Čtvrtina týmů si pod stromeček nadělila postupový dárek, první účastníky zná i TOP 8

Turnaj pro 1. stupeň základních škol stihl před vánočními svátky nejen celou úvodní fázi, ale také část dalších bojů. Populární Think Blue. Cup., ve kterém zápolí nejmenší školáci, vkročil ještě v roce 2014 do Krajských eliminací. Turnaje v krajích, kde se krajské kolo ještě před Ježíškem nestihne, budou dohrány během prvních lednových týdnů.

V úvodních Okresních kolech se na celém území České republiky odehrálo celkem 115 turnajů, ve kterých bojovalo o postup na devět tisíc kluků a holek, kteří se snažili postoupit se svojí školou do dalších bojů. Přestože se často hrálo v menších tělocvičnách a školních halách, nikomu to nevadilo. Ze všech malých florbalistů prýštilo nadšení, že se mohou proběhnout, dát gól, a ti šťastnější i bouřlivě slavit.

Ti, kdo si pod stromeček nenadělili postupový dárek, nemusí truchlit, za rok to se svojí školou mohou zkusit znovu (pokud ještě budou na 1. stupni). Celkem 213 základních škol, tedy více jak čtvrtina přihlášených týmů, však může stále doufat v postup do dubnového Finálového turnaje, minimálně však do předposlední fáze TOP 8, kde již na účastníky budou čekat velmi hodnotné ceny jak pro děti samotné, tak pro školy.

„Protože chceme, aby se florbal na základních školách ještě více rozvíjel, budou školy stejně jako v minulých ročnících dostávat florbalové vybavení, které jim pomůže v hodinách tělesné výchovy. Nebudou chybět branky, sady hokejek, míčky nebo další doplňky,“ zmínil koordinátor projektu Michal Kuchta. „V tomto ohledu musíme velmi poděkovat generálnímu partnerovi firmě Volkswagen, který pomohl hodně těchto kvalitních cen zajistit.“

V některých krajích se však v letošním roce neodehrála jen úvodní Okresní kola, ale školy stihly nastoupit i v Krajské eliminaci. I proto v Jihomoravském, Zlínském, Libereckém kraji a Kraji Vysočina vědí, kdo se probil do březnového turnaje TOP8. A které školy dokázaly projít i druhým sítem bojů?

V Jihomoravském kraji slaví postup chlapci ze ZŠ Labská a dívky s názvem Amazonky ze ZŠ Mikulov spolu s dalším dívčím týmem ZŠ a MŠ Těšany. V sousedním Zlínském kraji kralovala základní škola Pod Vinohrady z Uherského Brodu, ze které si TOP 8 Východ vybojovali jak chlapci, tak dívky. Na Vysočině postoupili ve chlapecké kategorii pelhřimovští Štírci ze ZŠ Pražská a v dívčí Pumy Měřín. V Liberci pak „roztrhali“ ostatní soupeře Bílí trhači ze ZŠ U školy, aby je do TOP 8 Západ doprovodily dívky ze Smržovky. Ty deklasovaly soupeřky v pouhých dvou odehraných zápasech celkovým skórem 23:0. Na to, kdo úspěšné školy doplní, si budeme muset ještě chvilku počkat.

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/ctvrtina-tymu-si-pod-stromecek-nadelila-postupovy-darek-prvni-ucastniky-zna-i-top-8/