TOP 8 západ chlapců ovládli Bílí trhači, Lyčkárna byla ve skupině gól od vyřazení, nakonec ale postupuje

Předposlední část turnaje Think Blue. Cup. Zatímco děvčata svůj turnaj odehrála již v pondělí a jeho průběhu si můžete přečíst ZDE, chlapci se do florbalových bojů pustili o den později. V úterý 17.3. se odehrála v pražské Sportovní hale Jižní město fáze TOP 8 Západ, kam se sjela nejlepší družstva chlapců z celých Čech, aby zabojovala o tři postupová místa do Finálového turnaje. Jednotlivá družstva byla rozdělena do dvou skupin po čtyřech týmech, po skupinách následovalo play-off a tři nejlepší družstva dle konečného umístění postoupila do Finálového turnaje, který se odehraje v Praze 17. dubna 2015. Na turnaji TOP 8 si zahrála následující družstva.

 

Skupina A:
ZŠ Konečná (Karlovy Vary, Konečná 25)
Lyčkovo náměstí (Praha 8, Lyčkovo náměstí 6)
ZŠ Rudná (Praha – západ, Masarykova 878)
Bílí trhači (Liberec, U Školy 222)

Skupina B:
Masarykova ZŠ (Klatovy, tř. Národních mučedníků 185)
FbC Štíři Meziboří (okres Most, J.A.Komenského 340)
Šestka (Mladá Boleslav, Jilemnického 1152)
ZŠ Kaplice (okres Český Krumlov, Fantova 446)

Skupina A nabídla několik zajímavých duelů, z nichž nakonec vyšla nejúspěšněji karlovarská ZŠ Konečná, která si poradila se všemi soupeři a skončila tím pádem na prvním místě a postoupila přímo do semifinále. Druhé místo vybojovali Bílí trhači z Liberce, jenž nestačili pouze na vítěze skupiny. Mnohem zajímavější byl ale souboj o poslední postupové místo do vyřazovacích bojů, do play-off postupovala totiž pouze tři družstva ze skupiny. Po sečtení výsledků se nakonec mohla radovat ZŠ Lyčkovo náměstí, a to díky rozdílu skóre o pouhou jednu branku! Černý Petr tak zůstal pro ZŠ Rudná, jež následně musela hájit čest pouze v boji o sedmé místo.

Lyčkovo náměstí – ZŠ Konečná 2:3
ZŠ Rudná – Bílí trhači 2:4
Bílí trhači – ZŠ Konečná 0:4
Lyčkovo náměstí – ZŠ Rudná 4:4
ZŠ Konečná – ZŠ Rudná 7:2
Bílí trhači – Lyčkovo náměstí 8:3

Skupina B představila také překvapivá rozuzlení, kdy to v průběhu zápasů vypadalo, že každý může porazit každého. Po konečném sčítání to vypadalo tak, že mohutně fanoušky podporovaní Štíři z Meziboří uhájili první místo a postoupili přímo do semifinále. K tomu jim stačily dvě výhry o dvě branky a remíza s Klatovy. Druhé místo patřilo Kaplici, jež prohrála s vítězem skupiny Mezibořím, ale zbylé týmy porazila. Třetí místo připadlo Masarykově ZŠ z Klatov. Ta sice dokázala vzdorovat vítězi z Meziboří a uhrála s ním remízu, na Kaplice ale těsně o jednu branku nestačila. Nepopulární poslední místo připadlo Šestce z Mladé Boleslavi, která sice všechny své zápasy prohrála, nicméně nutno říct, že s Klatovy pouze o jednu branku a s vítězem skupiny Mezibořím o pouhé dvě.

Masarykova ZŠ – FbC Štíři Meziboří 2:2
Šestka – ZŠ Kaplice 0:4
ZŠ Kaplice – Masarykova ZŠ 5:4
FbC Štíři Meziboří – Šestka 6:4
ZŠ Kaplice – FbC Štíři Meziboří 2:4
Masarykova ZŠ – Šestka 6:5

Po skupinách následovaly vyřazovací boje o postup do dalších fází turnaje. Čtvrtfinále mezi sebe svedla druhá a třetí družstva ze skupin. V tom prvním nasazení liberečtí Bílí trhači nezaváhali a přehráli svého soupeře z Klatov. Ve druhém se ale konalo překvapení, kdy po skupinách hůře postavený tým Lyčkovo náměstí dokázal rozsápat Kaplici rozdílem třídy a postoupit tak do semifinále.

Čtvrtfinále
Bílí trhači – Masarykova ZŠ 6:2
ZŠ Kaplice – Lyčkovo náměstí 3:9

Semifinálová střetnutí odehráli vítězové jednotlivých skupin proti postoupivším ze čtvrtfinále. Roli favorita v prvním utkání bez problémů splnila karlovarská ZŠ Konečná a porazila Lyčkovo náměstí rozdílem čtyř branek. V tom druhém už ale byla opět k vidění zajímavá zápletka. Meziboří vyhrálo svou skupinu a šlo tak z lepší výchozí pozice do tohoto utkání. Bílí trhači, kteří už měli jeden zápas v nohách navíc, ale dostáli svého jména a roztrhli semifinálový boj nakonec na svou stranu a zajistili si tak postup do Finálového turnaje a účast ve finále dnešního turnaje.

Semifinále
ZŠ Konečná – Lyčkovo náměstí 8:4
FbC Štíři Meziboří – Bílí trhači 4:6

Boje o umístění začaly soubojem o sedmou pozici, z toho vzešla vítězně mladoboleslavská Šestka a odsoudila tím ZŠ Rudná na osmou pozici. O páté místo se dlouho hrálo vyrovnaně. Masarykova ZŠ z Klatov ale ve druhém poločase zabrala a dokázala si ke konci už s přehledem vedení uhlídat, dokonce ho ještě navýšit a dokráčet tím pádem na lepší pozici. V konečném účtování šestá ZŠ Kaplice už nedokázala vzdorovat.

Zápas o třetí místo, a tím pádem poslední postupové do Finálového turnaje, dlouho vypadal lépe pro Štíry Meziboří, kteří vedli již 3:0, ovšem pražské škole se povedl velký obrat. Lyčkárna misky vah ve druhé půli překlopila na svou stranu a ke konci už jen své vedení navyšovala, a to zejména díky spolupráci produktivní dvojice Moťka – Krupička. I když to po základních skupinách nevypadalo, tak třetí tým skupiny A dokráčel k vítězství a dokonce k postupu na Podvinný mlýn. Střetnutí o zlaté medaile si pod svůj patronát vzali chlapci z Liberce. Ti prohráli se svým staronovým soupeřem ve skupině vysoko 4:0, teď ale objevili recept na karlovarskou ZŠ Konečná a po lítém boji ji dokázali porazit a v dnešním turnaji zvítězit.

O 7.místo
ZŠ Rudná – Šestka 2:4

O 5.místo
Masarykova ZŠ – ZŠ Kaplice 5:1

O 3.místo
FbC Štíři Meziboří – Lyčkovo náměstí 6:9

Finále
ZŠ Konečná – Bílí trhači 5:7

V průběhu celého turnaje byli pozorně sledováni všichni hráči a byl nakonec vybrán All-star team turnaje. Dvojnásobné zastoupení v něm měl tým ZŠ Konečná (Chyla, Kubát), po jednom zástupci Bílí trhači (Šťovíček) a Lyčkovo náměstí (Krupička). Ocenění chlapci si odnesli hokejky, respektive brankářskou masku. Zároveň během celého turnaje probíhala střelecká soutěž ve střelbě do otvorů v brance, do níž dodal ceny generální partner soutěže společnost Volkswagen. Sportovní tašku si domů odvezl za  neuvěřitelných 200 bodů Tadeáš Tříska, tričko Think Blue. Cup. Nicolas  Beneš  a barevné potítko Samuel Otruba.

All-star team:
Brankář:
Štefan Chyla – ZŠ Konečná
Hráči v poli:
Jáchym Šťovíček – Bílí trhači
Jan Krupička – Lyčkovo náměstí
Matěj Kubát – ZŠ Konečná

Vítězové střelecké soutěže:
1.Tadeáš Tříska (200 bodů) – ZŠ Kaplice
2.Nicolas Beneš (150 bodů) – ZŠ Konečná
3.Samuel Otruba (125 bodů) – FbC Štíři Meziboří

 

Konečné umístění jednotlivých družstev turnaje s prvními třemi postupujícími.

1. Bílí trhači
2. ZŠ Konečná
3. Lyčkovo náměstí
4. FbC Štíři Meziboří
5. Masarykova ZŠ
6. ZŠ Kaplice
7. Šestka
8. ZŠ Rudná

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/top-8-zapad-v-kategorii-chlapcu-v-plnem-proudu-aktualni-informace-zde-v-clanku/