Vyřazovací boje odstartovaly

Čtvrtfinále skupiny A: Chlumčanské dračice - Dračice Dubí (6:5)

V prvním čtvrtfinálovém boji byla úspěšnější Chlumčice, která vyřadila Dubí těsným výsledkem. V dramatickém boji se hra přesouvala z jedné strany na druhou, a co chvíli se halou rozlehl hlasitý jásot týmu i fanoušků, smíšený se zklamanými protesty týmu, který inkasoval. Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodovalo sebemenší zaváhání. Nakonec se do vedení dostaly Chlumčice a hráčky Dubí už nestihly skóre srovnat a zvrátit stav zápasu na svou stranu. Chlumčice tak postoupily do semifinále, kde se utkají s vítězem skupiny A – mladoboleslavskou ŠESTKOU.

Čtvrtfinále skupiny B: ZŠ Campanus, Praha 4 - ZŠ Rudná (3:2)

ZŠ Rudná se v tabulce umístila na druhé příčce a do vyřazovacích soubojů nastoupila proti papírově slabšímu soupeři. Výsledky minulých zápasů ale neměly v tomto utkání žádnou váhu a začínalo se od nuly, takže oba týmy do utkání vstoupily s nasazením a bojovností. Štěstí ale stálo více u Pražanek, které nakonec urvaly těsné vítězství 3:2 a taktéž se utkají s prvním týmem druhé skupiny - Komety Soběslav.

Zápas o 7. místo: Tygřice-ZŠ Cheb – ZŠ Smržovka (0:6)

Prvními týmy, které si sbalily věci a jely domů, se staly týmy z Chebu a Smržovky. Chebské dívky nestačily na své sokyně a nepodařilo se jim vstřelit ani jedinou branku, zato jich inkasovaly hned 6. Za celý turnaj získaly jen jediný bod za remízu a skončily tak v tomto turnaji na posledním místě. Přesto být 8. nejlepším týmem z celé západní části České republiky je znamenitý úspěch a o velké finále se budou moci poprat zase za rok.

Zápas o 5. místo: Dračice Dubí– ZŠ Rudná (5:4)

Dubí si svou těsnou prohru z minulého zápasu alespoň zčásti vykompenzovalo naopak těsnou výhrou, a to nad ZŠ Rudná a obsadilo tak konečnou pátou příčku. Oběma týmům se zároveň nadobro rozplynuly sny o účasti na velkém dubnovém finále. Zklamaní ale neodcházejí a domů si odvážejí mnoho sportovních zážitků a zkušeností.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Česká pojišťovna Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2013/vyrazovaci-boje-odstartovaly/