Zlato získali florbalisté Přerova až po samostatných nájezdech!

Finále: ŽELATOVSKÉ FLORBALKY - ZŠ Uherský Brod (6:5n)

Finálový zápas byl vyhrocený od samého počátku. Ačkoliv měly oba týmy postup do velkého finále v kapse, stejně chtěly turnaj opustit vítězně a domů si přivézt zlato. Ještě v páté minutě druhé poloviny byl stav vyrovnaný 4:4. Potom po krásné individuální akci navýšil hráč Uherského Brodu, který sice dostal svůj tým do vedení, zápas ale nebyl ještě u konce. Želátovská těsně před koncem vyrovnala a zápas tak pokračoval do samostatných nájezdů! První byl na tahu Uherský Brod, jeho první odvážlivec ale střelou z dálky jen nastřelil tyč. Přerováci na to z podobné střely odpověděli krásným gólem. Druhý nájezd ani jeden z týmů neproměnil a rozhodovala tak třetí série. V ní přerovský brankář vytasil skvělý zákrok a zlikvidoval kličku soupeře a přerovští florbalisté se tak mohou radovat z postupu z první příčky.

Zápas o 3. místo: ZŠ Jugoslávská, Ostrava-Zábřeh – ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod (5:4)

Zápas o třetí místo byl také velmi vyrovnaný a hrálo se o všechno. Vypadalo to, že i tento zápas se bude muset rozhodnout v nájezdech, minutu před koncem ale vstřelil rozhodující gól ostravský hráč a poslal tak Havlíčkův Brod domů s prázdnou.

Zápas o 7. místo: ZŠ Újezd u Brna – ZŠ Strž Dvůr Králové n.L. (3:8)

Zápas o 5. místo: ZŠ Palackého, Moravská Třebová – ZŠ Dvorská Blansko (10:4)

Oba zápasy měly rozhodnuto od samého začátku. Vítězové obou klání se po pár minutách dostali do rozhodujícího náskoku a bylo to už jen o tom, zda si náskok udrží, nebo soupeří dovolí skóre dotáhnout. To se ale nestalo a na posledním místě se tak umístil tým z Ústí u Brna. Všechny týmy ale předvedly sympatický výkon za který se nemusely stydět.