Největší odměnou je postup do finále, ví kouč ZŠ Petrovice Vlček

Trenér Martin Vlček se musel o postup do Finálového turnaje strachovat nejvíce z postupujících týmů. Jeho výběr hrál klíčový duel o třetí místo, navíc v něm se soupeřem Lionit Dvojka prohrával. „Soupeř nás již jednou porazil v předchozí fázi, a v utkání se dostal do dvougólového vedení,“ vypíchl kouč Základní školy Petrovice kritický moment. Ten však jeho svěřenci zvládli a nakonec po výhře 6:4 postoupili do dubnového vyvrcholení celého projektu Think Blue. Cup. 2014/2015.

Gratuluji k postupu do Finálového turnaje Think Blue. Cupu.! Jak těžký byl postup z TOP 8?

Postup nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. Turnaj byl velice náročný a klukům pomalu docházely síly. My jsme si zajistili postup až v posledním možném okamžiku, kdy jsme porazili celek, se kterým jsme prohráli v předchozím kole.

Nastal během turnaje moment, kdy jste například nevěřili, že to s postupem dopadne dobře?

Naše sebevědomí bylo nejvíce nalomeno právě v utkání o 3. místo. Jak jsem uvedl výše, soupeř nás již jednou porazil a v utkání se dostal do dvougólového vedení.

Co jste svým žákům říkali po turnaji? Objevíte se na Superfinále?

Kluky jsme samozřejmě pochválili. Největší odměnou je samotný postup do finále a možnost podívat se na Superfinále. Na něj se půjdeme podívat určitě, byli bychom hloupí, kdybychom této možnosti nevyužili. Snad bude Superfinále stejně úspěšné (výsledkově), jako loňský ročník J

Děti odehrály již třetí turnaj. Zbyly vám do závěrečného klání ještě síly?

I když toho mají kluci během sezóny odehráno již mnoho, síly na finálový turnaj ještě máme. A snad nám pomohou i diváci, kteří zcela jistě vytvoří výbornou atmosféru pro všechny účastníky. Jelikož jsme až z druhého konce republiky, nepřivezeme si s sebou žádný divácký „kotel“. Ovšem již teď víme, že někteří rodiče si tuto událost nenechají ujít a přijedou nás podpořit.

Jak se na tolik turnajů dívá vedení školy? Spíše fandí nebo už by bylo rádo, kdyby turnaj skončil J ?

Jelikož jde o velký sportovní úspěch a úspěšnou propagaci naší školy, vedení nás plně podporuje a je rádo, že jsme se probojovali tak daleko.

Pro školu jste vybojovali ceny, které můžete využít ve výuce. Užijete tréninkové branky a míčky, ke kterým navíc nejlepší tři finálové týmy dostanou set deseti hokejek?

Ceny ve výuce použijeme zcela jistě. Florbal na naší škole hrajeme pravidelně a každá pomůcka navíc se hodí.

Jaké cíle si dáváte do finále? Myslíte na nejvyšší příčky nebo si turnaj chcete spíš užít?

Cíl je jasný. Turnaj si hlavně užít a pokusit se vyhrát nějaký ten zápas. Výhrou pro nás bude, pokud si kluci z Prahy odvezou nějaké pěkné zážitky.

Kdybyste měl z týmu během výkonu v TOP 8 někoho z Vašeho týmu vyzdvihnout, kdo by to byl?

Turnaj TOP 8 se velmi povedl našemu brankáři. Ovšem stabilní, kvalitní výkony podává hráč Tomáš Prus, takže bych jmenoval jeho.

Jak se Vám líbila organizace turnaje TOP 8 a jak to s Vámi vypadá příští rok?

Organizace turnaje byla bezproblémová a halu v Olomouci známe velmi dobře, tudíž jsme věděli, do čeho jdeme a byli jsme spokojení. Mládežnickou základnu máme širokou, proto se příštího ročníku velmi rádi zúčastníme.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/nejvetsi-odmenou-je-postup-do-finale-vi-kouc-zs-petrovice-vlcek/