Žáci prvního stupně se i letos dočkají svého florbalového poháru

Projekt cílící na malé školáky pořádaný Českou florbalovou unií je zde již řadu let. Turnaj určený pro žáky prvního stupně ZŠ naváže na předchozí úspěšné školské soutěže z let 2012 a 2013, které byly určeny pro stejnou věkovou kategorii. Rok předtím hráli o Pohár ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro změnu žáci druhého stupně. Pokud bychom se měli ohlédnout ještě více do minulosti, objevíme školskou soutěž z let 2004, resp. 2008 – ORION a JAGA OXYGEN CUP, které byly mezi žáky velmi oblíbené, a přihlásilo se do nich celkově více jak 2 000 družstev složených z žáků základních škol napříč celou republikou.

Právě začínající Think Blue. Cup. ve florbale navazuje na loňský úspěšný ročník celorepublikové školské florbalové soutěže Školský pohár České pojišťovny pro malé školáky. Téměř 800 účastnických družstev v minulém ročníku zavazuje pořadatele, aby byl nový ročník této soutěže ještě lepší. Proto by bylo výtečné, když se do zápolení v tomto stále populárnějším sportu zapojí i Vaše škola. Pro nadcházející ročník soutěž získala silného generálního partnera – Volkswagen. Jeho podporu chce projekt plně využít, aby účast v soutěži přinesla všem dětem ještě intenzivnější zážitky, než tomu bylo v minulých letech. I proto budou mít všichni účastníci závěrečného Finálového turnaje možnost zdarma navštívit florbalové Superfinále, kterým v moderní pražské O2 areně vyvrcholí florbalová sezóna mužů i žen.

“Osvědčilo se nám, že se celý projekt zaměřuje na žáky prvního stupně, protože ti nejsou sportovně tak vytíženi, jako jejich starší spolužáci. Do soutěže se tak každý rok hlásí stále více škol, což nám ukazuje, že jsme se vydali správnou cestou,” prozradil před startem nového ročníku koordinátor projektu Michal Kuchta. “I nadále se snažíme celou soutěž vylepšovat, což by se i vzhledem k novému partneru letošního ročníku, kterého se podařilo získat, mělo povést i letos. Kromě spousty zážitků a cen jak pro děti, tak pro úspěšné školy, by pak mělo být hlavním lákadlem opětovné pozvání do pražské O2 areny, kde všichni účastníci Finálového turnaje uvidí na vlastní oči nejlepší florbalové hráče a hráčky v České republice.”

Nemění se formát soutěže ani jeho věková kategorie, tedy zaměření na chlapce i dívky na prvním stupni (1.-5. třída). Nejčastěji se do turnajových bojů zapojují žáci ze čtvrtých a pátých tříd. Think Blue. Cup. bude jedinou florbalovou školskou soutěží pro děti této kategorie. Startovat v tomto poháru smějí žáci a žákyně narození v roce 2003 a později. I letos bude pro tuto věkovou kategorii turnaj pořádán systémem 3+1 na menším hřišti. Opět se tak do turnaje mohou snáze zapojit i menší školy, systém zároveň v této věkové kategorii navazuje na florbalovou metodiku.

Soutěž zůstává čtyřkolová – postupující týmy z Okresního kola (říjen – listopad 2014), které se bude pořádat vždy na hřišti jedné ze zúčastněných škol, se probojují do Krajské eliminace (prosinec 2014 – leden 2015). Nejlepší týmy turnajů v jednotlivých krajích pak postoupí do TOP 8 východ nebo TOP 8 západ (březen 2015), odkud vede cesta pro tři nejlepší z každé kategorie do Finálového turnaje (17. duben 2015), kterého se zúčastní nejlepší šestice školních týmů v republice. Z něj pak vzejde celkový vítěz v kategorii dívek i chlapců.

Všechny základní školy v České republice mohou přihlásit jedno družstvo dívek a jedno družstvo chlapců, které ho bude reprezentovat v boji o vítěznou trofej. Soutěž ovšem není koncipována pouze sportovně, ale bude opět obsahovat i společenský aspekt. Další žáci mohou zaujmout role např. fotografů, novinářů, vedoucích týmů, roztleskávaček nebo fanoušků. Nejlepší video a fotografie, stejně jako nejlépe fandící škola budou na konci turnaje odměněny.

Podmínkou pro zařazení do soutěže je vyplnění on-line přihlášky umístěné na internetových stránkách soutěže www.mladeznickyflorbal.cz/zakladniskoly2014 (banner „Zaregistruj svůj tým“), jiný způsob přihlášení není možný. Uzávěrka přihlášek je stanovena na 6. října 2014. Každá přihlášená škola obdrží do 10. října 2014 e-mailem potvrzení o zařazení do soutěže. Na výše uvedené webové adrese najdete i veškeré další informace týkající se projektu včetně platných propozic turnaje.

Kompletní propozice si můžete přečíst ZDE.

 

 

 

 

 

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/o-projektu/