Zbývajícími semifinalisty mezi chlapci jsou Přerov a Liberec

I mezi chlapci se musí rozhodnout o tom, kdo doplní Uherský Brod a Děčín v semifinále. Svůj boj tak rozherály ŽELATOVSKÉ FLORBALKY ZŠ Přerov proti ZŠ Benešov a na druhém hřišti Ledoví trhači ZŠ Liberec proti ZŠ Jugoslávská, Ostrava.

ŽELATOVSKÉ FLORBALKY ZŠ Přerov – ZŠ Benešov 7:3

Už od začátku bylo vidět, že kluci berou toto utkání vážně a nechtějí nic podcenit. Řádné rozcvičování před zápasem a pokřiky slibovaly velkou bitvu. A tak se taky stalo. Ve velkém tempu hraný zápas byl velmi vyrovnaný. Nicméně první branka padla z florbalky přerovského šikuly. Benešov však záhy vyrovnal. Ale byl to Přerov, který odskočil na dvoubrankový rozdíl. To ale benešovské kluky vyhecovalo k ještě lepším výkonům, brankář Přerova se rozhodně nenudil. Nicméně své spoluhráče podpořil a vychytal vše, co se dalo. Z protiútoku tak ještě 30 sekund před koncem 1.poločasu přidal Přerov gól na 4:1. Do druhé půle opět vstoupil lépe Přerov, když hned po první odehrané minutě již zvyšoval na 5:1. Benešov ale nic nevzdával a po třech minutách už svítilo na ukazateli 5:2. To bylo ale na dlouho z jejich strany vše. A tak se opět ozval Přerov, když do konce hrací doby zbývaly tři minuty a navýšil na 6:2. Poté bylo přerovských kluků příliš mnoho na hřišti a nabídli ještě Benešovu možnost zdramatizovat zápas. To už ale zbývaly do konce jen dvě minuty a to bylo málo. Benešov sice přesilovou hru využil , ale soupeř si pojistil výhru dalším gólem. Konečný stav utkání 7:3 a dalším postupujícím čtvrtfinalistou se tak staly ŽELATOVSKÉ FLORBALKY ZŠ Přerov.

Ledoví trhači ZŠ Liberec – ZŠ Jugoslávská, Ostrava   8:2

V souběžně hraném utkání jsme od začátku viděli spoustu gólů. Liberec věděl, že jich dokáže nastřílet hodně (včera porazil Benešov 9:2), a dařilo se mu i proti Ostravě, která včera nevyhrála jediný zápas. V prvním poločase dal téměř v každé minutě branku, a tak se mohl radovat z pohodlného vedení 8:1.Ve druhé půli jsme mohli vidět urputný boj Ostravy, která se snažila s výsledkem ještě něco udělat. Nicméně dobrá obrana Liberce, podpořená skvělým výkonem brankáře již drama nepřipustila. Jediným vzrušujícím momentem tak bylo trestné střílení nařízené za faul libereckého hráče. To ostravský hráč s přehledem proměnil a mohl si tak užít svou chvilku slávy. Zmírnil tak ale jen debakl, dalším a posledním postupujícím do semifinále se tak stali Ledoví trhači ZŠ Liberec po výsledku 8:2.