Známe všechny účastníky Finálového turnaje, TOP 8 východ zakončili chlapci

V pátek dopoledne zbývalo doplnit poslední tři neobsazená účastnická místa finálového turnaje Think Blue. Cupu. 2014/2015.Ve sportovní hale v olomoucké Rooseveltově ulici se rozhodovalo nejenom o vítězích turnaje TOP 8 východ v kategorii chlapců, ale především o postupu na závěrečný turnaj.

Náročné síto okresních kol a následných krajských eliminací určilo 8 nejlepších týmů Moravy, Slezska a východních Čech, které byly následně rozlosováno do dvou čtyřčlenných skupin. Ve skupině A se utkaly týmy ZŠ Palackého Moravská Třebová, ZŠ Labská Brno, domácí ZŠ Heyrovského Olomouc a mužstvo ze ZŠ a MŠ Frýdek – Místek s názvem Lionit Dvojka. Skupinu B odehrála družstva Kuklenských Štírů z Hradce Králové, Štírků ze ZŠ Pražská Pelhřimov a žáků ZŠ Petrovice. Jedinou školou, která měla zastoupení v TOP 8 východ v obou kategoriích, byla ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod, jejichž hoši zkompletovali složení druhé skupiny.

Skupina A

Skupina A měla jasného lídra. Žáci ZŠ Heyrovského z Olomouce využili výhodu domácího prostředí a tedy i možnosti si připsat a ve skupině vyhráli všechny tři své zápasy. O dalším pořadí ale nebylo hned jasno ani po dohrání všech zbývajících zápasů, jelikož další tři týmy vyhráli vždy po jednom zápasu a o konečném pořadí musela rozhodnout až minitabulka vzájemných zápasů. Díky výhře 6:3 se mohli radovat hráči z Frýdku – Místku na úkor žáku z brněnské ZŠ Labská. Jejich vysoká prohra navíc pomohla i hráčům ZŠ Palackého Moravská Třebová, kteří díky tomu ve skupině A obsadili třetí místo s možností dále bojovat v play off.

ZŠ Palackého Moravská Třebová x ZŠ Labská Brno – 3:4
ZŠ Heyrovského Olomouc x Lionit Dvojka Frýdek – Místek – 4:2
ZŠ Palackého Moravská Třebová x ZŠ Heyrovského Olomouc – 1:5
ZŠ Labská Brno x Lionit Dvojka Frýdek Místek – 3:6
ZŠ Palackého Moravská Třebová x Lionit Dvojka Frýdek – Místek – 5:4
ZŠ Labská Brno x ZŠ Heyrovského Olomouc – 2:5

Skupina B

Ani ve skupině B nebylo pochyb o přímém postupujícím do semifinále. Hoši z Uherského Brodu chtěli napodobit své spolužačky, které postup vybojovaly o den dříve, a třemi výhrami vykročili správnou nohou. S jediným bodem naopak své naděje pohřbili už ve skupině Štírci ze ZŠ Pražská Pelhřimov. Výhra (v jednom případě i s remízou) stačila k postupu ze skupiny bez ohledu na dosažené skóre

Kuklenští štíři Hradec Králové x Štírci ZŠ Pražská Pelhřimov – 4:3
ZŠ Petrovice x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – 3:7
Kuklenští štíři Hradec Králové x ZŠ Petrovice – 2:7
Štírci ZŠ Pražská Pelhřimov  x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – 3:7
Kuklenští štíři Hradec Králové x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod – 3:5
Štírci ZŠ Pražská Pelhřimov x ZŠ Petrovice – 3:3

Čtvrtfinále

Lionit Dvojka Frýdek – Místek x Kuklenští Štíři Hradec Králové 5:4 po samostatných nájezdech

V dramatickém zápase mohl opravdu zvítězit kdokoli, ale v řádné hrací době nezvítězil nikdo. Následovaly samostatné nájezdy, v nichž větší zručnost prokázaly hráči z Frýdku – Místku. Skvěle chytající brankář vítězů byl místo poděkování za svůj výkon zasypán svými spoluhráči a trvalo pár desítek vteřin, než z této valné hromady unikl.

Petrovice x Palackého 7:2

V jednoznačnou událost se proměnilo druhé čtvrtfinále, ve kterém Petrovice nedaly svému soupeři z Moravské Třebové šanci postoupit dále a po dobrém týmovém výkonu zvítězily o 5 branek.

Semifinále

Obě semifinále se nesla v exhibičním duchu. Vítězové základních skupin ukázali, že plný počet bodů v úvodních zápasech nebyl dílem náhody. Určitou roli mohla hrát i psychická a fyzická odpočatou vyplývající z absence čtvrtfinálového souboje. Žáci ZŠ Heyrovského v Olomouci stihli nastřílet svému soupeři sedm branek, hráči Uherského Brodu dokázaly stejný počet gólu vstřelit do poločasové přestávky. Pak přeci jen zvolnili a s vidinou postupu na finálový turnaj možná i trochu šetřili síly na pozdější finále.

ZŠ Heyrovského Olomouc x ZŠ Petrovice 7:1
ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod x Lionit Dvojka Frýdek – Místek 10:1

Zápas o 7. místo

Zápas týmů, které nepostoupily ze svých skupin, skončil nakonec vítězstvím Štírků ze ZŠ Pražská v Pelhřimově, kteří porazili své soupeře z brněnské ZŠ Labská 5:2.

Zápas o 5. místo

Utkání poražených čtvrtfinalistů bylo jasnou záležitostí žáků ZŠ Palackého z Moravské Třebové, kteří zdolali Kuklenské štíry 4:1.

Zápas o 3. místo

Poražení semifinalisté neměli příliš času zaobírat se důvody, které vedly k porážkám, protože je čekal nejdůležitější zápas dne, ve kterém šlo nejenom o bronzové medaile, ale především o poslední místečko ve Finálovém turnaji Think Blue. Cupu. 2014/2015. Důležitosti zápasu odpovídalo nasazení všech aktérů utkání, rozhodčí nevyjímaje. Po celý zápas se oba týmy přetahovaly o dvoubrankový náskok. Skóre otevřel dvěma trefami Frýdek – Místek, ovšem na ně dokázal Lionit odpovědět hned čtyřikrát. Za chvíli však bylo opět srovnáno – 4:4. Pouhou minutu před koncem se skóre překlopilo definitivně na stranu žáků ze ZŠ Petrovice, kteří výhru a postup potvrdili šestým zásahem v posledních vteřinách zápasu.

ZŠ Petrovice x Lionit Dvojka Frýdek – Místek 6:4

Finále:

Zápas už jistých postupujících a do té doby neporažených týmů sliboval napínavý souboj, který očekávaly i desítky diváků v olomoucké hale. Navzdory domácímu prostředí měli silnější podporu reprezentanti ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, ale účast především rodičů žáků ZŠ Heyrovského Olomouc byla i před krásné předjarní odpoledne také vysoká.

Očekávání tuhé bitvy, které bude napínavá do posledních vteřin, vzalo brzy za své a domácí vedli po polovině prvního poločasu 4:0. Navzdory oddechovému času a promluvě o poločasové přestávce nedokázali trenéři z Uherského Brodu své svěřence namotivovat natolik, aby se zápas stal napínavým, došlo jen ke kosmetické korekci. Příležitost pro odvetu budou mít hráči již za necelý měsíc. Finálový turnaj Think Blue Cupu 2014/2015 se odehraje v Praze ve sportovní hale na Podvinném Mlýně již v pátek 17. dubna.

ZŠ Heyrovského Olomouc x ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod 5:2

Nejlepším brankářem turnaje byl zvolen Martin Bartoška ze ZŠ Pražská Pelhřimov, do All Star týmu turnaje byli dále vybráni Petr Sova z týmu vítězů a jeho finálový soupeř Martin Ležatka. Alespoň malou útěchu za nevděčnou bramborovou medaili dostal Matouš Matloch z Frýdku – Místku, který doplnil trojici nejlepších hráčů.

All-stars tým:

brankář:
Martin Bartoška - ZŠ Pražská Pelhřimov

hráči:
Petr Sova - ZŠ Heyrovského Olomouc
Martin Ležatka - ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod
Matouš Matloch -  Lionit Dvojka Frýdek – Místek

 

 

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2014/zname-vsechny-ucastniky-finaloveho-turnaje-top-8-vychod-zakoncili-chlapci/