300 kilometrů k vítězství. Trenér vítězného družstva chlapců z Uherského Brodu hodnotí turnaj

Hoši z Uherského Brodu zválcovali všechny soupeře, kteří jim během Finálového turnaje stáli v cestě. To vše bylo korunováno heroickým výkonem v utkání o první místo, kdy Uherský Brod dokráčel k celkovému vítězství za pomoci výsledku 16:1. Trenér a zároveň ředitel ZŠ Pod Vinohrady Zdeněk Moštěk vzpomíná na průběh turnaje a rozpovídal se i o dalších aspektech soutěže. o tom kdo všechno tým podporoval a samozřejmě i o hráčích svého družstva.

 

Jak byste zhodnotili průběh turnaje? Nastal moment, který Vám obzvlášť utkvěl v paměti?

Finálový turnaj se nám velmi vydařil, doslova jsme jím prolétli. Na rozdíl od TOP 8 kde jsme museli v každém utkání dotahovat, jsme v Praze vždy vstřelili první branku utkání a navíc rychle vedení navýšili. Díky tomu se dostala v každém utkání do hry i  3. a 4. lajna a ušetřené síly se odrazily na rekordním výsledku finále

Momentem, který zůstane v paměti a pravděpodobně se nikdy nebude opakovat je samotný finálový zápas, ve kterém kluci prodali naplno svoje schopnosti. Byla to odměna pro celý realizační tým i velké množství našich příznivců.

 

Kdybyste měl z týmu někoho vyzdvihnout, kdo by to byl ?

V Praze zúročili naši hráči svoje herní kvality, poctivou přípravu, tříleté zkušenosti, ale především měli víru a touhu po vítězství v hlavách.

Mimořádný přínos pro tým měla sehraná trojice Kouřil a bratři Ležatkovi, dále se tým opíral o hráče z loňského týmu vítězů Školského poháru Braunera, Krpálka, Antonína a Horáka, turnaj se vydařil i brankáři Kandrnálovi. Významný podíl na úspěchu má celý realizační tým: kondiční trenér Ondra Hudeček, vedoucí týmu Aleš Řezníček a asistentka trenéra Dagmar Mandíková, která stála u prvních florbalových krůčků našich hráčů.

 

Jak se na tolik turnajů dívá vedení školy ? Využijete ceny, které jste v průběhu turnaje získali?

V TBC jsme absolvovali 4 turnaje, ovšem naši hráči jich mají za sebou dalších 20 ve školních soutěžích a na turnajích florbalové unie.

Vzhledem k tomu, že florbal na naší škole hrají žáci již od 1. třídy v kroužcích družiny, využijeme beze zbytku veškeré florbalové vybavení.

 

Jak se Vám líbila organizace turnaje, respektive i vybrané místo?

Velké poděkování patří pořadatelům za perfektní organizaci této náročné akce a Michalu Kuchtovi za vstřícnost a profesionální přístup při komunikaci. Návštěva Superfinále celý vydařený program korunovala.

 

Jaký ohlas mělo umístění družstva i samotný turnaj v okruhu rodičů? Přijeli někteří podporovat i v průběhu turnaje?

Přestože vzdálenost Uh. Brod – Praha je více než 300 kilometrů, měli jsme v hledišti silnou podporu z řad rodičů, kteří vážili tuto dlouhou cestu. Byli hodně slyšet a vytvořili skvělou atmosféru, jejich povzbuzování nám hodně pomáhalo.

Nyní na hráče čekají „společenské povinnosti „ : oficiální přijetí starostou Města Uh. Brodu a hejtmanem Zlínského kraje, kteří účast našich družstev na finále podpořili.

 

Plánujete účast i na příštím ročníku soutěže, která vypukne v říjnu 2015?

Samozřejmě, budeme startovat v obou kategoriích a alespoň v jedné bychom se rádi do finále znovu podívali.

 

 

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/300-kilometru-k-vitezstvi-trener-vitezneho-druzstva-chlapcu-z-uherskeho-brodu-hodnoti-turnaj/