Think Blue. Cup. vyvrcholil na Podvinném mlýně. První místo putuje do Uherského Brodu a na ZŠ Horáčkova z Prahy

Finálový turnaj školského Think Blue. Cupu. je za námi! Dnes vyvrcholily boje dvanácti nejlepších týmů v republice v pražské hale Arena Sparta Podvinný mlýn. Šest nejlepších celků v kategorii chlapci a dívky z celé České republiky změřilo své síly a zde jsou podrobnosti z celého turnaje.

Celý páteční turnaj byl vysílán na internetových stránkách www.tvcom.cz, kde jednotlivá utkání naleznete, když kliknete na ikonu data 17.4.2015 – pod tím se Vám zobrazí v kategorii florbal jednotlivá utkání, která byla vysílána.

Kdo se ale vlastně do rozhodujícího klání probojoval?

skupina A

skupina B

Bílí Trhači (Liberec)

ZŠ Heyrovského kluci

ZŠ Pod Vinohrady – chlapci

ZŠ Konečná Karlovy Vary

ZŠ Petrovice

Lyčkovo náměstí (Praha)

 

 

skupina C

skupina D

ZŠ Horáčkova (Praha)

Amazonky (Mikulov)

Juniorky ZŠ Otická

Šestka Mladá Boleslav

ZŠ Pod Vinohrady – dívky

ZŠ Smržovka dívky

Konečné výsledky.

Ve všech skupinách panoval stejný postupový klíč. První družstvo ze skupiny postupovalo jako přímo nasazené do semifinále, družstva na druhém a třetím místě si to o postup musela následně ještě rozdat ve čtvrtfinále, kde hrál druhý tým ze skupiny proti družstvu na třetím místě z druhé skupiny.

Chlapci – skupina A:

Ve skupině A bylo o postupujícím do semifinále hned jasno. Uherskobrodská ZŠ Pod Vinohrady proplula skupinou se dvěma výhrami a své konkurenty nechala daleko za sebou. O nasazení  do čtvrtfinále se po vzájemné remíze Petrovic a Bílých trhačů rozhodovalo až v posledním zápase. V něm musely Petrovice podlehnout maximálně o tři branky Uherskému Brodu pro lepší výchozí pozici, to se jim nepodařilo a zůstalo pro ně třetí místo.

Bílí trhači (Liberec) – ZŠ Pod Vinohrady  2:6 (Nejlepší hráči: Štěpán Vopravil – David Ležatka)
ZŠ Petrovice – Bílí trhači (Liberec)  4:4 (Nejlepší hráči: Šimon Tabara – Jáchym Šťovíček)
ZŠ Pod Vinohrady – ZŠ Petrovice  6:1 (Nejlepší hráči: Martin Ležatka – Tomáš Prus)

Chlapci – skupina B

Skupina B nepřinesla žádné výrazné zvraty během svého průběhu. O tom kdo s koho bylo většinou rozhodnuto už zkraje utkání a zbytek zápasu se víceméně jen dohrával. Nejlépe si nakonec počínali hoši z Karlových Varů a dokráčeli tak přímo do semifinále. Na druhé pozici skončila olomoucká ZŠ Heyrovského, jež přehrála Lyčkovo náměstí z Prahy. Právě pražský tým prohrál všechna svá utkání ve skupině a šel do čtvrtfinále z nejhorší pozice.

ZŠ Heyrovského – Lyčkovo náměstí (Praha)  8:5 (Nejlepší hráči: Jakub Mynář – Jan Krupička)
ZŠ Konečná Karlovy Vary – ZŠ Heyrovského  6:3 (Nejlepší hráči: Robin Sapoušek – Simon Studený)
Lyčkovo náměstí (Praha) – ZŠ Konečná Karlovy Vary  2:10 (Nejlepší hráči: Max Moťka – Matěj Kubát)

Dívky – skupina C:

Skupině C vládla pražská ZŠ Horáčkova. Oddíl děvčat z pražské Krče ani nepropotil dres a bez problémů si dokráčel pro vítězství ve skupině. O lepší nasazení do čtvrtfinále se hrálo v posledním zápase. Juniorkám ze ZŠ Otická stačilo díky lepšímu skóre uhrát remízu. A kýžený stejný počet branek na obou stranách se nakonec v posledním zápase opravdu dostavil a na uherskobrodskou ZŠ Pod Vinohrady tak zbylo třetí místo.

ZŠ Horáčkova (Praha) – Juniorky ZŠ Otická  7:2 (Nejlepší hráčky: Ema Skalíková – Tereza Kunčíková)
ZŠ Pod Vinohrady – ZŠ Horáčkova (Praha)  0:8 (Nejlepší hráčky: Blanka Gajdošová – Sofie Skalíková)
Juniorky ZŠ Otická – ZŠ Pod Vinohrady  1:1 (Nejlepší hráčky: Tereza Matýsková – Tereza Smetanová)

Dívky – skupina D:

Skupina D byla zamotaná od začátku až do konce. Hned první utkání nabídlo drama, kdy se o vítězství v utkání přetahovala Šestka z Mladé Boleslavi a jizerská Smržovka. Nakonec z tohoto střetnutí vyšla lépe o jednu branku děvčata z města Škodovek a předznamenala tak vývoj dalších událostí ve skupině. Ve druhém zápase si s nimi totiž po lítém boji poradily mikulovské Amazonky, které poté porazily stejným výsledkem i Smržovku, a došly si pro postup do semifinále. Prohra o jednu branku z prvního zápasu tedy rozhodla o druhém a třetím místě ve skupině.

Šestka Mladá Boleslav – ZŠ Smržovka  3:2 (Nejlepší hráčky: Karolína Žáková – Viktorie Daranská)
Amazonky (Mikulov) – Šestka Mladá Boleslav  4:1 (Nejlepší hráčky: Anna Brucháčková – Barbora Chmelařová)
ZŠ Smržovka – Amazonky (Mikulov)  1:4 (Nejlepší hráčky: Natálie Pavlidisová- Anna Brucháčková)

Čtvrtfinále.
Chlapci:

Vzpoura Davida proti Goliášovi vykvetla ve čtvrtfinále chlapců. V obou zápasech zabraly týmy, jež šly do dalších bojů z horšího místa, to jest posledního ve skupině, a dokázaly porazit své nasazené soupeře. V tom prvním, kdy se střetla pražská Lyčkárna s libereckými Bílými trhači, značně úspěchu napomohla hned tři trestná střílení pro pražský celek. Branky z těchto výhod znamenaly vedení Lyčkárny, které si pak hoši až do konce zápasu zvládli udržet. I v zápase Petrovic s olomouckou ZŠ Heyrovského bylo hned zkraje možno vidět brzké vedení Petrovic, které si pak hoši s vypětím všech sil až do konce pohlídali.

Bílí trhači (Liberec) – Lyčkovo náměstí (Praha)  7:9 (Nejlepší hráči: Filip Kříž – Jan Krupička)
ZŠ Heyrovského – ZŠ Petrovice  3:4 (Nejlepší hráči: Petr Sova – Tomáš Prus)

Dívky:

Kdo má rád nervydrásající zápasy s napětím až do samého konce, přišel si na své ve čtvrtfinále dívek.  Juniorky z opavské ZŠ Otická se dlouho přetahovaly o vedení se ZŠ Smržovka. Základní hrací čas rozuzlení nepřinesl a přišly na řadu samostatné nájezdy. Hned v prvním opavská střelkyně neuspěla, Bára Valečková ze Smržovky ale našla na opavskou brankářku recept a vsítila. Další branky už nájezdy nepřinesly a Smržovka se tím pádem radovala z postupu do semifinále. Ve druhém čtvrtfinále uherskobrodská ZŠ Pod Vinohrady vedla dokonce už o tři branky, načež se děvčata z Mladé Boleslavi vzepjala a slepenými brankami dokázala smazat vedení svého soupeře. Do konce utkání se po zavilém boji přehouplo vedení na stranu Šestky, která tak dokráčela k postupu do semifinále.

Juniorky ZŠ Otická – ZŠ Smržovka  3:4sn (Nejlepší hráčky: Kristýna Gajdečková – Nikola Červenková)
Šestka Mladá Boleslav – ZŠ Pod Vinohrady  6:5 (Nejlepší hráčky: Barbora Pelcová – Tereza Smetanová)

O páté místo.
Chlapci:
Bílí trhači (Liberec) – ZŠ Heyrovského  8:2 (Nejlepší hráči: Jakub Hujer – Tadeáš Stoppen)

Dívky:
Juniorky ZŠ Otická – ZŠ Pod Vinohrady  2:3 (Nejlepší hráčky: Tereza Kunčíková – Blanka Gajdošová)

Semifinále.
Chlapci:

V semifinále chlapců byl k vidění jednoznačný výsledek mezi ZŠ Pod Vinohrady a ZŠ Petrovice. Nicméně druhý duel přinesl velké překvapení. Lyčkovo náměstí prohrálo se ZŠ Konečná Karlovy Vary ve skupině vysoko 2:10, play-off je ale jiná soutěž, a to se dnes právě ukázalo. Podle předpokladů se Karlovy Vary ujaly rychlého vedení 3:0, načež Lyčkárna nepředpokládaně srovnala a začala přetahovaná o vedení. Tu rozlouskla vyloučení na straně karlovarských, kdy Lyčkárna využila vyššího počtu početních převah pro sebe a strhla vedení na svou stranu.

ZŠ Pod Vinohrady – ZŠ Petrovice  8:0 (Nejlepší hráči: Martin Brauner – Patrik Pavlica)
ZŠ Konečná Karlovy Vary – Lyčkovo náměstí (Praha)  5:6 (Nejlepší hráči: Nicolas Beneš – Tomáš Plicka)

Dívky:

Obdobou chlapeckého semifinále bylo i semifinále dívčí. První zápas bez debat, ve druhém tuhý boj. Favoritky z Mikulova celý zápas tlačily, Smržovka ale vyrukovala s přísnou defenzivní taktikou, jež se jí vyplácela, dlouho se hrálo s vyrovnaným skóre. Až pět sekund před koncem našla skulinku v obranném valu mikulovská kanonýrka Anna Brucháčková a poslala svůj tým do finále.

ZŠ Horáčkova (Praha) – Šestka Mladá Boleslav  7:0 (Nejlepší hráčky: Nikkia Ren Nagy – Eliška Pivoňková)
Amazonky (Mikulov) – ZŠ Smržovka  2:1 (Nejlepší hráčky: Stanislava Zelinková – Anežka Rajtarová)

O třetí místo.
Chlapci:

Oba týmy v sobě pravděpodobně ještě nesly zklamání ze semifinálové prohry, a tak se dlouho hrál poklidný florbal, kdy se nikdo nikam přespříliš nehnal. Byla minuta do konce a vedení bylo 3:2 na straně karlovarských, až poté hoši z lázeňského města zapnuli a pojistili si vedení díky dalším dvěma brankám.

ZŠ Konečná Karlovy Vary – ZŠ Petrovice  5:2 (Nejlepší hráči: Robin Prokop – Matěj Mlotek)

Dívky:

Nažhavená Smržovka vlétla do zápasu jako uragán a dostala se do bleskurychlého vedení o čtyři branky. Toto vedení děvčatům stačilo, tudíž již jen utkání bez problémů dohrávala, snižovací branka Mladé Boleslavi na tom  nic nezměnila.

Šestka Mladá Boleslav – ZŠ Smržovka  1:4 (Nejlepší hráčky: Veronika Kolářová – Nikola Červenková)

Finále.
Chlapci:

Překvapení se tentokrát nekonalo. Lyčkovo náměstí prošlo do finále stylem Řecka na fotbalovém Euru 2004, nikdo to totiž nepředpokládal. Lyčkovo náměstí bylo poslední ve skupině, ale neskutečným vzepětím se protlačilo až do finále. Tam mu už došly síly a Uherský Brod jej tak roznesl na kopytech a odnesl si zasloužené turnajové vítězství.

Lyčkovo náměstí (Praha) – ZŠ Pod Vinohrady  1:16 (Nejlepší hráči: Adam Schmidt – Erik Kouřil)

Dívky:

Ve finále dívek byl stav dlouho vyrovnaný 2:2. Poté však došlo k politováníhodné události, kdy se zranila brankářka Amazonek z Mikulova Stanislava Zelinková a byla dlouho ošetřována. Nesla ale svůj úděl velmi statečně a s obrovským sebezapřením se do branky vrátila zpět. Bohužel spoluhráčky jí už moc nepomohly a brzy inkasovala, což rozhodlo utkání. Vedení si pražská ZŠ Horáčkova pohlídala a slavila triumf.

ZŠ Horáčkova (Praha) – Amazonky (Mikulov)  5:3 (Nejlepší hráčky: Dominika Krátká – Kristýna Růžičková)

 

All-star team.
Chlapci:

Brankář:
Štefan Chyla (ZŠ Konečná Karlovy Vary)
Hráči:
Erik Kouřil (ZŠ Pod Vinohrady – Uherský Brod)
Jan Krupička (ZŠ Lyčkovo náměstí – Praha)
Robin Sapoušek (ZŠ Konečná Karlovy Vary)

 

 

Dívky:

Brankářka:
Stanislava Zelinková (Amazonky ZŠ Mikulov)
Hráčky:
Ema Skalíková (ZŠ Horáčkova – Praha)
Tereza Smetanová (ZŠ Pod Vinohrady – Uherský Brod)
Anna Brucháčková (Amazonky ZŠ Mikulov)

Střelecká soutěž Volkswagen:

1. Veronika Kolářová (Šestka Mladá Boleslav)
2. Milan Kyas (ZŠ Heyrovského – Olomouc)
3. Oliver Solenský (Bílí trhači – Liberec)
4. Dominik Herman (ZŠ Petrovice)
5. Anna Blažková (Amazonky ZŠ Mikulov)

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/think-blue-cup-vrcholi-zpravy-z-finaloveho-dne-v-clanku/