Další ročník úspěšného Think. Blue. Cupu. klepe na dveře

Rok se s rokem sešel a 2. ročník úspěšného Think Blue. Cupu. se nezadržitelně blíží. Projekt Think Blue. Cup. navazuje na svého předchůdce s názvem Školský pohár České pojišťovny. Téměř 800 přihlášených družstev v minulém ročníku je důkazem, že zájem o tento populární a dynamicky se rozvíjející sport opravdu je. Proto by bylo skvělé, kdyby se do tohoto projektu zapojila i Vaše škola a vytvořila se pro malé školáky, kteří si to bezesporu zaslouží, akce ještě větší.

Pro nadcházející ročník si soutěž udržela silného generálního partnera, nadnárodní společnost Volkswagen. Jeho podporu chce projet plně využít a dopřát školákům opravdu ty nejintenzivnější zážitky. Stejně jako v minulém ročníku Think Blue. Cupu. by měli mít všichni účastníci závěrečného Finálového turnaje možnost zdarma navštívit florbalové Superfinále v 02 areně, ve kterém budou mít možnost na vlastní oči spatřit nejlepší florbalové hráče a hráčky v České republice.

Nebude se měnit formát soutěže ani jeho věková kategorie, tedy zaměření na chlapce i dívky na prvním stupni (1.-5. třída). Nejčastěji se do turnajových bojů zapojují žáci ze čtvrtých a pátých tříd. Think Blue. Cup. bude jedinou florbalovou školskou soutěží pro děti této kategorie. Startovat v tomto poháru smějí žáci a žákyně narození v roce 2004 a později a zároveň navštěvující nejvýše 5. třídu. I letos bude pro tuto věkovou kategorii turnaj pořádán systémem 3+1 na menším hřišti. Opět se tak do turnaje mohou snáze zapojit i menší školy, systém zároveň v této věkové kategorii navazuje na florbalovou metodiku.

Soutěž zůstává čtyřkolová – postupující týmy z Okresního kola (říjen – listopad 2015), které se bude pořádat vždy na hřišti jedné ze zúčastněných škol, se probojují do Krajské eliminace (prosinec 2015 – leden 2016). Nejlepší týmy turnajů v jednotlivých krajích pak postoupí do TOP 8 východ nebo TOP 8 západ (březen 2016), odkud vede cesta pro tři nejlepší z každé kategorie do Finálového turnaje, kterého se zúčastní nejlepší šestice školních týmů v republice. Z něj pak vzejde celkový vítěz v kategorii dívek i chlapců.

Všechny základní školy v České republice mohou přihlásit jedno družstvo dívek a jedno družstvo chlapců, které ho bude reprezentovat v boji o vítěznou trofej. Soutěž ovšem není koncipována pouze sportovně, ale bude opět obsahovat i společenský aspekt. Další žáci mohou zaujmout role např. fotografů, novinářů, vedoucích týmů, roztleskávaček nebo fanoušků. Nejlepší video a fotografie, stejně jako nejlépe fandící škola budou na konci turnaje odměněny.

Jedinou větší změnou oproti minulému ročníku je jméno kontaktní osoby. Michala Kuchtu vystřídá na místě koordinátora projektu Lukáš Laštovička, a proto všechny záležitosti týkající se Think Blue. Cupu. směřujte na e-mailovou adresu lastovicka@cfbu.cz. O možnostech registrace Vašeho týmu, která bude stejně jako v předchozích ročnících možna pouze přes webové stránky projektu, budete včas informováni. I letos však období registrace bude kopírovat začátek školního roku.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/dalsi-rocnik-uspesneho-think-blue-cupu-klepe-na-dvere/