Známe finalistky mezi děvčaty. Jsou jimi Těšany a Mladá Boleslav!

ZŠ a MŠ Těšany – ZŠ Campanus  8:7sn

První velké semifinálové utkání se uskutečnilo mezi ZŠ a MŠ Těšany, které si svůj postup vybojovaly už včera a ZŠ Campanus, která ve čtvrtfinále těsně vyřadila Komety Soběslav. Právě holky ze Soběslav byly mezi diváky nejvíce slyšet, ale sportovně povzbuzovaly oba týmy. ZŠ Campanus do utkání vletěla jako uragán. Již po dvou minutách hry vedla nad favoritem 2:0! Ale Těšany ukázaly svou sílu, když za další dvě minuty stav srovnaly. To donutilo vzít si trenéra ZŠ Campanus time-out, své svěřenkyně uklidnil a ty se mu odvděčily vstřeleným gólem. Do konce prvního poločasu se ale děly věci. Těšany vždy srovnaly, aby si Campanus vzal vedení zpět. Nicméně do druhé půle se šlo přeci jen za vyrovnaného stavu 4:4, semifinálová bitva slibovala napínavý závěr. Hráčkám Těšan se podařilo odskočit na dvoubrankové vedení, nejprve 6:4, pak i  7:5. Tři minuty do konce využil možnosti oddechového času také těšínský trenér. Ale byly to hráčky ZŠ Campanus, které si lépe odpočinuly. Vstřelily dokonce 2 branky během šesti sekund a bylo opět vyrovnáno! Stav 7:7 vydržel až do závěrečné sirény, a tak jsme poprvé v play off viděli nájezdy. Jedinou úspěšnou exekutorkou se stala těšínská hráčka, a tak k velkému smutku, obzvlášť brankářky ZŠ Campanus, se radují z postupu do finále ZŠ a MŠ Těšany.

ŠESTKA-ZŠ Mladá Boleslav – ZŠ Lutín  11:1

ZŠ Lutín se do semifinále probojovala na úkor opavských Amazonek, ale v další fázi na ně čekaly obhájkyně loňského vítězství – holky z Mladé Boleslavi. A ty ihned dávaly znát, kdo je favoritem zápasu. Po krásné střele příklepem otevřela mladoboleslavská hráčka účet utkání a gólů z jejich strany padalo hodně. Po prvním poločase to bylo již 7:0 a o vítězkách tak bylo skoro rozhodnuto. Nicméně Lutín se snažil vstřelit aspoň čestný gól, snaha se děvčatům nedala upřít. Po pár minutách druhého poločasu se jim to k nefalšované radosti podařilo. Mladá Boleslav však také neotálela, dokonce za stavu 10:1 dala Lutínu možnost přesilové hry. Spíše si ale vyzkoušela do dalších bojů hru v oslabení, které odbránila skvěle. Poté přidala ještě jeden gól a radovala se tak ze suverénního postupu do finále.