Věříme, že přijde fandit co nejvíce našich fanoušků, doufá kouč pražské Lyčkárny Černý

V základní skupině je od posledního místa dělil jediný gól. Hráči ZŠ Lyčkovo náměstí však dokázali vstřelit o branku víc než jejich soupeř z Rudné, a tak proklouzli do play-off turnaje TOP 8 Západ školského projektu Think Blue. Cup. A co se po třech zápasech bez výhry jevilo jako těžko splnitelné, se nakonec stalo skutečností. V duelu o bronz Lyčkárna zdolala FbC Štíry Meziboří po velkém obratu 9:6, a zajistila si poslední postupovou příčku do Finálového turnaje. „Klukům jsme věřili. Když bylo potřeba, dokázali vítězit,“ pochvaloval si trenér pražského týmu Ondřej Černý. Ten se se svými trenérskými kolegy a hráči může těšit v hale na Podvinném mlýně těšit na „domácí prostředí“.

Jak těžký byl postup z TOP 8 Think Blue. Cupu.?

Postup nebyl vůbec jednoduchý, obzvláště základní skupina se nám nevydařila, ale i díky štěstí jsme postoupili do vyřazovacích bojů a tam kluci, když bylo potřeba, dokázali vítězit.

Jen kousek chyběl k vyřazení ve skupině, rozhodl jediný gól.

V základní skupině jsme měli shodný počet bodů jako ZŠ Rudná, ale díky jednomu vstřelenému gólu jsme třetí postupovou příčku uhájili. Do vyřazovacích bojů jsme šli z nevýhodné pozice, ale klukům jsme věřili a věděli, že když zaberou a budou mít trochu štěstí, můžeme postoupit.

Co jste svým žákům říkali po turnaji? Čekala je za postup nějaká odměna nebo spíše proslov, že ještě není hotovo J ?

Určitě velká pochvala za skvělé výkony a bojovnost až do konce.

Děti odehrály již třetí turnaj. Zbyly vám do závěrečného klání ještě síly?

Sil máme ještě spousty, kluci se těší a věříme, že dokážou hrát ještě lip než doteď! J

Co vedení školy? Podporuje vás v cestě soutěží ?

Vzhledem k postupu do finále jsou nám nakloněni a doufáme, že nezůstane jenom u podpory slovní a že nám půjde fandit dost spolužáků, kamarádů, učitelů a také rodičů! Pevně věříme, že jako pražský tým se nám podaří do haly dostat co nejvíce našich fanoušků.

Jak využijete florbalové ceny, které jste si vybojovali?

Míčky jsme rozdali klukům jako odměnu a vzpomínku. Branky se určitě využijí a hokejky, které je možné vyhrát ve finále jsou jenom pro tři nejlepší…uvidíme J

Jaké cíle si dáváte do finále? Myslíte na nejvyšší příčky nebo si turnaj chcete spíš užít?

Chceme si turnaj maximálně užít jako „domácí“ tým! Rozhodně dáme do zápasů vše a zkusíme zabojovat o nějaké hezké místo na bedně.

Koho z týmu byste během turnaje TOP 8 Západ vyzdvihl?

Těžké vyzdvihnout jednoho, když šlape celý tým, ale útočný prapor u nás drží rozhodně Honza Krupička. V bráně skvělý Šimon Ašer a defenzivní, ale i útočné úkoly plní bez chyby Max Moťka a Tom Plicka. Každopádně, jak už jsem řekl, jsme tým.

Plánujete účast i na příštím ročníku soutěže, která vypukne v říjnu 2015?

Nejspíš ano.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/verime-ze-prijde-fandit-co-nejvice-nasich-fanousku-doufa-kouc-prazske-lyckarny-cerny/