konce. Odměnou jim však bylo pouze snížení na 6:4.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Česká pojišťovna Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2013/prvni-zapasy-skupin-odehrany/