Školský pohár začne již brzy Okresními koly, děti se mohou těšit na dárky

Nový ročník projektu pro žáky prvního stupně základních škol je za dveřmi. Školský pohár České pojišťovny začne Okresními koly již v listopadu. Počet přihlášených týmů se oproti loňsku navýšil téměř o sto, do první fáze turnaje by tak mělo zasáhnout 772 týmů. Do dubnového Finálového turnaje se však probije jen dvanáct z nich, šest v kategorii chlapců i dívek.

Do turnaje se přihlásili i obhájci loňských triumfů. Chlapci ze ZŠ Kunratice a dívčí Šestka z Mladé Boleslavi. Letos však budou mít cestu za titulem vzhledem k větší konkurenci těžší. V úvodní fázi, která proběhne jako jediná ještě v roce 2013, musí organizátoři uspořádat prakticky rovnou stovku turnajů. V roce 2014 pak bude soutěž pokračovat zhruba pro každý sedmý přihlášený tým Krajskou eliminací – úspěšné týmy z Okresního kola.

Podle očekávání je daleko naplněnější kategorie chlapců, ve které bude bojovat celkem 631 týmů, v dívčí kategorii zkusí své štěstí 141 škol. Největší konkurence, alespoň co do počtu, se sejde ve Středočeském kraji, kde se do soutěže přihlásila téměř stovka škol. I proto budou z Krajské eliminace postupovat do TOP 8 Západ v obou kategoriích dva týmy, zatímco z ostatních krajů jeden. Na východě republiky se pak o pozici nejpilněji se přihlašujícího kraje perou kraj Moravskoslezský (83) a Jihomoravský (85). Zatímco nejvíce dívčích týmů se nejvíce přihlásilo v Moravskoslezském, díky němuž postoupí do TOP 8 Východ z tohoto kraje dva dívčí týmy, v chlapecké kategorii postoupí do TOP 8 Východ dva týmy z Moravskoslezského kraje.

Zkrátka však letos nezůstane skutečně nikdo. I školy, které z turnaje vypadnou již v první fázi, si domů odvezou něco na památku. Během loňského turnaje pro malé florbalisty dostávaly školy za účast v úvodním kole pouze památeční diplomy, žáci však nic. Letos se ve spolupráci s generálním partnerem projektu Českou pojišťovnou podařilo zajistit všem školákům drobné dárky již pro první kolo. Každý zúčastněný hráč či hráčka si tak na tuto soutěž odnese domů památku.

Nezbývá nám než popřát všem zúčastněným týmům hodně štěstí, a jak se říká ve sportu: ať vyhraje ten nejlepší. Kromě samotné výhry by však mělo jít školám především o to, aby ve školácích podporovaly sportovní nadšení a smysl pro fair-play. Tomu samozřejmě tolik nepomůže, když na turnaj přijede čtrnáct hráčů, ovšem na hřišti se budou točit čtyři nejšikovnější florbalisté či florbalistky. Postup pro školu je sice krásný, ovšem o děti a jejich kladný přístup ke sportu jde v tomto projektu především.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Česká pojišťovna Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2013/skolsky-pohar-zacne-jiz-brzy-okresnimi-koly-deti-se-mohou-tesit-na-darky/