Účastníci Finálového turnaje se zdarma opět podívají na Superfinále florbalu 2014 přímo v O2 areně!

Malí školáci pobíhají po tělocvičně, v ruce svírají florbalovou hokejku. Radují se ze vstřelené branky soupeřově škole, smutní, jakmile inkasují. Za mantinelem na ně učitel volá rady, jak přelstít svého soka. To je jen malý výčet okamžiků, které budeme opět po půl roce vídat v desítkách hal napříč celou Českou republikou. Ve Školském poháru České pojišťovny, který strukturou i kategorií navazuje na úspěšný Pohár ČFbU pro 1. stupeň základních škol, se v říjnu 2013 opět rozběhne první fáze – Okresní kolo. Následovat pak budou další tři fáze. Do té závěrečné se podívá jen šest nejlepších celků každé kategorie.

Nejlepší, nebo chcete-li nejšťastnější týmy, které dokáží ovládnout své úvodní turnaje, postupují dál s vidinou dalších bojů, dalších zážitků, sladkých výher i hořkých porážek. Bojují o prestiž školy, i o svou vlastní. A co víc, hrají také o velké dobrodružství, na které se s kamarády ze svého týmu vydají, pokud postoupí až do Finálového turnaje. Šestici nejúspěšnějších škol v České republice nemine stejně jako vloni velké vyvrcholení celého dětškého projektu ČFbU – zážitek ze Superfinále florbalu 2014, florbalového vyvrcholení roku! Lístky do pražské O2 areny na tuto jedinečnou sportovní akci získají všichni finalisté!

Kdo se probojuje přes tři fáze (Okresní kolo, Krajskou eliminaci, TOP 8) Školského poháru České pojišťovny ve florbale až do té poslední, zajistí si kromě šance bojovat o titul také ubytování v pražském hotelu, večeři a návštěvu jedné z nejmodernějších sportovních hal v Evropě. Zatímco nejprve budou malí florbalisté bojovat na palubovce na vlastní kůži, o den později budou sledovat napínavé boje nejlepších českých hráčů a hráček – finále Extraligy, „Superfinále“!

Co je vlastně Superfinále florbalu? Je to v rámci České republiky v halových sportechstále ještě převratná novinka, ke které se florbal v roce 2012 odhodlal. Doposud žádný halový sport tento radikální, ale pro diváka velmi atraktivnímu, krok neudělal. Jedno utkání rozhodne o držitelích titulů Mistr České republiky ve florbale mužů a žen. A kdyby se chtěl na vyvrcholení Extraligy podívat i někdo z rodičů, o prodeji lístků budeme včas informovat.

Superfinále florbalu mělo svoji premiéru v roce 2012. První zápasy o tituly v ženské a mužské extralize pro sebe ukořistily stálice českého florbalu. V ženském finále přesvědčivě opanovaly zápas hráčky Herbadent SJM Praha 11 a mužský, nervy drásající duel, pro sebe v prodloužení strhl Tatran Omlux Střešovice. Na první ročník se přišlo podívat 7877 fanoušků. O rok později, kdy návštěva stoupla na závratných  10,450  diváků, zopakoval triumf v kategorii žen Herbadent, titul mezi muži pro sebe urval 1. SC WOOW Vítkovice.

Nyní budete mít možnost podívat se na nejlepší florbalisty České republiky i vy, šikovní školáci, kteří projdou celým dlouhým turnajem. Proto bojujte, střílejte, snažte se. A hlavně, nezapomeňte se se svojí školou do turnaje přihásit! Registraci musí zodpovědná osoba (učitel, který tým povede) ZDE.

Těšíme se na vás! Ať už během Finálového turnaje, kde budete o výsledek bojovat sami, nebo o den později, kdy si vychutnáte, jak vypadá florbal na té nejvyšší úrovni.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Česká pojišťovna Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2013/ucastnici-finaloveho-turnaje-se-zdarma-podivaji-na-superfinale-florbalu-2013-primo-v-o2-arene/