Bílí Trhači rozsápali soupeře a dobyli Čechy

Do play-off vstupovali jako velký favorit. Jejich představení v základní skupině je pasovalo do role postrachu všech. A oni touhle rolí nepohrdli. Bílí Trhači, tým složený z kluků, kteří oblékají dres libereckého florbalového klubu FBC a hokejového HC Bílí Tygři, dokázali zvítězit ve všech duelech na tomto turnaji a opanovali českou část turnaje Think Blue. Cup. Ve finále jim statečně vzdorovali kolínští Kozlové, kteří skončili druzí. Do velkého finále se podívá i třetí zvířecí tým. Bronzovou příčku vybojovali Gepardi, florbalisté ze Sokolova. 

 

 

 

1. čtvrtfinále: Sobíčci Soběslav – 31. ZŠ              4:5

Jihočeští florbalisté nezachytili úvod a prohrávali už 0:2. Ačkoli se poté průběh hry srovnal, tohle manko se chlapcům z Táborska nepodařilo dohnat. Sympatické bylo, že poslední minutu a půl odehráli bez brankáře, přičemž dokázali snížit na 4:5 a zápas zdramatizovat. Jenže na srovnání už to nestačilo. A tak si Sobíčci zahrají o konečné páté místo. Šťastní kluci z Plzně v modrých dresech mohli radostně vyskočti. Je jasné, že už neskončí na horším než čtvrtém místě. Postoupili totiž do semifinále.

2. čtvrtfinále: Kozlové – ZŠ Slovenská              4:2

Vyrovnaný a nervózní duel otevřel svou brankou Kolín, který využil přesilovou hru. Tím svého favorizovaného soupeře psychicky nahlodal. A tuhle „deka“, která na hráče z Prahy padla, se nepodařilo do konce zápasu shodit. Kolínští chlapci svým bojovným a aktivním pojetím hry nedovolili soupeři mnoho střel a postarali se o první velké překvapení turnaje. Slovenská, která trápila do poslední chvíle i liberecké Trhače, si zahraje jen o páté místo. Kolín může slavit. Tenhle postup čekal málokdo.

Zápas o 7. místo: ZŠ Tyršova – Zeleneč          4:1

Děčínské chlapce mohutně podporovala děvčata ze stejné školy. A už jen pro tyhle holky přece stálo za to vyhrát! Kluci v zeleno-bílém se jako první dostali do vedení. Pak se hrál vyrovnaný duel, ze kterého ale přece jen vyšli lépe hoši ze ZŠ Tyršova. Zeleneč si zkusila hru bez gólmana, ale na víc než snížení se bohužel nezmohla. Děčín totiž ve druhé půli ještě malinko přidal na obrátkách, zvítězil celkově 4:1 a obsadil krásnou sedmou příčku v celých Čechách.

Zápas o 5. místo: ZŠ Slovenská – Sobíčci Soběslav     6:3

Duel na „spravení chuti“. Tak lze charakterizovat duel mezi soběslavskými Sobíčky a pražskou ZŠ Slovenská. Ačkoli bylo jasné, že už ani jeden z týmů nevybojuje postup do velkého finále, oba celky chtěly zakončit turnaj vítězně. To se podařilo favorizované Slovenské. Kluky sice výhra potěšila, bylo ale vidět, že vzhledem k průběhu turnaji asi pomýšleli na vyšší než konečnou pátou pozici. Soběslavi patří šesté místo v celých Čechách.

1. semifinále: 31. ZŠ – Bílí Trhači             2:5

Plzeňané se sice statečně prali, ale proti silnému Liberci jen snaha nestačila. Bílí Trhači toužili minimálně po finálové účasti. A tu také vybojovali. Po první půlce vedli 2:1, ve druhé půli zvýšili na 3:1. Pak se sice ještě jednou ozvala Plzeň, které snížila a bylo zaděláno na drama. Jenže Liberec si své pohodlné dvoubrankové vedení vzal záhy zpět. Proti tak silnému celku se dvoubranková ztráta dohání složitě. A protože Liberec skóroval ještě jednou, bylo jasné, že si to Plzeňané v duelu o bronz rozdají se Sokolovem. Trhači se mohli těšit na finále.

2. semifinále: Kozlové – Gepardi              8:0

Překvapivý průběh mělo druhé semifinále. Vychladlí a trochu překvapení Gepardi prohrávali v duelu s Kolínem, který teprve chvíli předtím vybojoval semifinálovou účast. Zklamaní Západočeši, kteří byli do té doby nepřemožitelní, najednou nevěděli, co mají dělat. Tuhle situaci neznali. Kolínská gólparáda se rozjela naplno. Kozlové dokázali během zhruba dvou minut vstřelit čtyři branky. Tím prakticky rozhodli o osudu utkání. Hlasitý bubeník v hledišti svůj tým povzbuzoval, nadšení kluci nevypustili jediný souboj, byli všude dřív. Konečné skóre 8:0 vyznělo jednoznačně pro Středočechy, kteří si tak zajistili postup do velkého finále. Gepardi k němu potřebovali nutně vyhrát v zápase o bronz.

Zápas o 3. místo: Gepardi – 31. ZŠ                4:2

V utkání zklamaných týmů ze semifinále bylo stále o co hrát. Krom krásné bronzové medaile rovněž o postup do velkého finále ve sportovní hale Jedenáctka a s tím spojený volný vstup na Superfinále florbalu 2016. Do vedení se jako první dostali sokolovští Gepardi, kteří spolkli semifinálovou hořkost. Plzeň sice ještě do poločasu srovnala, tým z Karlovarského kraje si ale znovu vzal vedení zpět. Pak přidal třetí branku a mířili za ziskem bronzu. Plzeň v západočeském derby dokázala ještě snížit, poslední slovo však patřilo Sokolovu. Ten totiž 22 sekund před koncem skóroval počtvrté a kluci se tak mohli radovat nejen z medailí, ale i z vytouženého postupu do finále. Tam mají kluci šanci napravit nepovedené semifinálové představení. Na plzeňskou 31. základní školu zbylo nepopulární 4., avšak v republikovém kontextu krásné místo.

Finále: Kozlové – Bílí Trhači                       5:7

Bylo to finále, jak se patří. Utkaly se dva silné týmy, které toužily po celkovém vítězství. Přece jen ale i průběh turnaj naznačoval, že rovněž v tomto případě budou favorizované liberecké šelmy. Trhači se jako první dostali do vedení. Jenže Kolín záhy srovnal a ve vlastním oslabení šel dokonce do senzačního vedení. Pak ale hřiště patřilo Trhačům. Ti totiž bleskově srovnali a po krásné akci se dostali do vedení, které už nepustili. Ačkoli měl Kolín výhodu přesilové hry, nedokázal ji zužitkovat. Naopak Liberec sázel další góly. Když vedl už 5:2, vypadalo to, že je rozhodnuto. Ale to by proti němu nesměli stát bojovní Kozlové. Ti totiž snížili až na 5:4 a vypadalo to na pořádné drama. Jenže to už Liberec nedopustil. Konečné skóre 7:5 odpovídá průběhu finále, stejně jako jméno vítěze průběhu celého turnaje.

» Zobrazit všechny aktuality.

Za podporyZa podpory

Playblue ČEPS, a.s. Florbal Expert Česká florbalová unie SportBohemia

Tisk ze stránky: http://www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly2015/bili-trhaci-rozsapali-soupere-a-dobyli-cechy/