Finále si chceme hlavně užít, říká kouč dívek z Uherského Brodu Řezníček

Ještě o den dříve, než postoupili do Finálového turnaje Think Blue. Cupu. ze základní školy Pod Vinohrady Uherský Brod chlapci, dokázaly totéž ze stejné školy i dívky. Ty pod vedením trenéra Aleše Řezníčka proklouzly ze základní skupiny do play-off, ale tam už je v cestě do dubnového vyvrcholení celého projektu nic nezastavilo. „Všechna děvčata odvedla skvělý výkon,“ pochvaloval si průběh TOP 8 Východ kouč postoupivšího týmu. Do Prahy nakonec pojedou děvčata společně s chlapci.

Gratuluji k postupu do Finálového turnaje Think Blue. Cupu.! Jaké pro Vás bylo TOP 8 v Olomouci?

Vzhledem k tomu, že máme určitě věkově nejmladší tým, tak byl postup velmi náročný, dalo by se říct, že se jednalo o takový malý zázrak J. Ze skupiny jsme postoupili s velkým štěstím, po dvou porážkách a jednom těsném vítězství jsme si velké naděje na postup určitě nedělali. O to větší radost byla po závěrečném hvizdu utkání o 3. místo.

Co jste hráčkám říkali po turnaji? Čekala je odměna, a co čekáte od dubnového finále?

Odměnou je již účast na finálovém turnaji a následně možnost sledovat Superfinále ve florbalu přímo v O2 aréně. Určitě si finálový turnaj užijeme. Uvidíme, jak silná budou ostatní družstva. Je to jenom sport a může se stát cokoliv. Umístění mezi prvními čtyřmi bych bral jako velký úspěch.

Jak se na tolik turnajů dívá vedení školy? Nevadí mu délka turnaje?

J Ředitel školy je rovněž trenérem chlapeckého družstva, které také postoupilo na závěrečný turnaj, takže tady problém není J

Kdybyste měl z týmu během výkonu v TOP 8 někoho vyzdvihnout, kdo by to byl?

Všechna děvčata odvedla skvělý výkon, ocenil bych herní a fyzickou zdatnost první lajny, která strávila na hřišti nejvíce času. Příjemným překvapením byl pro mě výkon mladičké brankářky Míši Ondrůškové, která se probojovala do all-stars TOP 8.

Co říkáte na organizaci turnaje TOP 8 v Olomouci?

Naprosto výborné organizační zabezpečení, v průběhu turnaje nenastal žádný zádrhel. Pochválit musím rozhodčí, kteří bravurně zvládli takové množství zápasů, můžu říct bez jediné chyby.

Přijede s Vámi na Finálový turnaj i nějaká divácká podpora? Jedou od Vás ze školy dva týmy.

Už na turnaji TOP 8 jsme měli v hale velkou diváckou podporu, tak doufám, že nás rodinní příslušníci hráčů přijedou podpořit i do Prahy.

Co za rok? Plánujete účast i na příštím ročníku soutěže?

Samozřejmě, že se dalšího ročníků zúčastníme. Děvčata budou o rok starší, vyzrálejší, tak bychom opět chtěli bojovat o postup mezi nejlepších šest týmů.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/finale-si-chceme-hlavne-uzit-rika-kouc-divek-z-uherskeho-brodu-reznicek/