Finálový turnaj dívek zná své účastníky – hádanka TOP 8 východ vyřešena

Po napínavých zápasech v hlavním městě se souboje o postup na finálový turnaj Think Blue Cupu 2014/2015 přesunuly na východ naší republiky. Ve sportovní hale v Rooseveltově ulici v Olomouci se dvou hřištích utkaly v turnaji TOP 8 – východ ve dnech 19. a 20. března 2015 dívky ze základních škol z Moravy, Slezska a východních Čech.

Ve čtvrtek odstartovaly dvoudenní florbalový maraton dívky. Z krajských eliminací si postup svými výkony zasloužily týmy ZŠ Jablonné nad Orlicí, ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod, Woršilky ze ZŠ Voršily Olomouc, ZŠ Otická, Opava, ZŠ Trutnov, Pumy ze ZŠ Měřín, Amazonky ze ZŠ Mikulov a ZŠ a MŠ Těšany, které ale musely svou účast odřeknout z důvodu onemočnění většiny hráček. Na poslední chvíli zachránily kulatý počet osmi týmu a správnost názvu turnaje TOP 8 žákyně ZŠ z Hroznové Lhoty.

Skupina “A”

Jablo holky ze ZŠ Jablonné nad Orlicí
Woršilky ze ŽS sv. Voršily Olomouc
ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod
ZŠ Otická Opava

Ve skupině A hráčky z Opavy vyhrály všechny své zápasy přičemž vstřelily 20 branek, a naopak děvčata z Jablonného vše prohrály. Tím pádem bylo jasno i o čtvrtfinalistech. Papírově lepší pozici ve vyřazovací části a postup ze druhého místa zajistil Woršilkám výsledek 3:0 vzájemného zápasu se soupeřkami z Uherského Brodu.

Jablo holky ze ZŠ Jablonné nad Orlicí x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 3:4
Woršilky ze ŽS sv. Voršily Olomouc x ZŠ Otická Opava  3:7
Jablo holky ze ZŠ Jablonné nad Orlicí x Woršilky ze ŽS sv. Voršily Olomouc 1:4
ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod x ZŠ Otická Opava 4:6
Jablo holky ze ZŠ Jablonné nad Orlicí x ZŠ Otická Opava  1:7
ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod x Woršilky ze ŽS sv. Voršily Olomouc 0:3

Skupina “B”

ZŠ Domky Trutnov
Pumy ze ZŠ Měřín
Amazonky ze ZŠ Mikulov
ZŠ a MŠ Hroznová Lhota

Skupina B byla o něco zamotanější. Neporažené Amazonky remizovaly 4:4 s Pumami, které ale prohrály s reprezentací ZŠ Domky Trutnov. S jediným vstřeleným gólem ze tří zápasů nemohla děvčata z Hroznové Lhoty počítat s lepší než čtvrtou příčkou.

ZŠ Domky Trutnov x Pumy ze ZŠ Měřín 3:0
Amazonky ze ZŠ Mikulov x ZŠ a MŠ Hroznová Lhota  9:0
ZŠ Domky Trutnov x Amazonky ze ZŠ Mikulov 3:4
Pumy ze ZŠ Měřín x ZŠ a MŠ Hroznová Lhota 7:0
ZŠ Domky Trutnov x ZŠ a MŠ Hroznová Lhota  5:1
Pumy ze ZŠ Měřín x Amazonky ze ZŠ Mikulov 4:4

Dramatické play-off rozhodly až nájezdy ve finálovém zápase

Obě čtvrtfinále se musela divákům líbit, padlo v nich dohromady 20 branek se shodnými výsledky 7:3. Skupina A se ukázala jako silnější, jelikož týmy do ní nalosované zvítězily.

Na rozdíl od čtvrtfinálových zápasů byly semifinálové duely napínavé až do poslední minuty. Dle předpokladů, ale možná s většími starostmi, než očekávali, postoupili oba vítězové skupin. A zatímco vítězové semifinálových bojů mohli jít do svého závěrečného utkání takřka bez nervů, protože si oba již zajistili postup do dubnového Finálového turnaje, poražené týmy musely vymýšlet taktiku na pro tuto fázi klíčový souboj.

Z nejemotivnějšího duelu celého turnaje nakonec vyšly vítězně zástupkyně ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Ty v těsné přetahované zvítězili fotbalovým skóre 2:1, a mohly se radovat do závěrečné fáze Think Blue. Cupu. Zatímco poražená strana skrývala hlavy v dlaních a na střídačce ukáplo i pár slziček, děvčata z Uherského Brodu křepčila ve slavícím hloučku radostí.

Jako poslední pak rozehrály svůj duel o umístění finalistky. Velice vyrovnaný souboj, ve kterém se překonávaly obě brankářky, nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, první v celém turnaji. Amazonky z Mikulova vedly ještě v poslední minutě základní hrací doby 4:3, ovšem vzápětí proskákal do domácí branky pokus přes polovinu hřiště, který znamenal jediné. Tři trestná střílení na každé. Ani ty však ještě nerozhodly o tom, do kterého města poputuje cena pro vítěze TOP 8 Východ. Po třech nájezdech se v každém týmu radovala pouze jediná hráčka, a tak nakonec rozhodla až další série. V ní nedala hráčka ze ZŠ Otická zatímco její soupeřka s číslem 10 mohla po bekhendovém zakončení mezi nohy vystřelit ruce ke stropu haly radostí.

Čtvrtfinále:

Woršilky – Pumy Měřín 7:3
ZŠ Domky Trutnov – ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod 3:7

Semifinále::

ZŠ Otická Opava – ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod 4:2
Amazonky – Woršilky 3:2

Zápas o 7. místo:

ZŠ Jablonné nad Orlicí x ZŠ a MŠ Hroznová Lhota 7:3

Zápas o 5. místo:

ZŠ Domky Trutnov x Pumy ze ZŠ Měřín 4:3

Zápas o 3. místo:

ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod x Woršilky ze ZŠ sv. Voršily v Olomouci 3:1

Finále:

Amazonky ZŠ Mikulov x Juniorky ZŠ Otická 5:4 po samostatných nájezdech

Nejlepší brankářkou turnaje byla zvolena Míša Ondrušková z Uherského Brodu, tříčlenný All star tým tvoří její spolužačka Blanka Gaidošová, Woršilka Eliška Náplavová a Amazonka Anička Brucháčková

 

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/finalovy-turnaj-v-kategorii-divek-zna-sve-ucastniky/