TOP 8 Západ: Finále si zahrají pražská ZŠ Horáčkova, mladoboleslavská Šestka a ZŠ Smržovka

Think Blue. Cup. vstoupil do své předposlední fáze. Pražská Sportovní hala Jižní město dnes hostila TOP 8 západ v kategorii dívky. Nejlepší družstva prvního stupně základních škol jednotlivých krajů si to v lítých bojích rozdala na hřišti jedné z nejmodernějších pražských sportovních arén. Jednotlivá družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech týmech, po skupinách následovalo play-off a tři nejlepší družstva dle konečného umístění postoupila do Finálového turnaje, který se odehraje v Praze 17. dubna 2015. Po krajských kolech se na turnaj TOP 8 probojovala družstva:

Skupina A:

Chlumčanské dračice (ZŠ Chlumčany, Plzeň-jih)
Dračice z Dobětic (ZŠ Ústí nad Labem, Rabasova 3282)
ZŠ Horáčkova (Praha 4, Horáčkova 1100)
Superholky (ZŠ Benátky nad Jizerou, Pražská 135)

Skupina B:

Dračice (ZŠ Abertamy, okres Karlovy Vary)
ZŠ Smržovka (okres Jablonec nad Nisou)
Šestka (ZŠ Mladá Boleslav, Jilemnického 1152)
Komety (ZŠ Soběslav, Komenského 20)

Ještě před startem turnaje bylo ohlášeno, že družstvo ZŠ Abertamy se na turnaj nedostaví. Byl proto upraven hrací čas Skupiny B na 2×10 minut (původně 2×8), aby děvčata měla možnost strávit na hřišti podobný hrací čas jako jejich soupeřky ze Skupiny A.

Skupině A kralovaly Superholky

V deset hodin dopoledne vše vypuklo. Skupina A měla poměrně jednoznačný průběh, kdy děvčata z pražské ZŠ Horáčkova zválcovala své soupeřky rozdílem třídy, a s přehledem uhájila první místo ve skupině, jež zajišťovalo postup přímo do semifinále. Na druhou pozici ve skupině se s nemenším přehledem dostaly Superholky z Benátek nad Jizerou, které nestačily pouze na ZŠ Horáčkova (2:9). O poslední postupové místo do čtvrtfinále byl tuhý boj, kdy po remíze ve vzájemném utkání rozhodovalo nakonec celkové skóre, jež přálo více Chlumčanským dračicím (skóre -9). Jejich jmenovkyně, Dračice z Dobětic (skóre -20), odjely už po skupině domů s nepořízenou.

Chlumčanské dračice – Dračice z Dobětic  2:2
ZŠ  Horáčkova – Superholky  9:2
Chlumčanské dračice – Superholky  2:6
Dračice z Dobětic – ZŠ Horáčkova  0:14
ZŠ Horáčkova – Chlumčanské dračice  7:2
Superholky – Dračice z Dobětic  8:2

Tříčlenná skupina B měla vyrovnanější průběh

Skupina B měla značně vyrovnanější průběh. I když bylo už od startu jasné, že z důvodu neúčasti Abertam budou do play-off postupovat všechna družstva. Děvčata si nic nedarovala, a tak díky nejtěsnější výhře o jednu branku a po poměrně jednoznačnějším výsledku o šest branek uhájila prvenství ve skupině Šestka z Mladé Boleslavi. Druhé skončily Komety ze Soběslavi, které sice podlehly Šestce, ale poradily si rozdílem dvou branek s fanoušky mocně podporovanou ZŠ Smržovka. Třetí skončila právě zmíněná ZŠ Smržovka po dvou těsných prohrách. Přímo do semifinále tak byla nasazena Šestka, zbylá dvě družstva čekalo čtvrtfinále.

Komety – Šestka  4:10
Šestka – ZŠ Smržovka  5:4
ZŠ Smržovka – Komety  5:7

Dramatické play-off určilo tři postupující, které se podívají i do O2 areny

Po základních skupinách následovaly vyřazovací boje a zápasy o umístění. První dvě čtvrtfinále přinesla opět velmi těsné výsledky. Komety Soběslav zvítězily o dvě branky nad Chlumčany a v utkání Superholek z Benátek versus ZŠ Smržovka se rozhodovalo až v posledních vteřinách. Základní hrací čas nakonec po hektickém závěru, kdy plály emoce, rozuzlení nepřinesl a následovala trestná střílení, ve kterých byla šťastnější Smržovka. V sérii tří nájezdů uspěly obě děvčata ze Smržovky, zatímco ani jedna ze střelkyň nepočetného týmu Superholek se neprosadila.

Semifinálová střetnutí ale už byla plně v režii favoritů. Vítězové skupin zválcovali týmy postoupivší ze čtvrtfinále rozdílem dvanácti, respektive sedmi branek. Účastníci zápasů o umístění tak byli známi a obě hřiště se mohla připravit na závěrečné boje.

Zápas o páté místo mezi sebe svedl Superholky z Benátek a Chlumčanské dračice. Soupeři, kteří se již jednou utkali jasným výsledkem ve skupině (Superholky zvítězily 6:2), tentokrát poměrně srovnali své síly, přesto mělo utkání stejného vítěze, Superholky, i když tentokrát pouze o jedinou branku.

Snad ještě důležitější duel než samotné finále pak vypukl na hřišti č. 2 v duelu o třetí místo. To totiž jako poslední zajišťovalo postup do závěrečného dubnového turnaje, což zároveň znamenalo, že se tým může zdarma zúčastnit florbalového Superfinále v O2 areně. A zápas měl skutečně grády. Zcela vyrovnaný duel, kdy Komety ze Soběslavi celé utkání těsně vedly, ZŠ Smržovka ovšem v závěru otočila. Ve druhém poločase vyrovnala a v posledních chvílích utkání strhla vedení na svou stranu (3:2). Rozdíl jediné branky Smržovce nakonec stačil, aby uhájila postup do Velkého finále.

Ve finále dnešního turnaje proti sobě nastoupili vítězky jednotlivých skupin. Pražská ZŠ Horáčkova, která v průběhu turnaje dostala pouhé čtyři branky, i tentokrát zavřela zadní vrátka a nedovolila Šestce z Mladé Boleslavi takřka nic. ZŠ Horáčkova bez problémů znovu udržela nulu na soupeřově kontě a sama mu nadělila šest kousků a děvčata se tak mohla radovat ze zlatých medailí.

První tři týmy si navíc do svých škol odvezly dvě tréninkové branky, ovšem ani ostatní neodjely s prázdnou. Všichni účastníci obdrželi vak s patnácti míčky, všechny hráčky navíc diplomy a školy poháry, respektive pamětní talíře.

Čtvrtfinále:
Superholky – ZŠ Smržovka  7:8 sn
Komety  – Chlumčanské dračice  6:4

Semifinále:
ZŠ Horáčkova – Komety  12:0
Šestka – ZŠ Smržovka  7:0

O 5. místo:
Superholky – Chlumčanské dračice  4:3

O 3. místo:
Komety – ZŠ Smržovka  2:3

Finále:
ZŠ Horáčkova – Šestka  6:0

V All-star týmu nebyla ani jedna vítězka, střeleckou soutěž ovládla Lucie Nevalová 

V průběhu celého turnaje byly pozorně sledovány všechny hráčky a byl nakonec vybrán All-star team turnaje. Dvojnásobné zastoupení v něm měl tým Komety (Holasová, Hybšová), po jednom zástupci Smržovka (Daranská) a Šestka (Chmelařová). Oceněná děvčata si odnesla hokejky, respektive brankářskou masku. Zároveň během celého turnaje probíhala střelecká soutěž ve střelbě do otvorů v brance, do níž dodal ceny generální partner soutěže společnost Volkswagen. Sportovní tašku si domů odnesla Lucie Nevalová, tričko Think Blue. Cup. Nicol Červenková a barevné potítko Veronika Krýsmanová.

 

 

All-star tým:

Brankářka
Kateřina Holasová – Komety
Hráčky v poli
Barbora Chmelařová – Šestka
Viktorie Daranská – ZŠ Smržovka
Kristýna Hybšová – Komety

Střelecká soutěž:

1.místo
Lucie Nevalová – ZŠ Horáčkova
2.místo
Nicol Červenková – ZŠ Smržovka
3.místo
Veronika Krýsmanová – Chlumčanské dračice

Konečné umístění jednotlivých družstev turnaje s prvními třemi postupujícími.

1. ZŠ Horáčkova
2. Šestka
3. ZŠ Smržovka
4. Komety
5. Superholky
6. Chlumčanské dračice
7. Dračice z Dobětic
8. ZŠ Abertamy

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/top-8-zapad-finale-si-zahraji-prazska-zs-horackova-mladoboleslavska-sestka-a-zs-smrzovka/