Holky pracovaly jako jeden tým, říká trenérka vítězné ZŠ Horáčkova

Děvčata ze ZŠ Horáčkova dokráčela k poměrně jednoznačnému vítězství v celém turnaji. Během finálového dne dokonce s celkovým skóre 27:5. Malé ohlédnutí za celým turnajem nám nabídla vedoucí družstva Petra Koželuhová. Co bylo nejtěžší během průběhu turnaje, kdy se lámal chleba a co se dělo po turnaji? Dozvíte se v odpovědích.

 

Jak byste zhodnotila průběh turnaje? Nastal moment, který Vám obzvlášť utkvěl v paměti?

Nejprve asi postup z kraje Praha, který byl těžší a napínavější než turnaj v TOP 8. V TOP 8 se nám dařilo a tak postup proběhl hladce. Nicméně v krajském kole Praha byl minimálně jeden tým, který byl srovnatelný s naším a jistě by dokázal „uhrát“ srovnatelný výsledek jako my. A pak samozřejmě momenty ve finále. Politováníhodné zranění brankářky soupeřek a po něm dlouhá pauza. A nakonec samozřejmě vítězná, zlatá tečka a radost všech holek, rodičů a ostatních fandů.

 

Kdybyste měla z týmu někoho vyzdvihnout, kdo by to byl?

Vzhledem k tomu, že se jedná o kolektivní sport, tak rozhodně celý kolektiv, že opravdu pracuje jako tým, jako jeden celek, kde si jedna druhé nezávidí a podpoří se. Pokud by měl být někdo z našeho týmu vyzdvižen, pak by to měl udělat nezávislý pozorovatel.

 

Jak se na tolik turnajů dívá vedení školy? Využijete ceny, které jste v průběhu turnaje získali?

Vedení školy rozhodně těší úspěch holek, na druhou stranu však holky nemají žádné zvláštní úlevy ze školy, všechnu zameškanou látku si vždy musí doplnit.  Ale když jsou pak jmenovitě a jednotlivě vyhlášeny školním rozhlasem, všechny „dodělávky“ úkolů jsou rázem zapomenuty. A závěrečná oslava vítezství v ředitelně byla určitě velkolepá.Všechny vyhrané pomůcky využijeme nejen ve výuce, ale i na florbalovém kroužku, který má na naší škole dlouholetou tradici. Vlastně všechny současné „reprezentantky školy“ vzešly z tohoto kroužku.

 

Jak se Vám líbila organizace turnaje TOP 8, respektive i vybrané místo?

Všechny haly, ve kterých jsme hráli, byly moderní a povrch nikde neklouzal. A ani v Podvinném mlýnu, který patří mezi ty v Praze „vyhlášené florbalové stánky“, tomu nebylo jinak. Organizace rozhodně nevázla, všechny zápasy se odehrály v určeném čase, žádné významné prodlevy a tím i prodlužování “hráčského napětí” se nekonalo. Vždy jsme přesně věděli, kde a odkdy hrajeme.

 

Jaký ohlas mělo umístění družstva i samotný turnaj v okruhu rodičů? Přijeli někteří podporovat i v průběhu turnaje?

Rodiče přijeli v maximálním počtu a nenechali si ujít výkony svých dětí. Bohužel většina spolužáků odjela na plánovaný výlet do zahraničí přímo v termínu finále, takže holky nemohli přijít podpořit, ale zbytek, co dorazil, vytvořil pro holky dostatečnou podporu.A v rytmu bubnů se holkám hra dařila. Jednoznačně zlatá radost!

 

Plánujete účast i na příštím ročníku soutěže, která vypukne v říjnu 2015?

Jasně, na shledanou v příštím školním roce!

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/vitezne-divky-ze-zs-horackova-pracovaly-jako-jeden-tym-rika-trenerka/